خانه / رپورتاژ آگهی / پرینت سه بعدی
مجسمه سه بعدی اکنون در ایران !

پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی

تصور کنید که بتوانید یک شی ۳ بعدی را بطور مستقیم از یک پرینتر در خانه پرینت بگیرید. اگر این حرف را به یک  بگویید، ممکن است دلش بخواهد بک بسته چیپس پرینت بگیرد! البته این مطلب قرار نیست به این سمت برود، اما به هر حال، در سالیان گذشته این مبحث به نوعی نهایت علم تلقی می شده، که امروز  توسط وبسایت مستر تری دی دست یافتنی شده است.
 

 پرینت سه بعدی
درست همانند پرینترهای معمولی که یک برگه سفید تحویل می گیرند و یک عکس ۲ بعدی با یک متن تحویل می دهند، پرینتر ۳ بعدی نیز یک شیء حقیقی ۳ بعدی را از هیچ پدید می آورند؛ و این یک رویه شگفت انگیز است که در شماری از زمینه ها می تواند مفید باشد

مستر تری دی اولین پلتفرم سفارش آنلاین پرینت سه بعدی میباشد که هزاران متخصص پرینت سه بعدی را گرد هم آورده است تا پرینت سه بعدی شما را با بهترین کیفیت و قیمت در سریعترین زمان ممکن تحویل شما دهد.
مستر تری دی با استفاده از .سیستم آنلاین آنالیز مدل و قیمت خود ، قادر است تا مدل سه بعدی شما را به صورت آنلاین آنالیز کند و قیمت پرینت آن را به شما اعلام کند و شما نیز میتوانید پرینت سه بعدی خود را به صورت آنلاین سفارش دهید.

 

 پرینت سه بعدی
 
مستر تری دی پس از دریافت سفارش ، مدل سه بعدی شما را بر اساس موقعیت جغرافیایی شما به بهترین متخصص پرینت سه بعدی واگذار میکند تا مدل شما پرینت گرفته شود و در سریعترین زمان به شما ارسال شود
حتما این سوال در ذهنتان به وجود آمده است که اگر کیفیت پرینت ما پایین باشد باید چیکار کنیم ؟
در جواب این سوال میتوانید از سیستم ضمانت کیفیت مستر تری دی استفاده نمایید به این صورت که اگر کیفیت پرینت شما پایین باشد و یا به هر شکلی دارای نقص باشد مستر تری دی مبلغ پرداخت شده را به شما باز خواهد گرداند.

⦁    پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی عبارت است از ساخت یک جسم فیزیکی توسط پرینتر سه بعدی که با استفاده از مدل سه بعدی دیجیتال انجام می شود. به عبارت دیگر پرینت سه بعدی پروسه ای است که طی آن داده اولیه خام توسط کامپیوتر موجود در دستگاه پرینتر سه بعدی به منظور تبدیل به محصول کنترل می شود. پرینت سه بعدی در هر دو حوزه ی نمونه سازی تسریع و همچنین تولید انبوه قابل کاربرد است. این محصولات می تواند شامل هر شکل هندسی و یا معمولی باشد که با استفاده از مدل سه بعدی و یا هر مدل الکترونیکی دیگری پرینت گرفته می شود . بنابراین در یک پروسه ی مکانیکی با استفاده از یک الگوی اولیه سه بعدی , پرینت سه بعدی انجام می شود. واژه پرینت سه بعدی در اصل به پروسه ای برمیگردد که عبارت است از : تبدیل یک ماده به پودر و اعمال جوهر مخصوص پرینتر به آن و چاپ کردن آن به صورت لایه به لایه.
پرینت سه بعدی در صنایع مختلفی استفاده می شود و انجام موفقیت آمیز این صنایع کمک بسیاری کرده است. برای مثال صنعت پزشکی که با استفاده از پرینت سه بعدی , لوازم پزشکی و درمانی بسیاری با دقت و کیفیت بالا تهیه می شود . مثال های بسیاری از ساخت سمعک , جمجمه , دندانفک مصنوعی , مفصل و .. وجود دارد که با استفاده از پرینت سه بعدی تهیه شده اند و به علت تطابق بالا با باعاد عضو مورد نظر بسیار با کیفیت تر و دقیق تر از نمونه ی دست ساز ان است.
استفاده ی دیگر از پرینت سه بعدی در زمینه جواهر و طلاسازی است. به طور معمول فرآیند طراحی و ساخت جواهر نیازمند دانش و تجربه ی بالایی است و عملی پیچیده محسوب می شود .پرینت سه بعدی کار را برای این صنعت اسان کرده است . به این صورت که مدل سه بعدی توسط طراحان نرم افزارهای سه بعدی تهیه و به پرینترهای مخصوص تولید جواهرات منتقل می شود. از طریق بهبود فرایندهای متداول برای تولید طلا و جواهر , بسیلری از مراحل اضافی انجام نمی شوند که پرینت سه بعدی تاثی فوق العاده ای در این بخش داشته است.
هوافضا : مانند بخش پزشکی , هوافضا نیز در دسته ی فناوری های چاپ سه بعدی در اولین اشکال خود برای تولید محصول و نمونه سازی بود. این عرصه کاربرد بسیار مهمی دارد که هم اکنون از این امکان بهره می برند و کاربرد پرینت سه بعدی در زمینه ی هوافضا , بیشتر به منظور تحقیق و توسعه است.
مجسمه سازی : بسیاری از مجسمه سازان و هنرمندان زحمت کار خود را کم کرده اند و با استفاده از پرینت سه بعدی محصولات هنری خود را با دقت و کیفیت بسیار بالایی به مرز تولید رسانده اند و در وقت خود نیز صرفه جویی بسیاری کرده اند. ترکیب استفاده از اسکن و پرینت سه بعدی , بعد جدیدی را در دنیای هنر به وجود آورده است و امکان انجام پروژه های دقیق را برای دانشجویان رشته های مختلف مانند معماری و یا هنر فراهم کرده است.
غذا : صنعت مواد غذایی یکی دیگر از موارد استفاده از پرینت سه بعدی است . این صنعت دیرتر از دیگر صنایع به پرینت سه بعدی وارد شده است. این استفاده برای بسیاری از افراد جالب و هیجان انگیز بوده و چاپ سه بعدی به عنوان روشی نوین برای تهیه انواع مواد غذایی در حال ظهور است.

حتما بخوانید   آیا بلیط چارتر هواپیما را می‌توان کنسل کرد؟

فواید پرینت ۳ بعدی

پرینت ۳ بعدی در هر دو مقیاس تجاری و شخصی کاربرد دارد. تنها مانع اصلی پرینت ۳ بعدی شخصی، هزینه بیش از اندازه، و همچنین دانش ایجاد مدل های STL است.
کارهایی که با طراحی سر و کار دارند، در مقوله چاپ ۳ بعدی راحت تر عمل می کنند. طراحان به راحتی مفهوم و ایده چاپ ۳ بعدی را درک می کنند و می توانند فرآیند چاپ را به صورت نمونه سازی به سرعت به سرانجام برسانند.
شرکت ها و کارخانجات تولید کننده نیز می توانند از چاپ ۳ بعدی، برای ساخت نمونه اولیه محصولاتشان سود ببرند.
دقت چاپ ۳ بعدی بطور فوق العاده ای در مقایسه با اشیاعی که با دست تولید می شوند بی همتاست. دقت یک پرینتر ۳ بعدی می تواند تا ۴ میکرون هم پیش برود. این مقدار حتی از یک تار موی انسان هم باریک تر است.
پرینت ۳ بعدی قرار نیست دنیا را تغییر دهد، اما قطعا شگفت انگیز و ارزشمند است. شرکت های مختلف در سرتاسر دنیا پرینترهای ۳ بعدی سفارش می دهند؛ علاقه مندان به این امر، اشیاء مختلف را برای سرگرمی تولید می کنند؛ و اینکه در ده سال آینده به طور حتم، شاهد حضور پرینترهای ۳بعدی خانگی در خانه های خود خواهیم بود.

پرینت سه بعدی
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image