آموزش وردپرسوردپرس

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس

سلام دوستان؛

این آموزش تصویری وردپرس را هم اختصاص داده ایم به بخش کار با رسانه در پیشخوان وردپرس، خب بخش رسانه ها از نامش هم معلوم است که مسئولیت تدارک محتوای چندرسانه ای را عهده دار است. اما محتوای چندرسانه ای به چه معناست؟ محتوای چند رسانه ای یعنی چیزی که برای استفاده و درک و دانستن آن، لازم باشد که چند نوع از حواس پنج گانه خود را بکار بگیریم مثلا هم از بینایی استفاده کنیم هم از شنوایی، در واقع محتوای چدرسانه ای نیز محیطی این چنینی را در بر گرفته و این مساحت را پوشش میئدهد به عبارتی دیگر محتوای چندرسانه ای هم میتواند چیز مهمی را به عنوان صوت برای حس شنوایی و اشکالی برای بکار گیری حس بینایی را در بر داشته باشد. خب تصاویر و ویدیوها و موزیک ها همه محتوای چندرسانه ای را تشکیل میدهند. اما یک پاور پوینت هم محتوای چندرسانه ای میتواند باشد. پس امیدواریم تا اینجا با محتوای چندرسانه ای آشنا شده باشید.

خب با گذر از اینها بیایید بریم سراغ کار با رسانه ها در داشبورد یا همون پیشخوان وردپرس، بخش رسانه دارای یک بخش و یک گزینه است. بخش آن کتابخانه است. کتابخانه ی وردپرس با نام کتابخانه رسانه ای شناخته میشود. کتابخانه ما در وردپرس، همیشه تصاویر تازه افزوده شده ورپرس را نمایش میدهد.

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

همچنین کتابخانه محلی است که میتوان با آن به تمام تصاویر، صوت و تراک ها و ویدیوهایی که در وبسایت دارید دسترسی داشته باشید. همچنین در کتابخانه شما میتوانید مجموعه ای از تصاویری که بعدا نیاز دارید تا استفاده کنید را آپلود کنید و برای آن گالری نیز بسازید که بعدا نحوه ایجاد گالری را نیز توضیح خواهیم داد.

حتما بخوانید   جلوگیری از انتشار مطالب تکراری با Duplicate Title Validate

خب بریم سراغ توضیح بخش های مختلف کتابخانه در پیشخوان

بخش ۱ : دسترسی به کتابخانه

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

کتابخانه در بخش رسانه وجود دارد و در واقع خود رسانه از دو بخش کتابخانه ی رسانه ای و بخش دیگری بنام افزودن برای دسترسی مستقیم به بخش آپلودر یا بارگذاری رو وبسایت تشکیل شده است.

بخش ۲ : کتابخانه پرونده های چندرسانه ای

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس 

در این بخش شما میتوانید با ابزارهایی که وجود دارد بنا به ویژگی های مختلف مانند نوع پرونده و تاریخ آپلود شده در وبسایت در میان پرونده های خود جستجو کنید. همچنین میتوانید شیوه نمایش پرونده ها را بین دو حالت شبکه ای و فهرستی جابجا کنید. و در نهایت در همین قسمت نیز دکمه افزودن برای آپلود سریع موارد مورد نظر تعبیه شده است.

بخش ۳ : پرونده ها

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

در این قسمت شما پرونده هایی که بارگذاری شده اند را از راست به چپ به عنوان تازه ترین یا جدیدترین افزودن شده را مشاهده میکنید. در این تصویر حالت شبکه ای برای نمایش پرونده ها نیز انتخاب شده است.

بخش ۴ : جستجو

آموزش تصویری کار با رسانه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

با این ابزار نیز شما میتوانید نام پرونده را وسیله جستجو قرار داده و در بین پرونده های خود جستجو کنید.

دوستان این بود آموزش تصویری و قدم به قدم رسانه ها در پیشخوان وردپرس، شما میتوانید آموزش های درخواستی داشته باشید. همچنین شما میتوانید نظرات و اشکالات خود را در رابطه با این مطلب در همین پایین با ما در میان بگذارید.

ارائه دهنده – وردپرس پلاس: مرجع قالب وردپرسآموزش وردپرس

امتیاز شما به این مطلب (:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن