آموزش وردپرس

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها

سلام دوستان

حالا که در مقالات قبلی با قسمت های قبلی و اجزا و عناصر وردپرس آشنا شدیم در آموزش وردپرس امروز سعی کردیم قدم به قدم طبق روال گذشته پیش رفته و به تشریح و توضیح کامل وردپرس بپردازیم. اینگونه شاید بتوان درک بهتری از وردپرس پیدا کرد. خب امروز با بخش مهم وردپرس یعنی محتوای متنی یا همان نوشته های یک وبسایت وردپرسی سروکار داریم.

همین متنی که میخونید در واقع یک نوشته است. بله نوشته های یک وبسایت مانند کلمات درون یک کتاب است و فصل های مختلف یک کتاب در وردپرس به عنوان دسته بندی صدا زده و خوانده میشوند.

بهتر است بریم سراغ آموزش تصویری عناصر تا اینکه بهره وری از آموزش بالاتر رود و مخلص کلام اینکه به آموزش وردپرس خوبی دست پیدا کنیم.

 

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها - فریش تم

 

نوشته ها یک منو است که چهار گزینه در خود دارد.

مبحث اول ما همه نوشته ها بوده و فعلا اجزای این قسمت را توضیح میدهیم.

بخش ۱ : همه نوشته ها

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها - فریش تم

 

این بخش دارای زیرمنو یا بخش های مختلفی است که با کلیک روی هر یک از آن میتوان به قسمت مورد نظر وارد شد. فعلا در این زمینه ما همه نوشته ها را بررسی میکنیم.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

بخش ۲ : نوشته ها

عنوان صفحه را نمایش میدهد. همچنین در این بخش دکمه “افزودن نوشته” تعبیه شده تا دسترسی سریعی به افزودن نوشته در وبسایت داشته باشید. سپس آماری کلی از نویسه ها یا نوشته ها را نمایش میدهد. ما اینجا تمام نوشته هایی که داریم یک عدد است . تعداد نوشته هایی که هم اکنون در وبسایت در دسترس کاربران قرار گرفته است نیز یک عدد است که همان نوشته منشر شده میباشد. البته ما یک نوشته را هم در زباله دان قرار داده ایم.

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها - فریش تم

 

زباله دان محلی است که نوشته هایی که لازم نمیشوند و ما دست به حذف اونها میزنیم در این قسمت جای میگرند. این نوشته ها برای همیشه نگه داری میشوند ولی خب میتوان زباله دارن را هر از گاهی خالی کرد که این باعث بهبود سرعت و کارایی وبسایت وردپرس شما میشود.

در همین بخش دوم، کشوهایی برای فیلتر کردن نوشته وجود دارد، در کشوی اول میتوان انواع کارها را انتخاب کرد یا اینکه کارهای یک نویسنده بخصوص را بررسی کرد. در دو کشوی بعدی نیز میتوان در میان تاریخ های بخصوصی البته بازه زمانی ماهانه در میان نوشته ها جستجو کرد. کشوی سوم نیز میتوان دسته بندی بخصوصی از انبوه نوشته های یک وبسایت را انتخاب کرد و با زدن دکمه صافی اینکار را انجام داد.

حتما بخوانید   آموزش اضافه کردن آمارگیر به وردپرس با شوت کد ها

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

بخش ۳ : مشخصات یک نویسهکار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها - فریش تم

در این بخش شما تعدادی از نوشته ها را مشاهده میکنید. البته فقط عنوان نوشته نمایش داده میشود. در اینحا نوشته ما با نام “سلام دنیا!” نوشته شده است. اگر نشانگر ماوس یا موشواره را روی یک نوشت نگه دارید گزینه های اضافی برای اعمال تنظیماتی روی نوشته نمایش داده میشود. مثلا این نوشته مانند همه دیگر نوشته ها میتواند “ویرایش” شود یا اینکه بدون رفتن به صفحه ویرایش از گزینه “ویرایش سریع” استفاده کرد و نام نوشته و جزئیات دیگری که با آن آشنا خواهیم شد را تغییر داد. همچنین شما میتوانید از همینجا این نویسه را با دکمه “زباله دان” به زباله دانی وردپرس انتقال دهید. همچنین شما میتوانید از همینجا دکمه “نمایش” را زده تا بتوانید نوشته را در وبسایت خود مشاهده کنید.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

بخش ۴ : مشخصات یک نوشته

 

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها - فریش تم

 

در این بخش شما در قسمت اول میتوانید نام نویسنده نوشته را مشاهده کنید. در گزینه دوم دسته بندی نوشته نمایش داده شده که د اینجا دسته ی نوشته “دسته بندی نشده” است. گزینه سوم نمایش برچسب های نوشته است همان تگ هایی که برای دسته بندی استفاده نیز میشود در اینجا نوشته ما هیچ دسته بندی ندارد. سپس تعداد دیدگاه کاربران در این نوشته نمایش داده شده که در اینجا برای نوشته ما یک دیدگاه ثبت شده است که البته دیدگاه نیز تایید شده است. سپس تاریخ و انتشار نوشته را مشاهده میکنید. این نوشته هنوز عمری برابر با یک روز ندارد و ۲۳ ساعت قبل منتشر شده است. در بالاتر نیز تعداد کلی نوشته نیز نمایش داده شده که اگر دقت کنید اینجا نوشته “۱ مورد” و این به معنی است که ما یک نوشته بیشتر نداریم.

اینجا اتمام توضیحات بخش “همه نوشته ها” در منوی نوشته ها در پیشخوان یا داشبورد وردپرس است. شما من بعد آشنایی کاملی با موارد این قسمت دارید. همچنین بخش های بعدی آموزش را نیز میتوانید از همین جا ادامه دهید. همچنین شما میتوانید مشکلات خود را با در میان بگذارید تا برای آن ها آموزش تصویری و رایگان تهیه شود. ما همیشه اینجا آماده ارائه آموزش وردپرس هستیم. موفق و سربلند باشید.

وردپرس پلاس: مرجعی کامل برای وردپرس

کار با پیشخوان وردپرس: نوشته ها
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن