آموزش وردپرس

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس

سلام دوستان، آموزش تصویری وردپرس امروز را اختصاص داده ایم به برگه ها در پیشخوان وردپرس، یکی دیگر از بخش های پیشخوان وردپرس را برگه ها تشکیل میدهند. اما خب برگه ها چه کاری انجام میدهند! درست است که نمیشود صفحات یک وبسایت را همانند برگه های یک کتاب ورق زد و به مباحث مختلف دست پیدا کرد، بگذارید مثالی واضح براتون بزنم از اینکه برگه ها واقعا در وبسایت چگونه کار میکنند؟ اگر یک فرهنگ لغت رو در ذهنتون مجسم کنید میبینید که برای حروف های مختلف از الفبا فصل های مختلفی نیز دارد، اما در حالت کلی این کتاب یک فرهنگ لغت است و بجز لغات و مباحث پیرامون آن مسائل دیگر را پوشش نمیدهد. به عنوان مثال شاید هیچ وقت ما در وردپرس پلاس در مورد بازی فوتبال فیفا صحبت نکنیم اما اگر افزونه وردپرس جدیدی توسعه داده شد که امکان انجام بازی فوتبال ساده و قدیمی را در وردپرس را مهیا کرد ما هم در وبسایت خود به آن اشاره ای خواهیم داشت. پس یک وبسایت در واقع کار درستی نمیکند اگر چند محور را برای حرکت در نظر بگیرد. اما موضوع اصلی خودمان یعنی برگه ها؛ برگه نیز همانند فصل های مختلف همان فرهنگ لغت هستند. اما یک تفاوت کوچک در اینجا وجود دارد، اینکه در در وبسایت از فصل های ختلف خبری نیست. چون در وبسایت وردپرسی میتوان یک صفحه ساخت که همانند یک طومار چند کیلومتری حاوی هزاران نویسه ی دسته بندی شده و مرتب باشد در حالی که همه ی آن نویسه ها پشت سر هم هستند. حالا اگر شما عمل تا کردن کاغذ را در ذهنتان مجسم کنید، یک برگه مجازی در یک وبسایت وردپرسی میتواند هزاران بار تا زده شود و در هر تا مثلا ۱۰ نویسه را در خود جای دهد.

 

پس گفتیم که یک برگه بجای اینکه یک فصل حاوی چند صفحه مختلف باشد میتواند یک برگه بسیار طویل و عریض باشد که میتواند هزاران بار و بیشتر تازده شده و نوشته ها را در خود جای دهد. اما برگه کار دیگری نیز دارند. برگه ها مخصوص نیز هستند. یک قالب حرفه ای برنامه را در نظر بگیرید، این قالب میتواند صفحه ای داشته باشد که فقط در رابطه با برنامه های جدید تیم نوشته ارائه دهد.

 

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

شاید در بسیاری از وبسایت ها دیده باشید که قسمتی به نام همکاری با ما دارند، بخشی به نام درباره ما و تماس با ما و موارد دیگری که زیاد هستند. اینها همه برگه هستند. برگه تماس با ما، بره درباره ما، اگر دقت کرده باشید برگه درباره ما یا همکاری با ما بیشتر مواقع یک محتوای ثابت دارند و هیچ تغییری رو به خود نمی بینند. اینها همه برگه های مجزایی هستند که ساخته شده اند. حال بیاید که با هم نگاهی به برگه در وردپرس انداخته و بیشتر با آن آشنا شویم.

حتما بخوانید   رزومه آنلاین در وردپرس با Resume builder

 

بخش ۱ : دسترسی به برگه ها

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در پیشخوان وردپرس شما میتوانید روی برگه ها کلیک کنید تا به آن دسترسی داشته باشید، برگه ها خود از دو قسمت برگه ها و افزودن برگه تشکیل شده است. با کلیک روی برگه ها نیز اولین قسمت آن یعنی همه برگه نمایش داده میشود.

 

 

بخش ۲: برگه ها

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت علاوه بر اینکه یک دکمه برای دسترسی سریع تر به بخش افزودن برگه نیز قرار داده شده است. همچنین در این بخش شما میتوانید آمار همه برگه های وبسایت خود و همینطور برگه های منتشر شده را ملاحظه کنید. در پاییتر همین قسمت میتوان از ابزارهای تعبیه شده استفاده کرد تا بر اساس صفت ها و ویژگی های مختلف نوشته ها در بین آنها جستجو کرد.

 

بخش ۳ : یک برگه و ویژگی های آن

 

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت شما میتوانید تعداد برگه هایی که دارید را مشاهده کنید، همچنین میتواند نشانگر ماوس یا موشواره را روی آن نگه دارید، تا دکمه های ایجاد تغییرات وری برگه برای شما نمایش داده شود. با ویرایش میتوانید به ویرایش تمام جزئیات برگه بپردازید، با ویرایش سریع میتوانید قسمت های اصلی برگه خود را ویرایش کنید، اگر میخواهید برگه خود را حذف کنید میتوانید روی دکمه زباله دان کلیک کنید تا برگه به سطل زباله کوچ کند و در آخر هم میتوانید روی نمایش کلیک کنید تا برگه نمایش داده شود.

 

بخش ۴: جستجو و آمار

 

آموزش تصویری کار با برگه ها در پیشخوان وردپرس - وردپرس پلاس

 

شما در این قسمت میتوانید نویسنده یا سازنده برگه را مشاهده کنید، تاریخ انتشار آن را ببینید و البته اگر برگه های زیادی داشته باشید میتوانید از زمینه جستجو استفاده کرده تا در بین برگه های خود به جستجو برپردازید.

 

مشخص است که هر کسی باید با یک پلتفرم یا به عبارتی بهتر یک بستر سر و کله بزند تا بیشتر با آن آشنا شود. پیشنهاد میکنیم که همیشه روی سیستم خود یک نسخه وردپرس به عنوان وردپرس روی لوکال هاست داشته باشید و تمام آزمایشات خود را در آنجا انجام دهید این بهترین کاریست که میتوان با وردپرس آشنا شد. شما میتوانید دیدگاه های خود را با در هر زمینه ای در میان بگذازید. اگر من باب این آموزش وردپرس مشکلی پیدا کردید همین جا با ما در میان بگذارید.

 

وردپرس پلاس

امتیاز شما به این مطلب (:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن