آموزش وردپرس

وردپرس را بهتر بشناسید و سیر تا پیاز این سیستم مدیریت محتوا را کشف کنید

این بخش شامل برخی از کد کوتاه است که به افزونه Jannah Extinsions نیاز دارد. نصب آن را از منوی قالب & gt؛ نصب افزونه ها

سلام دوستان

وردپرس در سال ۲۰۰۳ توسط مت مولنوگ و به عنوان یک ابزار برای داشتن یک وبنوشت ساده توسعه داده شد. دیری نگذشت که مت سعی کرد وردپرس را بهتر کند و این کار را به خوبی انجام داد، تا جایی که وردپرس نه تنها شماره یک وبلاگ های خبری دنیا بوده، بلکه سردمدار تمام سیستم های مدیریت محتوای رایگان و متن باز بوده و البته بیشتر از یک چهارم تمام فروشگاه های آنلاین دنیا، از وردپرس نیرو گرفته اند.

.

وردپرس تیم توسعه دهنده ی بسیار بزرگی دارد که برای شما معرفی میکنیم:

راهبران پروژه – کسانی که رهبری پروژه وردپرس و بروز رسانی را هدایت میکنند؛

Helen Hou-Sandí : مدیر انتشار

Dion Hulse , Mark Jaquith , Andrew Nacin , Andrew Ozz : توسعه‌دهنده ارشد

Matt Mullenweg : بنیانگذار، راهبر پروژه

و البته همین الان که وردپرس را در اختیار داشته باشید، به پیشخوان رفته و روی لوگوی وردپرس نشانگر موشی خود را نگه داشته و روی “درباره وردپرس” کلیک کنید و درباره وردپرس هرچه میخواهید و لازم است بدانید. حتی میتوانید از طریق این صفحه با وردپرس همکاری خود را اعلام کنید.

برخی صحبت های زیادی در مورد لوگوی وردپرس و رنگ بندی استاندارد آن منتشر نموده اند، در مورد لوگوی وردپرس باید عرض کنیم

وردپرس را بهتر بشناسید و سیر تا پیاز این سیستم مدیریت محتوا را کشف کنید

همچنین رنگ بندی استاندارد وردپرس به این شکل است:

رنگ آبی

.جوهره: ۷۴۶۸

رنگ چاپ: ۹۷, ۴۴, ۲۶, ۳ به ترتیب برای فیروزه ای Cyan ، سرخابی Magenta ، زرد Yellow و سیاه Black

کد رنگ در دستگاه های دیجیتالی: #۲۱۷۵۹b

کد رنگ سه رنگ اصلی نمایش: قرمز ۳۳ ، سبز ۱۱۷ و آبی ۱۵۵

 

 رنگ نارنجی

.جوهره: ۱۶۶۵

رنگ چاپ: ۶, ۸۶, ۱۰۰, ۱ به ترتیب برای فیروزه ای Cyan ، سرخابی Magenta ، زرد Yellow و سیاه Black

کد رنگ در دستگاه های دیجیتالی: #d54e21

کد رنگ سه رنگ اصلی نمایش: قرمز ۲۱۳ ، سبز ۷۸ و آبی ۳۳

 

 رنگ خاکستری

جوهره سیاه: ۷

رنگ چاپ: ۶۵, ۶۰, ۶۰, ۴۵ به ترتیب برای فیروزه ای Cyan ، سرخابی Magenta ، زرد Yellow و سیاه Black

کد رنگ در دستگاه های دیجیتالی: #۴۶۴۶۴۶

کد رنگ سه رنگ اصلی نمایش: قرمز ۷۰ ، سبز ۷۰ و آبی ۷۰

اگر بخواهید در نمونه کارهایی که ارائه میدهید از اصالت وردپرس استفاده کنید حتما به این مورد نیاز پیدا خواهید کرد.

و اما اطلاعاتی که در مورد وردپرس باید بدانید، این “باید” برای این است که وردپرس، تبدیل به چیزی خواهد شد که نمیتوانید آن را رها کنید، و صد البته، وقتی شما بخواهید چیزی را موقتا برای فراگیری و استفاده انتخاب کنید بهتر است وضعیت آن را بدانید و به قولی بدانید وردپرس با وب چند چند است (:

.

وردپرس رهبری سیستم های مدیریت محتوا را به عهده دار دارد و در این مورد اصلا هیچ شکی وجود ندارد.

اگر شما هم به دنبال ابزاری هستید که بتوانید به سادگی محتوای ارائه شده ی خود را کنترل کنید دلایل زیادی وجود دارد که اذعان دارد باید از وردپرس استفاده کنید این سیستم مدیریت محتوا کاربری آسان را محور خود قرار داده است و با تهیه ی یک هاست و دامنه، به راحتی وردپرسی که حجمی حدود ۱۰ مگ دارد را نصب، و در محیط بزرگ و فارسی آن به راحتی هرچه که میخواهید را در سفره ی اینترنت پخش کنید.

تمام قابلیت هایی که در وردپرس وجود دارد میتواند کسب و کار شما را رونق ببخشد و البته این قابلیت های وردپرس است که میتواند هر زمینه ای که میخواهید را برای شما در اینترنت اجرا کنید. اگر میخواهید تبلیغات کنید، وبسایت های بزرگ دانلود و خبری راه اندازی کنید یا اینکه بخواهید برای شرکت و کسب و کار خود وب رسمی ایجاد کنید، بدون شک برای کوتاه ترین زمانی که نیاز داشته باشید یک وبسایت را مدیریت کنید تنها باید به وردپرس تکیه کنید.

.https://themeforest.net/item/soledad-multiconcept-blogmagazine-wp-theme/12945398

اینترنت را، وردپرس مالک است

این جمله بسی سنگین است اما وردپرس به آن می بالد، دقت داشته باشید که اگر فردا صبح از خواب بیدار شوید و خبردار شوید که وردپرس سرویس خود را بسته است، در این صورت از هر ۴ وبسایت روی اینترنت، کی بسته خواهد شد، از نیویورک تایمز (یکی از بزرگترین وبسایت های خبری دنیا) و سونی مدیا گرفته تا همین وردپرس پلاس، همه و همه از دسترس خارج خواهند شد و البته اینترنت هم لنگ خواهد ماند. تجارت های بزرگ میلیاردی از کار باز خواهند ایستاد و برای ادامه باید به دست و پای وردپرس بیافتند.

.

وردپرس برای همه کار میکند و با آن میتوان هر کسی و هر چیزی را روی اینترنت به نمایش گذاشت.

وردپرس تماما سفارشی سازی میشود، از تک تک بخش های وردپرس و پس زمینه ی وبسایت گرفته تا تمام ظاهر وبسایت، همه و همه میتواند به دست مدیر وبسایت سفارشی سازی شود و هر آنچه که میخواهد را میتواند نمایش دهد.

برای وردپرس بیشتر از ۳,۰۰۰ قالب  رایگان وجود دارد که هر کدام بیشتر از ۱۱۸ ملیون بار دانلود شده است. اگر چه این اعداد در سال ۲۰۱۳ از یک گزارش بزرگ در مورد وردپرس استخراج شده اند.

تم فارست ThemeForest یکی از بزرگترین فروشگاه های دیجیتالی در دنیا، که محور اصلی آن محصولات وردپرسی است در حال حاضر بیشتر از ۸,۳۹۲  قالب وردپرسدر دسته بندی های مختلف دارد، ارزان ترین قالب وردپرس در این مارکت بزرگ از ۱۳ دلار شروع شده و گرانترین قالب وردپرس بنام Mukam – Limitless Multipurpose WordPress Theme با ۳۵۰ دلار آمریکا، گرانترین قالب وردپرس است.

در بین تمام قالب های تم این مارکت نیز تا به امروز پرفروشترین قالب وردپرس در تم فارست قالب چندمنظوره وردپرس آوادا با ۲۷۹,۹۱۰ فروش رتبه یک فروش را در اختیار دارد.

.

همچنین در مخزن وردپرس تا به این تاریخ یعنی هفتم دیماه ۹۵ ۴۸,۲۰۸ افزونه وردپرس رایگان منتشر شده است و مجموعا ۱,۵۰۸,۸۶۳,۲۷۸ بار دانلود شده اند. بیشترین میزان دانلود نیز به تعداد ۵۴ ملیون مربوط به Akismet افزونه ی امنیت دیدگاه و ثبت نام در وردپرس است.

در مارکت کدکانیون CodeCanyon نیز ۵,۰۱۳ افزونه تجاری وردپرس توسعه داده شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. ارزان ترین افزونه تجاری وردپرس در این مارکت از ۵ دلار شروع شده و گرانترین افزونه با نام Online Product Designer – T-Shirt WordPress Plugin و قیمت ۲۹۹ دلار آمریکا در اختیار کاربران است.

پرفروشترین افزونه تجاری وردپرس در کدکانیون نیز Visual Composer: Page Builder for WordPress با میزان فروش ۲۳۲۴۷۳ موفق ترین فروش را داشته است.

.

وردپرس بسیار گسترده است و وسعت آن تقریبا نزدیک به دوم سوم زمین را در بر گرفته است. همین الان که این مقاله را میخوانید وردپرس از الفبای ۱۶۰ زبان  پشتیبانی میکند و هم اکنون ۲۶ ترجمه ی بین المللی دارد و کاملا با آنها سازگار بوده و در هر بار بروز رسانی و انتشار نسخه ی جدید، این موارد را همراه خود دارد.

۶۸ همکار ۳۳,۹۹۵ برنامه ی خود را ترکیب کردند که ۴۰۵,۴۰۶ خط کد را اجرا میکند و این همان وردپرس است. بله وردپرس بیشتر از ۴۰۰ هزار خط کد دارد.

تاکنون ۵۴۹ اردوی جهانی در ۶۵ شهر در ۴۸ کشور و ۶ قاره دنیا برگزار شده است و بیش از ۹۷۶ همایش وردپرسی سالیانه در دنیا وجود دارد که بیشتر از ۳۰۰,۰۰۰ نفر عضو دارد. البته همایش های خوبی هم تابحال در کشور نیز برگزار شده است و پیامدهای خوبی به بار آورده است و کمک کرده تا همه وردپرس را بیشتر بشناسند.

.

وردپرس آسان است، پارسی است و خوشبختانه وبلاگ های آموزشی خوبی برای وردپرس در کشور دایر شده است. همین امروز به بزرگترین جامعه سیستم های مدیریت محتوا با راهبری وردپرس بپیوندید، برای خود و کسب و کار خود یک وبسایت داشته باشید و به زندگی در اینترنت بپردازید. وردپرس پلاس نیز در این مسیر همواره کنار شما خواهد بود.

وردپرس را بهتر بشناسید و سیر تا پیاز این سیستم مدیریت محتوا را کشف کنید

و در پایان باید عرض کنیم، شما میتوانید از این انیفوگرافیک به همین شکل که طراحی شده است استفاده کنید و برای استفاده نباید تغییری در آن ایجاد کنید.

برای دانلود نسخه های وردپرس نیز از لینک های زیر استفاده کنید:

[button color=”blue” size=”medium” link=”https://fa.wordpress.org/wordpress-4.8-fa_IR.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۸ فارسی[/button]          [button color=”blue” size=”medium” link=”https://wordpress.org/wordpress-4.8.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۸ انگلیسی[/button]

[button color=”green” size=”medium” link=”https://fa.wordpress.org/wordpress-4.7.2-fa_IR.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۷٫۲ فارسی[/button]          [button color=”green” size=”medium” link=”https://wordpress.org/wordpress-4.7.2.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۷٫۲ انگلیسی[/button]

[button color=”red” size=”medium” link=”https://fa.wordpress.org/wordpress-4.6.1-fa_IR.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۶٫۱ فارسی[/button]          [button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/wordpress-4.6.1.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۶٫۱ انگلیسی[/button]

[button color=”blue” size=”medium” link=”https://fa.wordpress.org/wordpress-4.5.3-fa_IR.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۵٫۳ فارسی[/button]          [button color=”blue” size=”medium” link=”https://wordpress.org/wordpress-4.5.3.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۵٫۳ انگلیسی[/button]

[button color=”green” size=”medium” link=”https://fa.wordpress.org/wordpress-4.4.2-fa_IR.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۴٫۲ فارسی[/button]          [button color=”green” size=”medium” link=”https://wordpress.org/wordpress-4.4.2.zip” icon=”” target=”false”]وردپرس ۴٫۴٫۲ انگلیسی[/button]

وردپرس را بهتر بشناسید و سیر تا پیاز این سیستم مدیریت محتوا را کشف کنید
۵ (۱۰۰%) ۷ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن