افزونه رایگان وردپرسهک وردپرس

روش های مختلف حذف رونوشت ها از وردپرس و بهینه سازی پایگاه داده دیتابیس

این بخش شامل برخی از کد کوتاه است که به افزونه Jannah Extinsions نیاز دارد. نصب آن را از منوی قالب & gt؛ نصب افزونه ها

سلام دوستان؛

وردپرس امکانات زیادی در اختیار وب مستران قرار می دهد که کاربران بسیاری دارد و یکی از سیستم های مدیریت محتوایی می باشد که توانسته مخاطبین زیادی را به خود مجذوب کند وجذب این مخاطبین به علت امکانات زیاد و افزونه های فوق العاده و بسیار کاربردی وردپرس می باشد که هز نیازی را پاسخگو بوده است.

خیلی مواقع برای ما پیش امده که مطلبی تهیه کرده ایم اما به علت ذخیره نکردن مطالبمان و به وجود آمدن مشکلاتی مانند خاموش شدن سیستم و قطع اتصال اینترنت و بسیاری مشکلات دیگر مجبور به دوباره کاری و تهیه مجدد مطلب شده ایم.

یکی از امکانات فوق العاده وردپرس این است که این قابلیت را دارد که از مطالب شما رونوشت تهیه کند که اگر مشکلاتی رخ داد شما بتوانید بدون از دست دادن هیچ کدام از مطالب به کار خود ادامه دهید.

این قابلیت از این دید که هیچگاه با اتفاقات ناگهانی مطالب مان را از دست نمی دهیم بسیار عالی و بی نظیر می باشد اما یک مشکل کوچک هم وجود دارد و این موضوع باعث سنگین شدن دیتابیس می شود.
از انجایی که وردپرس میتواند از هر نوشته ما تا بیست و پنج رونوشت و بیشتر تهیه می کند این موضوع بخصوص برای وب سایت هایی که تولید محتوای زیادی دارند به مرور باعث اشغال شدن حجم بالایی از دیتابیس و وارد شدن فشار بسیار زیاد به دیتابیس می شود برای بر طرف کردن این مشکل راه های زیادی وجود دارد .

 

روش اول:

یکی از راه های از بین بردن رونوشت ها قرار دادن یک کد کوتاه در functions.php قالب وردپرس فعال وبسایت شما می باشد.

با اضافه کردن این کد به functions.php هز بار که سایت را بارگذاری کنید تمامی رونوشت ها از بین می روند و برای همیشه پاک می شوند برای اینکه با مشکلی مواجه نشوید پیشنهاد می کنیم که این کد را با گذاشتن دو کاراکتر // در ابتدای هر خط کد به صورت کامنت و غیر فعال در بیاورید.

 

روش دوم:

یکی دیگر از راه های حذف رونوشت ها  این است که به مسیر phpmyadmin بروید و دیتابیس وردپرس خود را انتخاب کنید. سپس برروی SQL کلیک کرده و کد زیر را در آن وارد کنید

 

روش سوم افزونه رایگان وردپرس Simple Revisions Delete

 

آموزش تصویری کار با افزونه وردپرس Simple Revisions Delete

 

یکی از افزونه های رایگان وردپرس است که شما را در پاکسازی دیتا بیس از رونوشت های اضافی کمک می کند و در بهینه سازی وب سایت به شما کمک شایانی می کند .کافیست فقط این افزونه را نصب و فعال سازی کنید تا حجم دیتا بیس را با حذف رونوشت ها کاهش دهید و به سرعت لود کمک کنید.

آموزش تصویری کار با افزونه وردپرس Simple Revisions Delete

افزونه رایگان وردپرس Simple Revisions Delete را نصب کنید.پس از فعال سازی این افزونه بدون هیچ گونه تنظیماتی قادر خواهید بود رونوشت ها را از پایگاه داده حذف کنید.

به نوشته ای که می خواهید رونوشت هایش را حذف کنید مراجعه کنید تنها کافیست بر روی گزینه pruge کلیک کنید تا رونوشت ها حذف شوند.

علاوه بر این که بخواهید برای تک تک نوشته ها زمان بگذارید و رونوشت آن ها را پاک کنید می توانید این عمل را برای تمام نوشته ها یا بر روی نوشته های انتخابی خودتان انجام دهید.برای این کار کافیست به قسمت نوشته یا برگه های بروید و از منو کشویی گزینه Pruge revisions را انتخاب کنید و اجرا کنید.

 

آموزش تصویری کار با افزونه وردپرس Simple Revisions Delete

 

اطلاعات افزونه رایگان وردپرس Simple Revisions Delete

[button color=”green” size=”medium” link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/simple-revisions-delete.1.4.7.zip” icon=”fa-cloud-download” target=”false”]   دانلود مستقیم[/button]     [button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/simple-revisions-delete/” icon=”fa-link” target=”false”]   صفحه ی افزونه[/button]

 

روش چهارم: استفاده از افزونه رایگان وردپرس Better Delete Revision

 

Better Delete Revision

 

یکی دیگر از افزونه های رایگان وردپرس برای حذف رونوشت ها Better Delete Revision می باشد. که کارایی فوق العاده آسانی دارد و شما می توانید علاوه بر اینکه رونوشت ها را به صورت کلی و با یک کلیک پاک کنید قدرت انتخاب نیز دارید و اگر تمایل داشته باشید می توانید خودتان تعیین کنید چه رونوشت هایی باقی بماند و کدام موارد حذف شوند.

حتما بخوانید   هشت تا از بهترین افزونه های اسلایدر رایگان در وردپرس

آموزش تصویری کار با افزونه وردپرس Better Delete Revision

 

افزونه وردپرس Better Delete Revision هیچگونه تنظیمات اضافی ندارد و فقط کافیست کار نصب و فعال سازی این افزونه را انجام دهید تا به منوی تنظیمات شما گزینه Better Delete Revision افزوده شود.

 

Better Delete Revision

 

حالا برای مدیریت رونوشت ها بر روی این گزینه کلیک نمایید.همان طور که مشاهده می کنید فقط دو گزینه وجود داردکه کاملا کارایی واضحی و مشخصی دارد.

 

موزش حذف رونوشت های وردپرس با Better Delete Revision

 

 check Revision Manager : برای تعیین کنید کدام رونوشت ها حذف شوند روی این گزینه کلیک کنید

Optimize Your Database : برای پاک سازی دیتا بیس بر روی این گزینه کلیک کنید .

 

هنگامی که روی گزینه ی check Revision Manager کلیک کنید وارد صفحه زیر می شوید که تعیین می کنید همه ی رونوشت ها با یک کلیک حذف شوند یا اینکه خودتان تعیین می کنید کدام ها باقی بمانند و کدام ها حذف شوند .

 

Better Delete Revision

 

گزینه  نیز که مربوط به دیتابیس می باشد برای حذف رونوشت ها از پایگاه داده موارد را به شما نشان می دهد که تعیین کنید کدام ها باقی بماند و کدام موارد حذف شوند.

 

Better Delete Revision

 

اطلاعات افزونه رایگان وردپرس Better Delete Revision

[button color=”green” size=”medium” link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/better-delete-revision.1.6.1.zip” icon=”fa-cloud-download” target=”false”]   دانلود مستقیم[/button]     [button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/better-delete-revision/” icon=”fa-link” target=”false”]   صفحه ی افزونه[/button]

 

 

روش پنجم افزونه رایگان وردپرس WP-Optimize

 

wp optimize

 

یکی از افزونه های برتر وردپرس می باشد که توانایی این را دارد که تمامی رونوشت ها را پاک کند اما امتیازی که این افزونه نسبت به افزونه های مشاورش دارد این سات که علاوه بر حدف رو نوشت ها ، دیدگاه های اسپم و دیدگاه هایی که در سطل زباله هستند را نیز پاک می کند .

حتما بخوانید   هشت نکته که برای سئو و بهینه سازی تصاویر در وردپرس باید بدانید

برخی از قابلیت های افزونه وردپرس WP-Optimize

 

 • پشتیبانی از زبان فارسی
 • نمایش تعداد فایل هایی که نیازمند ترمیم هستند
 • قابلیت حذف تمامی پیش نویس ها و رونوشت ها از پایگاه داده
 • قابلیت بهینه سازی جدول ها در دیتابیس
 • قابلیت استفاده از افزونه تنها برای مدیریت سایت
 • قابلیت نمایش منظم وضعیت پایگاه داده به صورت جدول
 • قابلیت حذف متا داده های اکیسمت
 • قابلیت حذف افزونه ها و پوسته های اضافی که وب سایت شما دیگر نیازی به آنها ندارد و حجم زیادی را اشغال کرده اند.
 • قابلیت حذف اسپم ها و نظرات تایید نشده
 • قابلیت حذف اطلاعاتی که شما دیگر به آن ها نیازی ندارید
 • امکان تعیین زمان برای بهینه سازی داده ها
 • قابلیت حذف همه پینگ ها و بازتاب ها
 • افزایش سرعت لود وب سایت و بهینه سازی پایگاه داده
 • و …

فقط نکته ای که وجود دارد در مورد این افزونه این است که قبل از انجام عمل بهینه سازی حتما از دیتابیس خود بک آپ تهیه کنیدتا به مشکل بر نخورید.

 

اطلاعات افزونه رایگان وردپرس WP-Optimize

[button color=”green” size=”medium” link=”https://downloads.wordpress.org/plugin/wp-optimize.2.1.0.zip” icon=”fa-cloud-download” target=”false”]   دانلود مستقیم[/button]     [button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/” icon=”fa-link” target=”false”]   صفحه ی افزونه[/button]

 

ارائه ای از وردپرس پلاس : منبع قالب های ارجینال وردپرسقالب تجاری وردپرسافزونه تجاری وردپرس

 

روش های مختلف حذف رونوشت ها از وردپرس و بهینه سازی پایگاه داده دیتابیس
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن