آموزش سئو وردپرس

ایجاد انتقال ۳۰۱ با وردپرس + افزایش ترافیک کلی وبسایت

این بخش شامل برخی از کد کوتاه است که به افزونه Jannah Extinsions نیاز دارد. نصب آن را از منوی قالب & gt؛ نصب افزونه ها

سلام دوستان

انتقال ها که با نام ریدایرکت Redirect نیز استفاده می شوند، به مدیر اجازه میدهند تا یک آدرس را به آدرس دیگر ارسال کند و اصطلاحا انتقال دهد. انتقال های ۳۰۱ میتوانند بسیار مفید باشند. آنها میتوانند هر دو مورد یعنی کاربر و موتورهای جستجو را از یک آدرس به آدرس متفاوت دیگری هدایت کنند. حتی این انتقال اجازه میدهد اگر شما وبسایت خود را به دامنه دیگری منتقل کردید، ترافیک و رتبه خود را از دست ندهید.

 

خلاصه مطلبی که پیش رو دارید

انتقال های ۳۰۱ مقاله ها میتواند از نظر انتقال کاربران از نوشته های قدیمی به نوشته های جدید اهمیت داشته و استفاده مفیدی داشته باشد.

همچنین این کار میتواند برای موتورهای جستجو یک خبر خوب باشد، این کار به آنها و روبات های آنان اعلام میکند که محتوای تازه دارید و اشکالات را درست کرده اید.

افزونه های وردپرس نیز که در این مطلب معرفی میشوند میتوانند برای شما انتقال های درون وبسایت را ایجاد کرده  و بستر مدیریت آن ها را برای شما فراهم کنند. میتوانید بسته به نوع و زمان استفاده از نسخه های بروز آن استفاده کنید.

اگر شما هم برای وبسایت خود از این انتقال استفاده نموده اید، یا اینکه از این انتقال ها جواب مثبتی دریافت کرده اید و بازخورد مفیدی را به دست آورده اید ما را از طریق دیدگاه های این پست خبر کنید.

 

همچنین در زمینه انتقال میتوانید کاری بهتر هم انجام دهید، شما میتوانید آدرس مطالب قدیمی و بدون کاربرد را به مطالب تازه تر و اطلاعات و مشخصات بهتر هدایت کند.

در این مقاله ما نگاهی خواهیم داشت به انتقال ۳۰۱، چند روش که برای نگه داری تازه تر محتوای وبسایت و بهینه سازی محتوا و سئو به کار گرفته  می شود، و این که چطور ما از ترافیک ۳۰۱ برای افزایش ترافیک وبسایت وردپرس خود استفاده کردیم.

 

انتقال ۳۰۱ چیست؟

سه نوع انتقال از این دسته وجود دارد که با نام های ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷ و داده تازه meta refresh شناخته می شوند.

۳۰۱ یک انتقال کامل است و این نوع از انتقال ها ۹۰ تا ۹۹ درصد جوهر لینک Link Juice (قدرت رتبه بندی) را از کل انتقالات در دست دارند.

عدد ۳۰۱ یک عدد ارجاعی برای کد وضعیت HTTP است که برای موتور جستجو مشخص میکند این برگه انتقال داده شده است.

در بیشتر موارد، ۳۰۱ یک انتقال کامل و بسیار بهینه است که میتواند هدایت های آدرس محور درون وبسایت را برای مدیریت انجام دهد.

۳۰۲ یک انتقال پایین تر است که سهم آن از انتقالات حتی به یک درصد کامل هم نمی رسد، و در بیشتر موارد بهتر است اصلا از این مورد استفاده نکنید.

انتقال ۳۰۷ دنباله موفق انتقال ۳۰۲ برای HTTP 1.1 استو

داده تازه Meta Refresh ها نوعی از انتقال های عملی هستند که از سطح سرور ها سریعتر عمل میکنند.

در حالت کلی، بهترین روش برای استفاده از انتقال ها سر و کله زدن با ۳۰۱ است، تا مطمئن هم باشید که رتبه وبسایت یا برگه و محتوای شما در موتور جستجو سقوط نمیکند. در ادامه با وردپرس پلاس باشید.

 

انتقال ۳۰۲ مستقر HTTP 1.1 / جابجایی زود گذر HTTP 1.0

برخی از کاربران گوگل اذعان دارند که در برخی موارد انتقال های ۳۰۱ و ۳۰۲ میتواند مثل هم باشد، شاید آنها تفاوتی برای این دو به آن صورت قائل نباشند اما، این یک توصیه جدی از سوی متخصصان است که انتقال های ۳۰۱ بهتر از ۳۰۲ بوده و البته امنیت بیشتری دارد چرا که به خوبی هم برای مرورگرها و هم خزنده های موتورهای جستجو نقش خود را به خوبی ایفا میکند.

اینترنت روی یک پروتکل بنام پروتکل انتقال متن مفرط یا همان HyperText Transfer Protocol و به به اختصار HTTP پایه ریزی شده که شیوه کار آدرس ها URL را تعیین میکند.

البته دو نسخه ابزاری دارد یکی ۱٫۰ و دیگری ۱۱ است. در نسخه اول ۳۰۲ به کد وضعیت “جابجایی زود گذز” انتقال داده شد که در نسخه ۱٫۱ به معنی “مستقر” تغییر پیدا کرد.

 

۳۰۷ انتقال زود گذر / فقط HTTP 1.1

یک انتقال ۳۰۷ یک جانشین برای انتقال ۳۰۲ بود. در حالی که خزنده ها در برخی موارد آن را همانند یک ۳۰۲ میبینند، بهتر است از یک انتقال ۳۰۱ استفاده کنید. به طور خلاصه در این مورد، وقتی محتوا به شکل زود گذر و موقتی جابجا می شود، مانند مواقع حالت تعمیر وبسایت، در حالی که سرور توسط موتور جستجو به عنوان یک سازگاری ۳۰۱ شناسایی میشود.

در نهایت، وقتی به طور قطعی نمیتوان مشخص کرد که موتور جستجو کدام قسمت را شناسایی کرده و یا اینکه کدام بخش را سازگار توصیف کرده، بهترین روش انتقال یک محتوا به طور موقت اینست که از انتقال ۳۰۲ استفاده کرد.

 

تازه سازی داده ها Meta Refresh

متا رفرش ها نوعی از انتقال هستند که درون برگه از سرور سریعتر عمل میکنند. آنها به طور معمول آهسته تر هستند و البته برای سئو توصیه نمی شوند. معمولا آنها با موضوعی در ارتباط هستند که نمونه آن را بارها در صفحات وبسایت ها مشاهده کرده ایم: “اگر تا ۵ ثانیه دیگر به این برگه انتقال پیدا نکردید، اینجا کلیک کنید”.

متا رفرش ها در برخی موارد از قدرت رتبه بندی هم استقبال میکنند اما برای سئو و تکنیک های این زمینه توصیه نمی شوند، چرا که توانایی بهره گیری از تمام قدرت رتبه بندی برگه را ندارند.

 

بهترین کار برای سئو و بهینه سازی سایت

این انتقال ها در زمینه سئوی وبسایت و برگه ها و آدرس ها همیشه مهم اما یک امر معمولی هستند، اما این به خود شما بستگی دارد که وقتی این کار را انجام میدهید بخواهید بهترین حرکت را در پیش گرفته و رتبه خود را بخواهید حفظ کنید.

اولین مثال معمولی در این زمینه یک داستان معمولی در پس خود دارد: یک آدرس که نیاز دارد به یک آدرس دیگر به طور کامل انتقال داده شود.

نحوه انتقال یک سایت به سایت دیگر با انتقال 301

چند راه مختلف برای انجام این کار وجود دارد، اما در اصل، انتقال های ۳۰۱ هم برای کاربران و هم برای موتورهای جستجو طراحی شده اند. یک انتقال ۳۰۱ زمینه را آماده میکند تا به مرورگر کاربر و خزنده موتور جستجو اعلام کند که این آدرس یا برگه به طور کلی جابجا شده است. و همانطور که گفتیم موتور جستجو میداند نه تنها میفهمد که برگه از بین نرفته بلکه به آدرس جدیدی منتقل شده بلکه تمامی لینک هایی که به آن داده شده و همچنین تمامی آدرس هایی که درون برگه وجود دارد را قبول کند.

گزینه دیگری که برای انتقال وجود دارد اینست که از ۳۰۲ و متا رفرش ها استفاده کنیم. که البته ضعیف هستند و ارزش برگه سابق را به برگه جدید برای موتور جستجو همانند ۳۰۱ هدایت نمیکنند. تنها زمانی این انتقال های ضعیف کارساز هستند و میتوانند کاربردی باشند که خود وبمتسر به طور قطع بخواهد از انتقال رتبه بندی برگه فعلی به برگه جدید جلو گیری کند.

مفید بدون انتقال 301 برای گوگل و کاربران

انتقال محتوای وبسایت ها به طور پیچیده تری خواهد بود زمانی که وب مستر بخواهد به طور کلی دامنه و یا محتوای خود را به دامنه دیگری انتقال دهد. در برخی مواقع این مورد نیازمند زمان بیشتری خواهد بود تا به طور کامل توسط خزنده ها و موتورهای جستجو و انتقال های ۳۱ بین دامنه ها انجام شود.

 

اما چرا انتقال ۳۰۱ ؟

انتقال ۳۰۱ بهترین روش برای انتقال دو نوع بازدید کننده همیشگی هستند، کاربران و موتور های جستجو. یک انتقال به ۳۰۱ به ربات های مرورگرها و همچنین موتور جستجو اعلام میکند که این آدرس یا برگه به طور کلی جابجا شده است. موتور جستجو بعد از این خبر، تصمیم میگرد به آدرس جدید هدایت شود، چون عقیده دارد که فقط آدرس برگه عوض شده و مطمئنا محتوای بهتر و تازه تر در آدرس جدید وجود دارد.

وقتی اینکار درست انجام شود، ۳۰۱ ها توانایی این را دارند تا اشتباهات درون وبسایت، محتوای خارج از رده، و خلاصه آدرس های خطا و تجربه های کاربری را برای شما به طور کلی بهینه کنند. روی هم رفته میتوانید از این انتقال همیشه به سود خود استفاده کنید.

در نوامبر سال ۲۰۱۱ ما یک پست در مورد کریسمس داشتیم. اینکه چطور میتوانید فروشگاه یا وبسایت و وبلاگ خود را هماهنگ با مراسمات عید پاک و سال جدید مسیحی هماهنگ کند. ما در این مورد پست دو داشتیم. یکی در سال ۲۰۱۱ و دیگری ۲۰۱۲ منتشر شده بودند.

ما یک پست جدید نوشتیم که محتوای کامل تر و البته در زمینه ای مشابه قرار داشت. چند افزونه ای که برای تغییر ظاهر وبسایت میتوان استفاده کرد.

این پست را پس از یک تا دو سال بعد از دو پست قبلی نوشته و منتشر کردیم. برای اینکه آزمایش خوبی را هم انجام داده باشیم، یکی از پست ها را به نسخه های جدید با ۳۰۱ انتقال دادیم.

ایجاد انتقال 301 با وردپرس + افزایش ترافیک کلی وبسایت

در تصویری که از پنل گوگل آنالیتیکز ما منتشر شده میتوانید مشاهده کنید که این برگه بازدید های خوبی از محتوای قبلی دریافت کرد تا جایی که طی  یک ماه ۱۳ هزار بازدید دریافت کرد.

پس از این بود که ما تصمیم گرفتیم همیشه از این نوع برای کاری که لازم است استفاده کنیم. این بود که این محتوا را هم با شما به اشتراک گذاشتیم. دوست داریم شما هم در این زمینه آن چه را که لازم است بدانید.

ما توانستیم با یک انتقال ۳۰۱ ساده برای محتوای تازه ای که داریم ۱۳ هزار بازدید طی یک ماه ایجاد کنیم. این شگفت انگیز نیست. چرا شما این کار را انجام ندهید. اما شاید روش ایجاد چنین انتقالی را نیاموخته اید. پس  میتوانید همچنان در وردپرس پلاس با ما باشید. میخواهیم چند افزونه وردپرس رایگان را معرفی کنیم که میتوانند انتقال ۳۰۱ را به راحتی برای شما ایجاد کنند.

  

افزونه های وردپرس مناسب، که میتوانید برای مدیریت و ایجاد انتقال های ۳۰۱ در وردپرس استفاده کنید:

 

Redirection

افزونه رایگان وردپرس Redirection

افزونه رایگان وردپرس Redirection اجازه میدهد علاوه بر ایجاد انتقال های ۳۰۱ به پیگیری خطاهای ۴۰۴ هم بپردازید.

شما نیازی به دسترسی آپاچی سرور برای مدیریت فایل .htaccess ندارید. این افزونه از درون خود وردپرس کار خود را انجام میدهد.

از بهترین ویژگی های این افزونه نمایش آمار و وضعیت انتقال هاست. این افزونه به شما اجازه میدهد به بررسی انتقال ها بپردازید، یک انتقال چقدر استفاده شده، آخرین زمان استفاده، چه کاربری سعی در استفاده از آن داشته و … را کاملا بررسی کنید. همچنین این افزونه توسط دوست خوبمون دانیال حاتمی به فارسی برگدان یافته و کار با آن را آسان میکند.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/redirection/  ” icon=”fa-link” target=”true”]   صفحه افزونه[/button]

 

حتما بخوانید   5 ویرایشگر کد رایگان برای وردپرس و توسعه دهندگان

 

SEO Redirection

افزونه رایگان وردپرس SEO Redirection

افزونه رایگان وردپرس SEO Redirection به شما اجازه میدهد تا خیلی سریع و ساده از انتقال های ۳۰۱، ۳۰۲ یا ۳۰۷ استفاده کنید. البته این افزونه اجازه میدهد تا به بررسی خطاهای ۴۰۴ پرداخته و آنها را هم انتقال دهید.

انتقال ها در این افزونه خیلی ساده بوده و کار شما به اندازه تعویض آدرس قدیمی و جدید است. آدرس قبلی را وارد کرده، آدرس جدید را نوشته و نوع انتقال را بین سه گزینه ۳۰۱، ۳۰۲ و ۳۰۷ انتخاب کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://wordpress.org/plugins/seo-redirection/” icon=”fa-link” target=”true”]   صفحه افزونه[/button]

 

حتما بخوانید   هشت تا از بهترین افزونه های اسلایدر رایگان در وردپرس

 

 

Quick Page/Post Redirect

افزونه رایگان وردپرس Quick Page/Post Redirect

 

افزونه رایگان وردپرس Quick Page/Post Redirect اجازه میدهد تا خیلی ساده و حرفه ای ترافیک های یک آدرس URL را به آدرس جدید، وبسایت خود یا وبسایت سوم … انتقال دهید.

گزینه های متعددی درون این افزونه وجود دارد که اجازه میدهد تا نوع و مکان انتقال ها را مدیریت کند، آنها را برون بری و درون ریزی کنید، تنظیمات را بازنویسی کنید، و حتی کلیه انتقال ها را دسته ای حذف کنید.

 

[button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/quick-pagepost-redirect-plugin/” icon=”fa-link” target=”true”]   صفحه افزونه[/button]

 

استفاده از انتقال های ۳۰۱ به شکل های مختلف

 

ایجاد انتقال با فایل .htaccess

یکی از بهترین روش ها برای ایجاد انتقال های ۳۰۱ استفاده از فایل مهم .htaccess است. این فایل در دایرکتوری وبسایت وجود دارد. کاربری آسانی دارد ولی برای استفاده از آن باید تمام جوانب را رعایت کنید. این فایل با ظرافت، یکی از مهمترین فایل های مفرد وبسایت وردپرس است و اگر در آن تغییرات نامناسبی ایجاد کنید قطعا وبسایت خود را دچار مشکل خواهید کرد.

خب قبل از اینکه از انتقال های ۳۰۱ استفاده کنید، میتوانید در مورد فایل .htaccess و تمام ویژگی ها و کاربرد های امنیتی و بهینه سازی آن بیشتر بدانید.

برای انتقال ۳۰۱ میتوانید از کد زیر برای انتقال یک برگه در فایل خود استفاده کنید:

 

برای انتقال وبسایت میتوانید از کد زیر استفاده کنید:

 

 

انتقال فایل ها و پوشته های بخصوصی از یک دامنه به دامنه دوم

مثلا وبمستر ما نیاز دارد تا از سرور های سابق به سرورهای جدید چنین کاری انجام دهد.

مثال: انتقال https://wpplus.ir/seo/somefile.php به : /somefile.php

راه حل

میتوان کد انتقال زیر را در فایل درون سرور سابق قرار داد

توضیح

ترکیب کلمه  /seo/(.*) به سرور آپاچی میگوید که این پوشه با این ناکم، توسط صفر حرف یا بیشتر دنبال شده است.. حرف .*  برای آپاچی بیان میکند که این نشان به عنوان یک دستور بازگشت است. این بازگشت به عقب در انتهای آدرس قرار داده شده است که برگشت به آن صورت میگیرد، در این مرود $۱

 

انتقال آدرس های مطلق Canonical

وبمستر ما نیاز دارد که هر درخواستی که برای wpplus.ir بود، از این مطمئن شود که شامل www. نباشد، اینها به خاطر اینست که از اختلال های احتمالی جولگیری شود. یا خطاهای مطلق رخ دهند.

انتقال https://www.wpplus.ir

به https://wpplus.ir

انتقال http://mail.wpplus.ir

به https://wpplus.ir

انتقال www.wpplus.ir/somfile.php

به https://wpplus.ir/somfile

 

راه حل

میتوانید کد زیر را برای این کار استفاده کنید:

توضیح

ناقل در اینجا به آپاچی میگوید که هاست را بررسی کند اگر کاربر در حال دسترسی است. و اگر این طور بود که کاربر در آدرسی بود که وجود نداشت و یا آدرس سابق بود که از پیش برای انتقال تعریف شده بود، آپاچی آن را شناسایی کرده و به آدرسی که قرار بوده انتقال میدهد. در اینجا تعریف شده آدرسی که شامل عبارتاتی بود که در آدرس اصلی وجود نداشت از *!^www*.wpplus\.ir به آدرس https://wpplus.ir به طور کامل انتقال داده شود.

 

انتقال مسیر یک فایل به آدرس اصلی

میتوان از کد زیر استفاده کنید:

توضیح

در این مورد تمام درخواست هایی که برای دسترسی به فایل /seo/somefile.php صورت میگیرد، همه به آدرس اصلی https://wpplus.ir انتقال داده می شوند.

 

انتقال فرایند دریافت رشته های آدرس

برخی از اسکریپت های PHP نام های متفاوتی دارند اما همه در دریافت رشته آدرس مشابه هم عمل میکنند. وبمستر ما نیاز دارد که کاربران را به یک اسکرپیت PHP جدید منتقل کند. رشته آدرس ها همان حروفی هستند که در آدرس های مختلف و گاهی در انتهای نام فایل ها نمایش داده می شوند، نمونه ای از آن به این شکل است /myfile.php? که رشته آدرس بعد از آن this=that&foo=bar

است و اگر در حالت کلی به آن نگاه کنیم. به این شکل است: /myfile.php?this=that&foo=bar

انتقال https://wpplus.ir/seo/categorydetail.php?CAT_ID=12345

به https://wwpplus.ir/artcat.php?CAT_ID=12345

 

راه حل

از کد زیر میتوانید استفاده کنید

 

استفاده از انتقال ها وقتی که فایل ها در حال تغییر است

در داستان اصلی، پوشه ای وجود داشت که حاوی فایل های قدیم بود و در سرور قدیم جایی که HTML و PHP ترکیب شده بودند قرار داشت. در سرور جدید تمامی این فایل ها PHP بوده و برای انتقال از آدرس URL قدیم به جدید نیاز به تغییر داشتند.

انتقال https://wpplus.ir/seo/guide/anyfile.html

به https://wpplus.ir /articles/anyfile.php

انتقال https://newwpplus.ir/seo/guide/anyfile2.php

به https://newwpplus.ir /articles/anyfile2.php

 

راه حل

از کدی که در زیر آمده میتوان استفاده کرد

توضیح

کد بالا (.*) عبارتی است که نام هر فایلی را در بر گرفته و همه فایل ها اعم از هر نام و تعداد حرفی که در نام خود داشته باشند و هر نوعی باشند را شامل می شود، سپس در ادامه کد (php|html) تعیین میکند که تمام فایل هایی که ساختار PHP یا HTML دارند باید برای انتقال در نظر گرفته شوند.

 

 

 

موفق باشید. تهیه شده در وردپرس پلاس

منبع

ایجاد انتقال ۳۰۱ با وردپرس + افزایش ترافیک کلی وبسایت
۵ (۱۰۰%) ۸ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن