آموزش وردپرس

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس

سلام دوستان؛ در نویسه قبلی خود یا بهتر بگیم آموزش وردپرس قبلی تماما بخش های همه برگه ها را توضیح دادیم و بخش های مختلف رو تشریح کردیم. حال نوبت بخش دوم برگه ها یعنی افزودن برگه است که پای میز تشریح کشیده شود. اما بهتر است توضیحات خود وردپرس در رابطه با برگه ها را نیز داشته باشید تا گسترده دید خود را در رابطه با برگه شفاف تر کنیم.

برگه‌ها مانند نوشته‌ها دارای عنوان، محتوای متنی و اطلاعات مرتبط هستند٬ اما بر خلاف نوشته‌ها بخشی از فرایند مبتنی بر ترتیب زمانی جاری در وبلاگ نیستند، در واقع برگه‌ ها به نوعی نوشته‌هایی دائمی هستند. برگه‌ها دسته‌بندی یا برچسب‌گذاری نمی‌شوند. با این حال می‌توان نوعی سلسله مراتب برای آن‌ها تعیین کرد. برای ایجاد گروهی از برگه‌ ها می‌توان یه برگه را به عنوان مادر انتخاب کرد و سایر برگه‌ ها را در گروه موردنظر قرار داد.

ساختن برگه‌ ها بسیار شبیه به ساختن نوشته‌ها است، همان‌طور که صفحه‌ی نوشتن نوشته‌هایتان را سفارشی می‌کنید می‌توانید صفحه نوشتن برگه‌ ها را نیز با استفاده از کشیدن و رها کردن، زبانه تنظیمات صفحه و جعبه‌های باز و بسته‌شونده به دلخواه سفارشی کنید. این بخش همچنین دارای صفحه‌ی ویرایش بدون مزاحم است که به‌وسیله‌ی آن فضای بیشتری برای نوشتن در ویرایشگر دیداری و متنی در اختیار شما قرار می‌گیرد، برای رفتن به این حالت از دکمه‌ی «تمام‌صفحه» استفاده کنید. ویرایشگر برگه تقریبا شبیه به ویرایشگر نوشته عمل می‌کند با این تفاوت که گزینه‌هایی برای ویرایش برگه ‌ها در جعبه مربوط به صفات آن‌ها وجود دارد.

 

introduce-wordpress-dashboard-add-page_wpplus

 

خب بهتر است قبل از این قسمت بخش قبلی با کار با برگه ها در وردپرس را یاد گرفته سپس این قسمت از آموزش وردپرس را شروع کنید.

بخش ۱ : دسترسی به افزودن برگه

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت که زیرمجموعه بخش برگه ها است شما میتوانید اقدام به افزودن برگه نمائید. به این ترتیب در این قسمت تمام تنظیماتی که مشاهده می کنید مربوط به ایجاد یک برگه و اختیارات مختلف پیرامون آن است.

بخش ۲ : برگه تازه

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت شما میتوانید عنوان برگه را وارد کنید، عنوان برگه به طور مثال میتواند همان برگه معروف درباره ما را ایجاد کرد، عنوان لاتین آن که در نوار مرورگر نمایش داده شود نیز را در بخش پیوند یکتا پس از نام وبسایت خود میتوانید وارد کنید. همانطور که قبلا نیز گفته ایم شما میتوانید عنوان فارسی را به لاتین برگردانده و در اینجا استفاده کنید.

بخش ۳ : برگه ساز و پرونده های چند رسانه ای

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

لازم به ذکر است که برگه ساز شاید در قالب شما موجود نباشد، به دلیل اینکه شاید از قالب رایگان استفاده نموده باشید، اما اگر از یک قالب حرفه ای وردپرس استفاده کنید شاید خود قالب این قسمت را داشته باشد. در این جا قالب ما خود یک برگه ساز پیش فرض و البته ساده ای دارد که میتوان حالات مختلف قرار گیری نوشته را در آن قرار داد پس هیچ لازم نیست نگران این قسمت باشید.

افزودن پرونده چندرسانه ای برای دسترسی به بخش پروند های صوتی و ویدیوی و اسناد تعبیه شده تا کمال سادگی را در کار با ویرایشگر و استفاده از حالات مختلف محتوا در دسترس قرار دهد. میشود روی این دکمه کلیک کرد تا فایل هایی را نیز به محتوا اضافه نمود همچنین این توضیح خود وردپرس را در این مورد نیز بهتر است مطالعه نمائید؛

می‌توانید با کلیک روی دکمه‌ی «افزودن پرونده چندرسانه‌ای»، رسانه‌های خود (از جمله تصویر، صوت، اسناد و…) را بارگذاری و استفاده کنید. همچنین می‌توانید از تصاویر و رسانه‌هایی که پیشتر بارگذاری کرده‌اید نیز استفاده کنید و آن‌ها را در نوشته یا برگه‌ های خود قرار دهید. برای ساخت گالری تصاویر، ابتدا تصاویر موردنظر را گزینش کرده و روی «ساخت گالری تازه» کلیک کنید.

همچنین می‌توانید پرونده‌های چندرسانه‌ای را از سایت‌هایی همچون یوتوب، توییتر، فلیکر و… با استفاده از قرار دادن پیوند مربوطه در یک خط جدا در متن نوشته، جاسازی کنید.

بخش ۴ : ویرایگشر

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

این بخش ابزارهای ویرایش را در اختیار شما قرار میدهد بنابراین با این ابزارها و امکانات شما اختیار بیشتری دارید تا محتوایخود را ارئه دهید و به سفارشی های مورد نظر بپردازید. همچنین با نصب افزونه های وردپرس شما میتوانید امکانات و ابزارهای مختلف بیشتری را به ویرایشگر وردپرس بیافزایید تا اختیارات بیشتری داشته و کنترل تمام تری روی محتوای خود داشته باشید.

بخش ۵ : محل درج محتوا

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت شما میتوانید متن نوشته ی خود را درج کنید نه فقط کلمات بلکه شما میتوانید از پرونده های چندرسانه ای که در چند خط قبل یاد شد بهره بگیرید.

بخش ۶ : صفات برگه

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

برگه های شما میتواند گروهی باشد به این صورت که دارای مادر باشند و شما یک برگه بسازید که دارای چند زیربرگه یا برگه عضو یا فرزند باشد، همچنین این امکان وجود دارد که شما تمایل داشته باشید چند برگه مجزا بسازید که هر کدام مستقل و بدون مادر باشند. حال توضیح خود وردپرس در این مورد: مادر – شما می‌توانید برگه‌های خود را به صورت سلسله مراتبی مرتب کنید. برای نمونه شما می‌توانید برگه‌ای با نام درباره من داشته باشید و برای این برگه، زیربرگه‌هایی با نام‌های دوران کودکی و سابقه کاری بسازید. محدودیتی برای تعداد و ژرفای این زیربرگه‌ها وجود ندارد.

حتما بخوانید   آموزش تصویری راه اندازی وردپرس روی هاست

بخش قالب را میتوان برای ساختار برگه در نظر گرفت و این بستگی به قالب حرفه ای وردپرس حال حاضر شما دارد که چه نوع برگه هایی را برای شما میتواند راه اندازی کند. حال توضیح خود وردپرس نیز در این مورد را ببینید: قالب – برخی از پوسته‌ها ممکن است ‌قالب‌های دلخواهی برای برگه‌هایی خاص با امکانات اضافی و یا نمایی متفاوت داشته باشند،‌ در این صورت، شما آن‌ها را اینجا می‌بینید.

قسمت چیدمان میتواند ترتیب بندی برگه ها را به عهده بگیرید به طور پیش فرض برگه ها از نظر حروف الفبا ترتیب بندی میشوند اما خب شما این اختیار رو دارید که ترتیب برگه ویژه ای را با یک عدد در نظر بگیرید که در میان ترتیب بندی الفبایی دیگر برگه با عددی که شما وارد کرده اید در صف قرار بگرید. البته خود وردپرس هم در این مورد این طوری توضیح میدهد که: چیدمان – صفحه‌ها معمولا براساس حروف الفبا مرتب شده‌اند. اما شما می‌توانید ترتیب خود را بوسیله‌ی وارد کردن یک عدد (مثلاً ۱ برای اولی) در این کادر وارد کنید.

بخش ۷ : تصویر شاخص برگه

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت نیز میتوانید برای برگه خود همانند نوشته یک تصویر شاخص بسازید که در ابتدای برگه نمایش داده شود. در مور تصویر شاخص در بخش نوشته ها بیشتر توضیح داده ایم اما خب اینجا هم یه توضیح کوچیک بدیم اینکه تصویر شاخص تصویری است که بیان کننده نوشته ی شماست. یک تصویر شاخص همان است که در کنار عنوان نوشته های شما قرار میگیرد و میخواهد اصل نوشته را به ما نشان دهد.

بخش ۸ : انتشار برگه

 

آموزش تصویری شیوه استفاده از برگه ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت نیز بخش های مختلف تنظیممات انتشار قرار دارد که دقیقا تنظیمات انتشار یک برگه با یک نوشته هیچ تفاوتی ندارد و شما میتوانید برگه را ساخته و در حالت های مختلف انتشار قرار دهید. در مورد انتشار و تنظیمات مختلف آن در آموزش های وردپرس آتی بیشتر توضیح خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

دوستان آموزش وردپرس افزودن برگه نیز به پایان رسید، دوست داریم مشکلات و دیدگاه های خود را با در میان بگذارید. مطمئن باشید دیدگاه شما برای ما مهم است.

وردپرس پلاس

 

امتیاز شما به این مطلب (:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن