آموزش وردپرس

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس

سلام دوستان، این جلسه را به دیدگاه ها اختصاص داده ایم. در ادامه سری آموزش های قدم به قدم و تصویری وردپرس با شما همراه هستیم. خب میدانید هنگامی که یک وبسایت در اختیار عموم قرار دارند آنها میتوانند در نزد خود یک وبسایت را با استراتژی ها، معیارها و اصول مورد نظر خود زیر سوال ببرند. با یکدیگر در مورد یک وبسایت صحبت کنند و البته این نظر خود را به اشتراک بگذارند.

حتما میدانید که هنگامی که شما بخواهید در مورد اتفاقی که در یک وبسایت افتاده و یا آنچه که نظر شماست در مورد محتوا یا محصول را در قالبی ارائه دهید باید در بخشی که موسوم به دیدگاه است افدام کنید. اما بگذارید بیشتر با دیدگاه و همچنین جایگاه دیدگاه در وردپرس آشنا شویم.

در وردپرس نظارت کابران دیدگاه خطاب میشود. اما دیدگاه دقیقا به چه معناست؟ در واقع دیدگاه را میتوان به دو صورت میتوان معنی کرد. اول اینکه دیدگاه یعنی نظر یک کاربر در رابطه با یک آیتم یا شئ که کاربر اجازه دارد در مدتی که با آن شئ تعمال داشته است را به صورت نوشتاری بیان کند.

معنی دیگری که برای دیدگاه میتوان در نظر گرفت اینست: زاویه ی دید یا نظاره ی یک کاربر از یک شئ که کاربر در برداشت خود از به نظر رسیدن و حالات استفاده از یک شئ را میتواند به صورت نوشتاری بیان کند. بله درواقع دیدگاه نظر کاربر در رابطه با چیزی است که در اخیتار وی قرار گرفته است. به هر حال! در اینجا دیدگاه کاربر شما میتواند در مورد وبسایت شما، حرفه ی شما، نوع فعالیت شما، محتوای وبسایت شما و یا هر چیز دیگری باشد.

اما دیدگاه ها در وردپرس طبقه بندی، دسته بندی، تقسیم بندی، مخصوص و یکپارچه شده است.

منظور از طبقه بندی اینست که با سیستم های سومی که در وردپرس راه اندازی مشوند کاربران مختلف میتوانند دیدگاه هایی با درجه اهمیت و صحت متفاوتی درج کنند.

منظور از دسته بندی اینست که همکاران مختلفی که در وبسایت شما مشغول به فعالیت هستند میتوانند سمت های مختلفی داشته و البته نوشه های آنان میتواند دیدگاه های مربوط به خود را داشته باشد.

منظور از تقسم نوشته ها اینست که هر نوشته ای که در وبسایت وردپرس شما منتشر شده است میتواند گفتگوهای مربوط به خودش را داشته باشد. به این شیوه هر نوشته بخش دیدگاه خود را دارد و در صفحه ی نوشته میتوان موضوع را فقط نوشته دانست و به این شیوه دیدگاه ها مخصوص و به عبارتی تقسیم شده است.

منظور از مخصوص اینست که یک کاربر که اقدام به درج دیدگاه میکند فقط خودش میتواند دیدگاهش را کنترل کند، دیدگاه ها در وردپرس میتواند مواردی چون ایمیل یا شماره تماس را لازم بداند و به این صورت شما میتوانید با ایمیل یا شماره تماس و موارد دیگر به کاربر دسترسی پیدا کنید و در کل اینکه هر کاربر میتواند دیدگاه خود را داشته باشد و چون دیدگاه ها دارای مشخصات هستند. میتوانند مخصوص و مختص باشند.

منظور از یکپارچه اینست که در بخش مدیریت وبسایت شما میتوانید به تمام دیدگاه های وبسایت در یک صفحه و به صورت آنی دسترسی داشته باشید. این کمک میکند شما مدیریت بهتری را روی دیدگاه های وارده به وبسایت خود داشته باشید.

به هر حال دیدگاه دریچه ای است که کابران شما بدون اینکه خطر امنیتی برای وبسایت وردپرس شما ایجاد کنند میتوانند نامه ها یا پیغام های خود را به گوش شما برسانند.

خب دیدگاه در واقع یک راه برای ارسال پیامی به لایه ی زیرین وبسایت است در واقع دیدگاه کاربر که از طرف وی ارسال میشود به بخش مدیریت شما می آید شما باید دیدگاه را بنا به نظر خود مناسب دانسته منشتر میکنید و میگذارید در معرض دید باشد یا اینکه آن را معلق میکنید.

خب یک دیدگاه همیشه حاوی متن است. دیدگاه را میتوان از پیش تنظیم کرد مثلا اینکه دیدگاه های وبسایت شما بدون نیاز به تایید نمایش داده شود یا اینکه دیدگاه پس از رد شدن از فیلتر مدیر در وبسایت نمایش داده شود. البته از ابزارهایی نیز میتوان برای دیدگاه استفاده کرد و برای آن ها رتبه بندی قرار داد. این رتبه بندی یا امتیاز را خود کاربران انجام میدهند

حتما بخوانید   آموزش اضافه کردن آمارگیر به وردپرس با شوت کد ها

اما بهتر است توضیحات خود وردپرس را نیز در مورد دیدگاه ها بدانیم سپس سراغ توضیحات کامل بریم.

شما می‌توانید دیدگاه‌ها را مانند نوشته‌ها و دیگر موارد مدیریت کنید. این صفحه مانند دیگر صفحات مدیریتی قابل سفارشی‌شدن است. شما می‌توانید گزینه‌های مدیریت دیدگاه‌ها را با حرکت نشانگر بر روی هر یک از آن‌ها مشاهده و تغییرات خود را روی یک دیدگاه یا به‌صورت کارهای دسته‌جمعی اعمال کنید.

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

بخش ۱ : دسترسی به دیدگاه ها

 

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

دیدگاه ها خودش در پیشخوان وردپرس یک گزینه یا دکمه مستقیم دارد و با کلیک روی آن میتوان مستقیم به آن دسترسی داشته باشید.

بخش ۲ : وضیعت دیدگاه ها

 

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این بخش میتوان گزارشی از وضعیت تمامی دیدگاه های وبسایت را مشاهده کرد. همه نظرات، تایید شده ها، معلق ها یا در انتظار تایید، نشرات اسپم یا جفنگ و نظراتی که حذف شده اند.

بخش ۳ : صاحب دیدگاه

 

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

کسی که دیدگاهی در وبسایت شما درج کرده است در این بخش نام و اطلاعات خواسته شده توسط وبسایت و درج شده توسط کاربر را مشاهد کنید. این قسمت میتواند ایمیل، وبسایت و شماره تماس را نیز نمایش دهد.

بخش ۴ : متن دیدگاه

 

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت شما میتوانید متن کامل دیدگاه مربوط به فرد مورد نظر را ببنید. و البته در همین قسمت شما میتوانید دیدگاه را کنترل کنید. میتوانید آن را تایید کنید تا در سایت نمایش داده شود. میتوانید در همین قسمت مستقیم به دیدگاه پاسخ دهید تا هم دیدگاه کاربر تایید و نمایش داده شود و هم نوشته ی شما در پاسخ به آن درج شود. میتوانید دیدگاه کاربرتان را سریعا ویرایش کنید یا اینکه اگر دیدگاه به ویرایش زیادی نیاز دارد خود آن را ویرایش کنید. اگر دیدگاه توسط یک ربات در وبسایت درج شده باشد شما میتوانید آن را به عنوان جفنگ انتخاب کنید که به وبسایت آسیبی نرسد. یا اینکه شما میتوانید مستقیما یک دیدگاه بی خود و بی جهت یا نامناسب را به زباله دان انتقال دهید.

بخش ۵ : تاریخ ارسال

 

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این بخش میتوان دید که دیدگاه آیا یک پاسخ به دیدگاهی دیگر است یا اینکه خودش اولین دیدگاه است. همچنین شما میتوانید تاریخ و ساعت ارسال دیدگاه را مشاهده کرده و البته در فرم بالاتر میتوانید در بین دیدگاه ها جستجو کنید.

اما توضیح خود وردپرس در مورد دیدگاه ها:

یک خط قرمز در سمت راست، نشان‌دهنده این است که دیدگاه منتظر تأیید یا بررسی شماست.

در ستون نویسنده علاوه بر نام نویسنده، نشانی ایمیل، نشانی وبلاگ و نشانی IP نویسنده دیدگاه نیز نشان داده می‌شود. با کلیک روی این پیوند، همه دیدگاه‌هایی که با این نشانی IP نوشته شده‌اند، به نمایش درمی‌آید.

باقی ماندن بر روی هر دیدگاه در ستون دیدگاه، به شما گزینه‌هایی برای پذیرش، پاسخ (و پذیرش)، ویرایش سریع، ویرایش، جفنگ‌نشان کردن و یا به زباله‌دان انداختن آن دیدگاه می‌دهد.

در ستون در پاسخ به سه عنصر وجود دارد. متن، نام نوشته‌ای است که دیدگاه در پاسخ به آن نوشته شده و پیوندی برای ورود به ویرایشگر همان نوشته است. نماد پیوند یکتا “#” که در پایین قابل مشاهده است، شما را به نوشته مورد نظر در سایت هدایت می‌کند. حباب کوچکی که در آن عدد نوشته شده است، تعداد دیدگاه‌های نوشته را نشان می‌دهد. اگر حباب خاکستری بود، همه دیدگاه‌های نوشته مدیریت شده‌اند. اگر حباب آبی بود، دیدگاهی در انتظار مدیریت برای آن نوشته وجود دارد. با کلیک بر روی حباب، تنها دید‌گاه‌های نوشته موردنظر در صفحه نمایش دیدگاه‌ها نشان داده می‌شوند.

زمان و تاریخ کامنت در ظاهر سایت شما در ستون ارسال‌شده در باقی خواهد ماند. کلیک روی پیوند تاریخ/زمان شما را به آن دیدگاه در سایتتان خواهد برد.

افراد زیادی برای مدیریت سریع‌تر دیدگاه‌ها از کلیدهای میانبُر صفحه‌کلید استفاده می‌کنند، برای اطلاعات بیشتر پیوندهای سمت چپ را ببینید.

 

وردپرس پلاس: آموزش وردپرس – قالب وردپرس – پوسته وردپرس

آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن