خانه / وردپرس / آموزش سئو وردپرس / چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس
چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

سلام دوستان

در ابتدای این فهرست تقریبا میتوان گفت بلند، میپردازیم به چندی از افزونه های بهینه ساز وردپرس که کمک میکنند تا بتوانیم وبسایت وردپرس خود را بهینه تر کرده، سرعت کلی آن را ارتقا داده و تجربه کاربری بهتری را با افزایش سرعت وبسایت برای کاربران خود رقم بزنیم. با ما باشید…

 

W3 Total Cache

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

افزونه وردپرس نام برده میتواند جزو افزونه های سئو و بهینه سازی سرعت وبسایت شما باشد، افزایش سرعت وبسایت نتیجه مستقیمی روی تجربه کاربری دارد و همین مورد باعث میشود که این افزونه برای افزایش سرعت وبسایت جزو برترین افزونه های وردپرس باشد طوری که نصب میلیونی دارد و کاربران وردپرس در سرتاسر دنیا از آن استفاده میکنند.

این افزونه بهینه ساز کش وردپرس در میان بزرگترین کاربران وردپرس هم محبوبیت بالایی دارد، به طوری که وقتی بزرگترین کمپانی ها و وبسایت های دنیا با وردپرس در دسترس هستند از این افزونه برای بهینه سازی سرعت وبسایت خود استفاده میکنند.

 W3 Total Cache

 

WP Super Cache

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

این افزونه هم اگر چه به شکلی عجیب رقیب افزونه قبلی است اما تیمی که پشت توسعه دهندگی آن است، تیم اصلی خود وردپرس است، بنابراین این افزونه همیشه به روز است، کارایی بسیار خوبی دارد و البته توسط بیشتر کارشناسان سئو وردپرس توصیه می شود. اگر چه این افزونه در بیشتر قابلیت ها با افزونه قبلی مشترک است اما تفاوت هایی هم دارد.

در این افزونه از سه روش بهینه سازی کش استفاده می شود که شما میتوانید به راحتی با پیکربندی ساده آن از روش های اول و دوم استفاده کنید تا هم سرعت وبسایت خود را بهینه نگه دارید. هم اینکه با سرعت مناسب میتوانید از ریزش کاربران مهمان جلوگیری کند.

WP Super Cache

 

 

JS & CSS Script Optimizer

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

بهینه سازی اسکریپت ها، کدهای جاوا و همینطور فایل های استایل میتواند تاثیر مناسبی روی سرعت وبسایت داشته باشد. این افزونه بهینه ساز وردپرس میتواند فایل های اسکریپت وبسایت شما را در گروه جمع کرده و تبدیل به یک فایل کند و به این ترتیب حجم آنها را به خوبی کاهش میدهد. این کار باعث می شود درخواست های HTTP در وبسایت نیز کاهش پیدا کند.

همچنین این افزونه فایل های استایل با پسوند file.CSS را با گروه بندی مشخص “رسانه Media” تبدیل به یک فایل میکند.

  JS & CSS Script Optimizer

 

WordPress Clean Up & Optimizer Clean Up Optimizer

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

بهینه سازی دیتابیس، بهینه سازی داده ها در وردپرس، حذف دیدگاه های اسپم و جفنگ، حذف بازتاب ها فقط گوشه ای از امکانات خوب این افزونه بهینه ساز وردپرس است. میتوان فرایند پاک سازی و بهینه سازی را در این افزونه به طور دلخواه زمان بندی کرد تا بهترین عملکرد را انجام دهد.

این افزونه رایگان وردپرس میتواند جدول های وردپرس را بدون اینکه درخواست های خود را به phpMyAdmin ارسال کند.

همچنین بخشی در این افزونه وجود دارد که به شما میگوید چه کاربرانی اقدام به ورود به وبسایت کرده اند یا آنها که عضو وبسایت نبوده و تلاش کرده اند تا وارد وبسایت شوند. همچنین در کنار آن، گزارش فعالیت کاربران، رصد زنده فعالیت کاربران، نمایش ترافیک زنده از کاربران در وبسایت، مسدود سازی و بلاک کردن آدرس آیپی و آیپی رنجس و امکانات دیگری که خود باید آنها را در این افزونه پیدا کرده و استفاده کنید.

  WordPress Clean Up & Optimizer – Clean Up Optimizer

 

 

Lazy Load

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

تصاویر حجم زیادی از برگه ها و پست های وردپرس را به خود اختصاص میدهند، اگر میخواهید فکری به حال آنها داشته باشید ابتدا پیشنهاد میکنیم در مورد بهینه سازی کلی آنها مطلب بهترین روش های بهینه سازی تصاویر در وردپرس را مطالعه کنید.

همانطور که وردپرس برای سئو درونا بهینه سازی شده است، قابلیتی به وردپرس اضافه شده است که البته توسط افزونه های وردپرس میتوان از آن استفاده کرد، این قابلیت که به آن بارگذاری تنبل گفته می شود از طریق بارگذاری برای کاربران به سرعت وبسایت کمک میکند. وقتی کاربر وبسایت را باز میکند هنوز تصاویر قسمت هایی که مشاهده نکرده برای وی دانلود نشده پس وی حجم کمتری را در مرورگر خود دانلود میکند که همین باعث میشود سرعت بشتری در مرور کردن وبسایت داشته باشد. وقتی به پیمایش برگه های وردپرس ادامه دهد تصاویر همان قسمتی که تقریبا در حال مشاهده است برای وی دانلود میشود و تا وقتی که به پایین برگه نرفته تصاویر پایین برگه برای وی دانلود نمیشوند.

به این ترتیب از اینکه توانسته اید یک تجربه کاربری بهتری برای کاربران خود ارائه کنید دوباره کار خود را به خوبی انجام داده اید و خرسند باشید.

Lazy Load

 

 

Velocity WordPress Lazy Load for Video and Audio

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

در مورد بارگذاری آهسته در افزونه بهینه ساز سابق صحبت کردیم و اگر میخواهید ویدیوهای وبسایت خود را نیز به چنین ویژگی بسیار کارآمدی مجهز کنید، میتوانید از این افزونه بارگذار تنبل یا بارگذار آهسته استفاده کنید. کار کردن با آن بسیار ساده بوده و همان ویژگی های متناسب با تصاویر را اینبار به طور خاصی برای ویدیوهای وبسایت شما فراهم میکند. اگر میخواهید بارگذاری آهسته را به ویدیوهای وبسایت خود اضافه کرده و تجربه بهتری را برای کاربران وبسایت خود رقم بزنید حتما از این افزونه رایگان وردپرس استفاده کنید.

  Velocity – WordPress Lazy Load for Video and Audio

 

 

P3 Profiler

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

اگر حالت های مختلفی از وبسایت وردپرس را استفاده میکنید، میخواهید کارایی وبسایت را با افزونه های نصب و بدون آنها و ابزارهایی که استفاده میکنید بررسی کنید، اگر میخواهید توان و وضعیت وبسایت وردپرس خود را از برخی زاویه ها دقیق تر مشاهده کنید میتوانید از این افزونه استفاده بهینه ای داشته باشید.

در واقع با این افزونه میتوانید انواعی از پروفایل های مدیریت را ایجاد کنید که در آنها افزونه های وبسایت خود را بر اساس پروفایل هایی که ایجاد کرده اید فعال و غیر فعال دم دست خود دارید. بنابراین در هر بار متناسب با پروفایل هایی که دارید میتوانید افزونه ها را فعال کرده و عملکرد وبسایت را کاهش یا افزایش دهید.

  P3 Profiler

 

 

jsDelivr

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

این افزونه رایگان وردپرس از طرف توسعه سرویسی به همین نام روانه مخزن وردپرس شده است. از آنجا که بیشتر کاربران اهمیت CDN شبکه توزیع محتوا را نمیدانند، کاربران کمتری به سراغ این گونه سرویس ها میروند غافل از اینکه بزرگترین وبسایت های دنیا خود از سرویس های CDN به صورت گسترده استفاده میکنند. حال تیم توسعه دهنده این افزونه در وبسایت خود این امکان را فراهم کرده اند که هر کاربری با یک ثبت نام ساده بتواند یک سرویس شبکه توزیع محتوا را برای خود استخدام کند.

اگر شما هم میخواهید چنین سرویسی را در وبسایت خود استفاده کنید، میتوانید در وبسایتی که تیم توسعه دهنده این افزونه مدیریت میکنند ثبت نام کرده و یک پلن رایگان برای استفاده از CDN جهانی کسب کنید. همین سرویس CDN را میتوانید از طریق افزونه نام برده در وبسایت وردپرس خود پیکربندی کنید.

  jsDelivr

 

 

FV Gravatar Cache

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

گراواتار یک سرویس اینترنتی و گسترده برای تصاویر پروفایل در وبسایت های وردپرس و دیگر وبسایت هاست. در بخش تمام سرویس های وردپرس با یک حساب کاربری نیز از این سرویس یاد کردیم، این سرویس کمک میکند کاربران برای هر بار ثبت نام در وبسایت هایی که از وردپرس استفاده میکنند مجبور به ثبت اطلاعات مجدد نباشند، مثلا تصویر پروفایل خود را برای ایمیل خود ثبت کرده و در هر وبسایتی تصویر آنان در وبسایت ثبت نام شده استفاده میشود.

اما وقتی در یک وبسایت دیدگاه ها افزایش پیدا کند، این سرویس به راحتی میتوانند تا یک ثانیه یا بیشتر وبسایت شما را کندتر کرده و اگر چه برای کاربران شما هم تجربه ناخوشایندی دارد، بنابراین برای اینکه این مشکل را برطرف کنید، باید از این افزونه استفاده کنید که یک سیستم کش مجزا از وبسایت راه اندازی میکند که هر گونه کاهش سرعت را برای کاربران حذف میکند.

  FV Gravatar Cache

 

حتما بخوانید   برترین افزونه ها برای درج نقشه گوگل

 

WP Speed of Light

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

کافیست سری به مخزن وردپرس بزنید و تمام اسکرین شات های این افزونه بهینه ساز را نگاهی انداخته تا مطمئن شوید با یک افزونه بسیار عالی اما ناشناخته آشنا شده اید که شاید فکرش را هم نمیکردید همانند یک چاقوی سویسی همه آنچه که نیاز دارید تا فعالیت وبسایت وردپرس خود را در سطح خوبی نگه داری کنید را یکجا داشته باشید.

تقریبا این افزونه همه ابزارهای لازم برای بهینه سازی سرعت و عملکرد وبسایت را در خود دارد، با آن میتوانید ویژگی GZIP را فعال کرده تا بیشتر بخش هایی که می شود را فشرده تر کرد، میتوان برای وبسایت سیستم کش با تاریخ پاکسازی خودکار فعال کرد، میتوان دکمه های ابزار فشرده سازی را فشار داد تا فایل های استایل، اِچ تی اِم اِل و جاوا اِسکریپت فشرده شوند. تقریبا سرعت وبسایت شما به طور کامل قبل و بعد از فعال سازی و استفاده از این افزونه تفاوت زیادی خواهد داشت.

 WP Speed of Light

 

 

Google Pagespeed Insights for WordPress

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس

از نظر گوگل برخی تفاوت ها در بین وبسایت ها وجود دارد، شاید وضعیت شما با دیگر وبسایت ها متفاوت باشد، بنابراین برای اینکه بدانید چگونه سرعت وبسایت را افزایش دهید، برخی قسمت ها را چگونه بهینه سازی کنید و وضعیت را همیشه در کنترل خود داشته باشید میتوانید از این افزونه استفاده کنید.

ابزارهای مختلفی در آن در دسترس است. همچنین دارای نسخه تجاری است اما نسخه رایگان آن کاملا نیاز شما را نسبت به اطلاعاتی که باید بدهد رفع میکند. همچنین این افزونه نصب بالایی داشته و نشان داده که برای وبسایت های مختلف توانسته نقش خوبی ایفا کند.

 Google Pagespeed Insights for WordPress

 

 

ـــــپـــــایـــــانـــــ

 

این بود فهرست ما از افزونه های بهینه ساز وردپرس که میتوان از آنها برای بهبود عملکرد وردپرس استفاده کرد. تقریبا هر روز افزونه های وردپرس زیادی وارد مخزن وردپرس می شوند و مطمئنا سهمی از آنها به افزونه های بهینه سازی وردپرس تعلق دارد، بنابراین دیر یا زود باید این فهرست را بروز رسانی کرد و ابزارهای جدید را معرفی کرد. البته به شما پیشنهاد میکنیم سری بزنید به مقاله: عملکرد وردپرس. هم چنین میتوانید از مجموعه ابزارهای سئو نیز دیدن کنید.

 

منبع: وردپرس پلاس

چند افزونه برای بهینه سازی عملکرد وبسایت های وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image