آموزش وردپرسوردپرس

کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس

سلام دوستان؛

یکی دیگر از آموزش های تصویری وردپرس رو براتون در نظر گرفتیم که در رابطه با پیشخوان وردپرس است در پیشخوان وردپرس و در زیر مجموعه نوشته ها، شما میتوانید به برچسب ها دسترسی داشته باشید. مسلم است که برچسب ها ویژگی های نوشته های ما هستند. بگذارید اینطوری بگم که اگر از کاربران اینستاگرام باشید ویژگی مهمی برای تصاویر وجود دارد که به نام تگ یا هشتگ و یا علامت # شناخته میشوند. خب این تگ ها برای این بکار برده میشوند که وسیله معرفی تصویر قرار گرفته ی ما تو اینستاگرام باشند. در وردپرس نیز وقتی شما برای نوشته های خود برچسب انتخاب میکنید این برچسب ها باعث میشوند تا نوشته های شما به گوگل و بینگ معرفی شوند. گوگل و بینگ این برچسب ها رو در نزد خودشون دارند و هنگامی که کسی توی گوگل یا بینگ جستجو کرد این موتورهای جستجو نگاه میکنند و میبینند که آیا کلمه جستجوی شده کاربر با برچسب نوشته های شما مطابقت دارد و اگر کاربر چیزی را جستجو کرده باشد که در وبسایت شما باشد، گوگل یا بینگ وبسایت شما را به کاربر نمایش میدهد و این دقیقا کار برچسب ها میباشد.

اما برچسب ها را نمیتوان سرسری و بدون اصول استفاده کرد پس باید اسلوب و الگوریتم استفاده از برچسب ها را حتما بیاموزید.

خب این از کار برجسب ها، اما خود برچسب ها در وردپرس به چه شکلی ساخته شده و به چه شکلی نیز استفاده میشوند. لازم به دانستن میکند که برچسب ها به دو صورت بَرچَسب و اَبَر بَرچَسب یا اَبَرچَسب استفاده میشوند. ابرچسب ها یا متاتگ یا برچسب های متا برچسب های کلی وبسایت شما هستند. اگر شما وبسایتی در زمینه وردپرس داشته باشید برچسب های آن میتواند (وردپرس، آموزش وردپرس، افزونه وردپرس، وردپرس فارسی و…) که دقیقا عرصه فعالیت شما را معرفی میکنند. اما نوع دیگر که برچسب های ریز هستند همان چسبنده هایی هستند که به مطالب و نوشته ها چسبیده و اونهارو به گوگل و بینگ معرفی میکند. در آموزش های آتی در باره برچسب ها بیشتر توضیح میدهیم.

خب کار با برچسب ها در داشبورد وردپرس؛

بخش ۱ : برچسب ها

introduc-wordpress-dashboard-tags (41)_wpplus     

این قسمت محل قرار گیری برچسب ها را در داشبود یا پیشخوان نمایش میدهد. به طرزی که دسترسی به آن نیز آسان است و البته در زیر مجموعه نوشته ها قرار گرفته است.

بخش ۲ : افزودن برچسب

آموزش تصویری کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

حتما بخوانید   آموزش چگونگی مخفی کردن ایمیل از دید اسپمرها

برای اضافه کردن یک برچسب به وبسایت خود باید اول برای آن نامی تعیین کنید. لطفا دقت داشته باشید که برچسب های مربوط به کار خود را انتخاب کنید در غیر این صورت، بعدا ضررهای آن را متوجه خواهید شد. برچسب های شما دارای یک نام، یک نامک یا پیوند لاتین و توضیح هستند. هنگامی که شما تمایل به ایجاد یک برچسب از نوع متا یا اَبَر که صفت بزرگی آن را می رساند میباشد باید آن را در این جا ایجاد کنید. برای برچسب خود یک نام در نظر بگیرید که با آن نام در وبسایت نمایش داده شود. سپس برای آن در کادر دوم که زمینه نیز خطاب میشود نام لاتین آن را بنویسید. در بخش توضیح نیز میتوانید برای برچسب خود یک شرح کوتاه بنویسید.

بخش ۳ : انواع برچسب ها

آموزش تصویری کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت و با استفاده از ابزارهای مشخص شده میتوانید برچسب هایی را که توسط مدیریت و دیگر اعضای مدریت ساخته اند را با صافی متفاوت مشاهده کنید.

بخش ۴ : جستجوی برچسب ها

آموزش تصویری کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت نیز میتوانید در بین جستجوهای خود گشتی زده و برچسب مورد نظر را از نظر موجود بودن و نبودن و با انتخاب برای ویرایش انتخاب کنید.

بخش ۵ : دکمه های تغییر وضعیت برچسب

آموزش تصویری کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

این دکمه ها راحی شده اند تا شما دسترسی سریعی به اعمال تنظیمات روی برچسب ها داشته باشید. با گزینه “ویرایش” میتوان برجسب را با تمام مشخصات موجود ویرایش کرد. با دکمه “ویرایش سریع” میتوان وضعیت برچسب و نامک لاتین آن را تغییر داد. با گزینه “پاک کردن” نیز میتوانید برچسب را به کل پاک کنید

بخش ۶ : وضعیت برچسب ها

آموزش تصویری کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت نیز میتوانید آماری از برچسب ها و ویژگی های آن داشته باشید. بالاخره این بخش نیز مشخصات تکمیلی در رابطه با برچسب های شما را در اختیارتتان قرار میدهد.

اما نوع دیگر برچسبی که استفاده میشود ریزچسب یا ریز برچسب هایی هستند که برای نوشته های شما استفاده میشوند همان برچسب هایی که مطالب شما را به موتورهای جستجو معرفی میکنند. در حالت کلی این برچسب ها معرفی نوشته های شما را به عهده دارند و وظیفه ابرچسب ها نیز معرفی وبسایت شماست. برای نوشته های خود نیز از برچسب های بهینه و تقریبا رسا و مهم استفاده کنید.

کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۱ vote
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن