آموزش وردپرس

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای

سلام دوستان

در ابتدای راه هستیم. در حال حاضر محصولا ما از طریق مـ ــارکــت وردپرس عرضه شده است.

برای هر کدام از محصولات که بروز رسانی ارائه میشود، به سرعت در اختیار شما هم قرار خواهد گرفت.

مسئله ای که در مورد قالب های وردپرس وجود دارد اینست که بروز رسانی ها به صورت دستی خواهد بود، بنابراین شاید برخی کاربران آشنایی کافی با بروز رسانی را نداشته باشند.

برای بروز رسانی  کار ساده ای پیش رو دارید. در مرحله اول میتوانید نسخه جدید قالب را از حساب خود دانلود کنید.

در حساب شما در مارکـ ــت وردپرس،  یک فایل فشرده وجود دارد که حاوی قالب دارای بروز رسانی به همراه لینک دانلود بسته نصبی است. این لینک دانلود برای هر مشتری جداگانه صادر شده و مخصوص وی است. در صورتی که در نگه داری آن کوشا نباشید شاید در بروز رسانی بعدی به نسخه جدید دسترسی پیدا نکنید. زیرا لینک دانلود شما حاوی لینک مستقیم است و اگر به اشتراک گذاشته شود و به تعداد زیاد دانلود شود منقضی میشود و شما دیگر به لینک جدید هم دسترسی نخواهید داشت.

در فایل فشرده دو لینک دانلود در اختیار هر مشتری قرار خواهد گرفت، برای هر لینک به طور جدا گانه نوع آن معرفی شده است و کاربر میتواند بسته نصبی قالب را دریافت کند یا اینکه، قالب را دانلود کند.

تفاوت قالب و بسته نصبی در چیست؟

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - بسته نصبی در مقابل قالب وردپرس

اگر شما یک دامنه و هاست داشته باشید، میتوانید وردپرس را نصب کنید، سپس میتوانید بسته نصبی یکی از محصولات ما را در وبسایت خود نصب کرده و در عرض ۱۰ دقیقه یک وبسایت آماده کاملا مانند پیش نمایش فارسی ما داشته باشید.

قالب برای کسانی مناسب است که قبلا وبسایت خود را داشته و فقط میخواهند ظاهر وبسایت خود را تغییر دهند، اگر شما هم فقط میخواهید ظاهر وبسایت خود را تغییر دهید میتوانید قالب را دانلود و استفاده کنید.

بروز رسانی قالب چگونه انجام میگیرد؟

قبل از هر کاری، پیشنهاد ما اینست که از وبسایت خود بکاپ تهیه کنید. بکاپ به شما کمک میکند هر زمان به مکان قبل از تغییرات بازگردید. ممکن است در ابتدا مشکلاتی پیش بیاید، شاید نکاتی را فراموش کنید که باعث شود بوز رسانی به خوبی انجام نشود پس از تهیه بکاپ را فراموش نکنید. پیشنهاد ما برای تهیه بکاپ دو افزونه رایگان و تجاری است. افزونه رایگان وردپرس تهیه بکاپ Updraft plus و افزونه تجاری وردپرس یشنهادی ما برای بکاپ، سوپر بکاپ Super BackUp است. حتما بکاپ خوبی تهیه کنید سپس ادامه دهید.

از آنجایی که بروز رسانی مستتقیم قالب از طریق حساب تم فارست و داشتن کلید API و همان لایسنس قالب، زبان فارسی قالب و همینطور راستچین آن را از بین خواهد برد. بنابراین بهترین راه بروز رسانی قالب اینست که آن را به طور دسترسی بروز کنید.

برای اینکار شما میتوانید مستقیما از کنترل پنل هاست خود استفاده کنید یا اینکه با FTP و نرم افزارهای رایگانی مثال File Zila FTP به هاست خود متصل شده و به پوشه ها دسترسی پیدا کنید.

به مسیر قالب های وردپرس رفته و پوشه قالب خود را پیدا کنید.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - ورود به فایل منیجربه مسیر یاد شده رفته، پوشه قالب را پیدا کنید. به نام پوشه قالب دقت کنید. سپس فایل فشرده ی قالب را که از حساب خود به عنوان نسخه جدید دریافت کرده اید روی سیستم انتخاب کرده و به این مسیر آپلود کنید.

برای اینکار کافیست همانند ادامه آموزش کار کنید:

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - آپلود قالب وردپرسدر داخل پوشه میتوانید روی گزینه ی Upload یا بارگذاری کلیک کنید، در این قسمت شما باید فایل فشرده را برای آپلود انتخاب کنید. سپس به پوشه قالب ها برگردید.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - حذف قالب فبلیدر این قسمت پوشه قالب را حذف کنید

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - استخراج قالب جدیدفایل فشرده را که حاوی همان قالب اما نسخه جدید تر است را استخراج کنید. برای اینکار کافیست روی گزینه ی Extract کلیک کنید. منتظر بمانید تا استخراج تمام شود.

به پیشخوان وردپرس خود بازگردید و قالب را به فعال شده مشاهده خواهید کرد. در غیر اینصورت میتوانید قالب را فعال کرده و استفاده کنید.

بروز رسانی قالب شما به صورت دستی به این صورت است و شما کار خود را انجام داده اید.

نصب بسته نصبی چگونه صورت میگیرد؟

بسته های نصبی، میتواند وبسایت صفر درصد تکمیل شده ی شما را دقیقا همانند نسخه فارسی پیش نمایشی که در وبسایت قرار گرفته را بسازد. بسته های نصبی نیاز به هیچ چیز دیگری ندارند و حتی دارای وردپرس خام نیز میباشند پس فقط کافیست شما نیز همانند این آموزش مراحل را طی کنید تا مشکلی در روش نصب پیش آمد نکند.

توجه: این آموزش نصب بسته نصبی برای مدیریت سی پنل است.

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - ورود به سی پنل

.

برای وارد شدن به مدیریت سی پنل وبسایت خود کافیست پس از آدرس وبسایت خود عبارت /capnel راه به وبسایت خود وارد کنید.

پس از وارد شدن به مدیریت سی پنل، برای بارگذاری بسته نصبی قالب، مراحل زیر را انجام دهید

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - فایل منیجر در سی پنل.

روی فایل منیجر یا “File Manager” کلیک کنید

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - آپلود بسته نصبی

.

پس از وارد شدن به پوشه ی انتخابی که همان بخش روت هاست است. همونطور که میبینید هاست خالی است پس باید بسته نصبی رو آپلود کنیم. پس روی دکمه “Upload” کلیک میکنیم

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - استخراج فایل فشرده بسته نصبی.

پس از بارگذاری کامل بسته نصبی که البته حجم زیادی هم داره، باید فایل زیپ بسته نصبی رو از حالت فشرده خارج کنیم. بسته ی فشرده شده، دارای یک فایل بنام installer.php و همچنین فایل فشرده بسته نصبی است.

میتونید برای استخراج فایل فشرده، یا از دکمه “Extract” در نوار بالایی کلیک کنید یا اینکه روی فایل فشرده کلیک راست کرده و گزینه استخراج یا “Extract” را انتخاب کنید. بعد از انتخاب این گزینه باید دوباره کار خود را تایید کنید

روی بسته فشرده کلیک راست کرده و گزینه ی Extract را انتخاب میکنید

خب دوستان، حال پس از استخراج فایل ها و حذف فایل فشرده که پس از استخراج نیازی به آن نداریم. باید دیتابیسی جدید بسازیم و برای آن کاربری اختصاص دهیم.

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - mySQL database wizard.

برای ساخت دیتابیس روی گزینه MySQL Database کلیک کنید تا اولین قدم برای ایجاد دیتابیس را برداشته باشید.

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - ایجاد دیتابیس.

در این قسمت یک نام برای دیتابیس انتخاب کنید. سپس روی دکمه Next Sep کلیک کنید تا قدم اول را برداشته باشید

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - کاربر دیتابیس.

سپس برای دیتابیس یک کاربر بسازید و برای آن نام کاربری و کلمه عبور قدرتمند اختصاص دهید.

نام کاربری، کلمه عبور و نام دیتابیس را یادداشت کنید

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - دسترسی های کاربر دیتابیس.

در این بخش تمام گزینه ها را تیک بزنید و روی گزینه Next کلیک کنید. این باعث میشود تا شما به کاربر جدیدی که برای دیتابیس خود ساخته اید تمام دسترسی ها و اختیارات را داده اید.

پس از ایجاد کاربر دیتابیس و مجاز کردن برای تمام دسترسی ها، کافیست پس از آدرس وبسایت خود بعد از یک ممیز یا اسلش، کلمه Installer.php را بنویسید.

www.wpplus.ir/installer.php

این آدرس فایل نصب سریع را فراخوانی میکند. و شما باید مطابق تصویر عمل کنید:

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - تنظیمات installer.php در افزونه duplicatorدر همین صفحه، ادامه را به مطابق تصویر ادامه دهید:

.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - مدیریت جدید در بسته نصبی.

پس از زدن دکمه Run Deployment، مرحله دوم را نیز تکمیل نموده اید بنابراین، بگذارید تغییرات انجام شوند…

در اینجا شما باید یک کاربر بسازید که میتواند به وبسایت وارد شود. در واقع شما در همینجا میتوانید حساب مدیریت خودر ا ایجاد کنید تا با آن به عنوان یک مدیر با تمام دسترسی ها به پیشخوان وردپرس وبسایت خود وارد شوید:

پس از زدن دکمه Run Update، این مرحله را نیز تکمیل نموده اید بنابراین، بگذارید تغییرات انجام شوند…

.
.

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای - تست قالب وردپرس.

پس از مشاهده صفحه بالا، نشان از اینست که کار به صورت کامل انجام شده و شما میتوانید با گزینه سوم، Test Site وبسایت خود را ببینید. پس از این کار، شما میتوانید به پنل مدیریت وردپرس خود وارد شوید و بروزرسانی هایی که لازم است را انجام دهید…

حال میتوانید به وبسایت خود وارد شوید. آدرس وبسایت خود را بنویسید و به وبسایت خود وارد شوید.

همچنین مثل سابق میتوانید به شیوه معمول وردپرس به مدیریت وارد شوید. برای اینکار بعد از آدرس وسایت خود عبارت روبه رو را بنویسید:  Wpplus.ir/wp-admin

پـــــــــــــایــــــــــــــــــــان

بروز رسانی قالب وردپرس و استفاده از بسته نصبی یک دقیقه ای
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن