آموزش وردپرس

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدید

سلام دوستان

از شما چه پنهان، بیشتر مخاطبان وبسایت وردپرس پلاس، کاربرانی هستند که مسیر وب خود را در بستر وردپرس ادامه میدهند، اما روی صحبت ما با شما در مورد وردپرس پلاس نیست، بلکه میخواهیم بپردازیم به تغییراتی که در وردپرس در حال رخ دادن هستند. تغییراتی که شاید دل بسیاری از کاربران را نسبت به قدرت وردپرس اما اجرای بد آن روی سکوی ارائه آثار آزرده خاطر میکرد. بگذارید این طور بگویم، زمانی که با وردپرس شروع کرده بودید همه این فکر را در ذهن داشتیم که چگونه وردپرس توانسته به این محبوبیت بین وبمستران دست پیدا کند؟ بعد وقتی به فروشگاه های آنلاین سری می زنیم، می بینیم که انواع و اقسام فروشگاه ها، وبسایت های بزرگ خبری و سرگرمی، وبسایت های بزرگ و کوچک از هر نظر، توسط تازه کاران دنیای اینترنت یا توسط شرکت های بزرگی چون سونی برای وبسایت پلی استیشن خود وردپرس را انتخاب کرده اند، اطمینان پیدا میکنیم که حتما وردپرس توانایی های کشف نشده ای دارد که ما تازه کارها از آن بی خبریم، یا اینکه اصلا وردپرس آنقدر توانمند است که میتواند ظرفیت اجرای تمام توقعات ما از طراحی و اجرا روی سکوی شبکه را ارائه میدهد.

مخلص کلام اینکه، وردپرس جدا از اینکه ساده شروع کرده است، توانمندی های خود را دارد اما بهتر می بود یک انجمن طراحی میکرد که کاربران در آنها فیدبک ها و بازخورد های خود را برای اتوماتیک ارسال میکردند. اصلا شاید نظرسنجی های گسترده ای راه اندازی میکردند که چه قابلیت هایی لازم است تا در نسخه های جدید وردپرس از آنها رونمایی شده و در اختیار کاربران قرار گیرد.

به هر حال شرکت بزرگی همچون اتوماتیک دارنده وردپرس، که هر دو نسخه وردپرس سازمانی و شرکتی یعنی وردپرس دات اُرگ و وردپرس دات کام را در اختیار دارد، بهتر بود چند نفر توسعه دهنده هم دور بر خود داشت که در بیشتر زمینه های وردپرس، قالب های بسیار خوب و منعطفی را ارائه میکردند، آنها را توسعه داده و مرتب بروز رسانی های بعدی را برای قالب ها منتشر میکردند، بهتر بود خود تیم وردپرس، روی بعضی از مسائل وقت گذاشته تا بیشتر انتظارات کاربران را فراهم میکردند.

یکی از موضوعاتی که در وردپرس با دیگر سیستم ها شباهت دارد، اینست که وردپرس هم یک سیستم است، بنابراین میتواند نوعی از بسته های الصاقی و الحاقی را مانند سیستم های عامل داشته باشد که همان افزونه ها هستند.

افزونه ها در وردپرس همانند برنامه هایی هستند که روی ویندوز نصب میکنیم یا اپلیکیشن هایی که روی تلفن های خود داریم، در اصل نکته این فصل اینست که افزونه های وردپرس، پاروهای قایق وردپرسی هستند و وردپرس بدون آنها کاری از پیش نخواهد برد.

بسیاری از شرکت های بزرگ نرم افزاری در دنیا، مانند مایکروسافت یا اپل و حتی گوگل، یا دیگر شرکت هایی که اصلا نرم افزار محور اصلی آنها نیست، فروشگاه های برنامه های خود را دارند که در آنجا برنامه های خود را عرضه میکنند، سری به آنها بزنید، درخواهید یافت که در حال حاضر خود شرکت در همان مارکت، یکی از بهترین توسعه دهندگان است. مایکروسافت در استور ویندوز خود، اپل در اپ استور و گوگل در فروشگاه پلی، همه و همه از بهترین ها در بستر خود هستند، با این حال، وقتی صحبت از وردپرس و قلمرو آن میشود، به روشنی مشاهده میکنیم که وردپرس، در جایی که رقیب های خود را دارد، در حال یکه تازی است، آیا بهتر نیست وردپرس هم دستی به سر و روی خود بکشد، همین الان اگر از طریق آموزش هایی که قرار داده ایم، از طریق لینک های دریافت افزونه، سری به منبع افزونه های وردپرس یا فروشگاه افزونه ها، با به عبارت مخصوصی مخزن بزنید، با یک منبع بزرگ از افزونه های وردپرس روبرو میشوید، مخزنی که در آن وردپرس، حتی زحمتی را به خود نداده است تا گزینه هایی برای ترتیب بندی های نتایج جستجو در اختیار کاربر قرار دهد.

به نظر می رسد که وردپرس، هنوز به فکر ارائه ی بهتری در مورد تجربه کاری کاربران خود در مخزن نیست. در مخزن وردپرس اما اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

قبل از صحبت در مورد این اتفاقات، بهتر است ابتدا سری به مخزن بزنیم و تجربه کاری خود را از اطلاع یافت از یک افزونه، رفتن به برگه معرفی آن و سپس استفاده از آن، روی کاغذ بیاوریم.

روی یک لینک کلیک میکنیم یا اینکه در جستجوگر جستجو میکنیم و افزونه های را در این زمینه در وردپرس مشاهده میکنیم، روی لینک آن کلیک میکنیم و وارد مخزن وردپرس می شویم.

وارد مخزن وردپرس میشویم و در این قسمت، افزونه های ویژه را مشاهده میکنیم:

در این قسمت، در بخش هدر که گزینه اصلی خود وردپرس در دسترس هستند،

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیددر بخش افزونه ها، افزونه های ویژه، محبوب، مورد علاقه های حساب کاربر، افزونه های در حال آزمایش و در نهایت بخش توسعه دهنده ها در کنار فرم جستجو قرار گرفته است.

اگر دقت کنید در همین برگه با ظرافت نه چندان خاصی تعداد کل افزونه های وردپرس و تعداد کل دانلود از سوی کاربران نیز اعلام شده است.

در بخش معرفی افزونه ها،نام افزونه، توضیح کوتاه ی همان معرفی، تصویر بندانگشتی افزونه، امتیاز افزونه، آخرین بروز رسانی، صاحب یا صاحبین اثر و آخرین نسخه سازگار وردپرس را نمایش داده است.

بخش جستو در وردپرس البته زیاد جالب نبوده و گزینه های ناوبری زیادی در دسترس نیست!

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیددر اینجا اساس جستجو، تعدا  نتایج یافته شده، صفحه بندی و در پایان گزینه ی جستجوی گوگل در مخزن را در دسترس قرار داده است.

اما نبود گزینه های ترتیب بندی بر اساس محبوبیت، تعداد دانلود، نسخه های وردپرس سازگار و یا مدت آخرین بروز رسانی و … باعث میشود شما هیچ وقت تجربه لذت بخشی در بخش جستجوی وردپرس برای افزونه ها داشته باشید و گاها با انبوهی از افزونه هایی روبرو میشوید که حتی با وردپرس نسخه های ۴٫۰ به بالا سازگاری ندارند و این یعنی یک اشتباه برای وردپرس، وردپرسی که همه را وابسته کرده اما نیمتواند یک مخزن تمیز و مدرن را ارائه دهد.

حتما بخوانید   آموزش تصویری کار با دیدگاه ها در وردپرس

اگر روی یک افزونه کلیک کنید تا وارد مشخصات آن و برگه معرفی افزونه شوید:

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیددر اینجا مشاهده میکنید که بیشتر قسمت ها فشرده شده اند:

عنوان افزونه روی تصویر شاخص آن قرار گرفته است

زبانه ها، برای جابجایی بین قسمت های مختلف و توضیحات و ویژگی های افزونه است اما با کلیک روی هر کدام باید برگه دوباره بارگذازی شود.

معرفی افزونه در کنار دکمه دانلود آن قرار گرفته است. نسخه افزونه با دکمه دانلود ترکیب شده است.

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیدحداقل نسخه وردپرس لازم برای اجرای افزونه، سازگاری با حداکثر نسخه وردپرس، آخرین بروز رسانی و تعداد نصب در سمت راست قرار گرفته اند.

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیدبخش امتیاز دهی در سمت راست و در پایین صاحب یا صاحبین اثر قرار گرفته است.

اما اتفاقاتی که از آنها در این مقاله نصف و نیمه صحبت شد، اتفاقاتی که وردپرس قرار است ترتیب دهد تا تجربه کاربری در مخزن افزونه ها را بهبود بخشد، آیا وردپرس فقط به اینجا بسنده خواهد کرد، امیدواریم وردپرس روز به روز توجه بیشتری به رابط کاربری خود داشته باشد و البته طراحی را بر اساس نیاز کاربران پیاده کنید.

اگر همین الان سری به مخزن وردپرس بزنید یک پیشنهاد با عنوان تست یا نسخه آزمایشی دایرکتوری جدید افزونه های وردپرس را مشاهده خواهید کرد.

در این نسخه آزمایشی نیز برخی از ویژگی ها را بررسی و در دنباله ذکر خواهیم کرد.

روی دایکرتوری جدید کلیک کنید، به برگه وارد شوید و اتفاقات را به این ترتیب مشاهده کنید.صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدید

در ابتدا بازهم وردپرس در حال نمایش تعداد افزونه های خود است و همین مورد یکی از بازوهای وردپرس است که برای قدرت نمایی مقابل جوملا و دیگر رقیبان روی آن مانور میدهد. اما در ادامه

اینبار وردپرس طراحی خود را پیاده کرده است، از برگه سازی استفاه کرده و بخش های درون برگه را تقسیم کرده است، اگر دقت کنید در اینجا، افزونه های ویژه، سپس در پایین تر، افزونه های محبوب، سپس افزونه های آزمایشی قرار گرفته اند.

اگر دقت کنید اینبار طراحی آیکنیک در حال پیاده سازی بوده، و در همین برگه برای معرفی افزونه برای تجربه بهتر، به جای حاشیه های تیره برای یک میدان سفید، از زمینه ی محسوس و رنگ متوازنی استفاده شده تا هم بهتر از هم تمیز داده شده هم کاربر احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

در کار نام و تصویر بند انگشتی افزونه، امتیاز  و تعداد آرا، معرفی کوتاه، صاحب اثر، تعداد نصب فعال  و آخرین نسخه وردپرس سازگار را معرفی کرده است. برای ادامه کافیست روی نام آن کلیک کنید.صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدید

در بخش برگه معرفی افزونه، تغییرات زیادی دیده نمیشود فقط برخی عناصر جابجا شده اند و همین نشان دهنده اینست که وردپرس در حال حاضر قصد تغییرات را دارد، در این بخش افزونه، از بخش معرفی برخوردار نیست، زبانه ها را ندارد و به جای از آکاردئون یا کشوهای بازشونده قرار داده شده اند، میتوانید روی هر کدام کلیک کنید تا محتوای درون آن را مشاهده کنید.

اینبار وردپرس روی به استفاه از کمی طراحی گرافیکی آورده است، در بیابان سفید وردپرس، در سمت راست برگه، اینبار نسخه وردپرس ذکر شده و دکمه دانلود در بالاتر فقط یک دکمه دانلود است.

حداقل نسخه وردپرس لازم برای اجرای افزونه، سازگاری با حداکثر نسخه وردپرس، آخرین بروز رسانی و تعداد نصب در سمت راست قرار گرفته اند و برچسب ها مخالف نسخه ی قبلی، اینبار در همین بخش آورده شده ولی در نسخه قبلی، در پایین ترین قسمت برگه معرفی افزونه درج می شدند.

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیددر سمت راست برگه، در پایین تر، امتیاز دهی به افزونه و دکمه ورود به بخش پشتیبانی قرار داده شده است و این کار بهتر از قبل است چرا که همه به پشتیبانی نیاز پیدا کرده و بهتر اینکه آن را راحت از قبل استفاده کنند.

برخی از دیدگاه ها، در برگه معرفی قرار داده شده است، توسعه دهندگان و صاحبین اثر در پایین تر از این بخش قرار داده شده و در یک کشو قرار گرفته اند که میتواند وسعت پیدا کند. در نهایت با فوتر وردپرس روبرو میشویم که در نسخه قبلی فقط دکمه گوگل پلاس را در برداشت اما اینبار توئیتر و فیسبوک نیز به آن اضافه شده است.

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدیداما بخش جستجو همانند قبل تقریبا خام خام است و هیچ گزینه های برای تریتب بندی نتایج جستجو نمایش نمیدهد، اما بخش منوی این قسمت کمی از طراحی گرافیکی بهتری برخوردار است و همین شروع فرایند خوبی است.

اگر شما هم میخواهید دیدگاه خود را در وردپرس در مورد دایرکتوری جدید وردپرس اعلام کنید کافیست به حساب خود وارد شده یا یک حساب ایجاد کرده و به این برگه مراجعه کنید سپس در گزینه ای که در سمت راست برگه مشاهده میشود روی فیدبک FeedBack کلیک کرده و بازخورد خود را برای آنها بفرستید.

اگر هم میخواهید دیدگاه خود را در همین برگه با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید، ما از دیدگاه شما استقبال میکنیم. شما میتوانید دیدگاه خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما مهم است. نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

منبع: وردپرس پلاس – ارائه دهنده: قالب وردپرسآموزش وردپرسافزونه تجاری وردپرس

صحبتی خودمانی در مورد وردپرس و تغییرات جدید
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن