آموزش سئو وردپرس

۹ ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید

این بخش شامل برخی از کد کوتاه است که به افزونه Jannah Extinsions نیاز دارد. نصب آن را از منوی قالب & gt؛ نصب افزونه ها

سلام دوستان

میدانید که بر اساس زمینه فعالیتی که وبسایت ها دارند، همیشه درصد های مختلفی از ورودی کاربران آن وبسایت، مربوط به برگه نتایج جستجوی موتور جستجو خواهد بود.

تقریبا برای همه وبسایت های دنیا این روال تا حدودی یکسان بوده و کم میبینیم که وبسایتی وجود داشته باشد که ترافیک ورودی موتور جستجوی آن کمتر از ورود مستقیم کاربران باشند.

برای همین منظور سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو، از همان ابتدا تبدیل به تجارتی پر رونق شده است، شرکت های بزرگی در این کار بوده و همچنان در کنار رشد آنها، شرکت های نوپای دیگری نیز به وجود می آیند.

اگر شما هم بخواهید تور کاربر گیری وبسایت خود را در برگه نتایج موتورهای جستجو پهن کنید تا شاید کاربردی عاید شما شود، بهتر است توجه ویژه ای به بهتر کردن این تور یا بهینه سازی وبسایت خود داشته باشید.

به همین دلیل، ابزارهایی را در ادامه معرفی کرده ایم که شما میتوانید از آنها برای انجام برخی فرایند های سئو و البته بهینه سازی در وبسایت خود استفاده کنید.

 

Yoast SEO

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Yoast seo

این افزونه بهینه سازی وردپرس از معتبرترین ابزارهای بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو است، ویژگی های کاملی در این افزونه در دسترس است و شما میتوانید به راحتی محتوای وبسایت خود را بر اساس یک کلیدواژه در هر مقاله، برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی کنید.

امکانات خوبی که در این افزونه در دسترس است در کل به دو بخش تقسیم می شوند، بهینه سازی محتوا و بهینه سازی وبسایت، در بهینه سازی محتوا، ویژگی هایی شامل داده های شبکه های اجتماعی، خوانایی مطالب برای کاربران، بهینه سازی محتوا برای کلمه کلیدی و تحلیل کلی محتوا در دسترس است به علاوه اینها، توضیحات و عناوین و پیوند یکتای مقاله نیز میتواند کنترل شود.

در بخش بهینه سازی سایت میتوان به طراحی و ایجاد کامل نقشه وب سایت، کنترل ایندکس محتوا و طبقه بندی های مختلف وبسایت، اتصال سایت به وبمستران بینگ و گوگل، مسیر کاربر در وبسایت و اتصال به شبکه های اجتماعی اشاره کرد.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/” icon=”fa-link” target=”true”]   SEO by Yoast[/button]

 

 

Google Keyword Planner

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Google Keyword Planner

در بخش تبلیغات ادوردز گوگل Google AdWords بخشی به نام برنامه ریز کلمه کلیدی وجود دارد که به کاربران امکان میدهد تا برای زمینه فعالیت خود بهترین کلمه کلیدی را انتخاب کنند، حال این سرویس با گستردگی خاصی که دارد میتواند در هر زمینه ای که بخواهید با هر زبانی که بلد باشید میتوانید برای وبسایت خود کلمه های کلیدی خاصی پیدا کنید که وبسایت خود را برای آن بهینه سازی کنید.

کاربران زیادی از این سرویس استفاده میکنند، به همین دلیل برخی متخصصین سئو میگویند که این سرویس برای کاربران مختلف کلمه های کلیدی یکسانی پیش نهاد می دهد اما یک ترفند ساده در این مورد وجود دارد و آن هم اینست که شما باید به جای پیشنهاد دادن کلمه کلیدی خاص و یافتن متعارف های آن، برگه های فرود خاصی از وبسایت های مختلف را پیشنهاد کنید تا کلمات کلیدی نایابی پیدا کنید، در نهایت میتوانید به کلماتی دست پیدا کنید که کسی در آن ها با شما رقابت سختی نخواهد داشت. پس این سرویس نیز بنا به نوع کاربری شما میتواند باعث موفقیت شما شود.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://adwords.google.com/KeywordPlanner” icon=”fa-link” target=”true”]   Google Keyword Planner[/button]

حتما بخوانید   آیا در گوگل ایندکس میشوید یا خیر

 

KeywordTool.io

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید KeywordTool.io

 

ابزاری که ادعا میکند نه تنها جایگزین سرویس گوگل است، بلکه ادعا میکند از آن بهتر است، این سرویس برای هر کلمه کلیدی میتواند در صف مربوط به آن بیشتر از ۷۰۰ کلیدواژه را برای شما فهرست کند.

وقتی به برگه اصلی این وبسایت مراجعه کنید با شعار آن مواجه خواهید شد که نوشته: کلمه کلیدی مناسب خود را پیدا کنید

این سرویس رایگان است، و کاربرد آن در پیدا کردن ایده برای کلیدواژه های مختلف و ترکیب های مناسب، خوب است و همین الان به طور آنلاین در دسترس است. این سرویس کاملا رایگان بوده و همین، ویژگی بسیار مهمی برای کاربران است. علاوه بر اینها، این سرویس این امکان را فراهم کرده است برای کلمه های کلیدی از بینگ، فروشگاه نرم افزاری اپل و یوتیوب برای پیدا کردن کلمه کلیدی نیز استفاده کنید.

پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب شما، بر اساس میزان جستجوهایی که روی آن کلمه توسط افراد صورت گرفته است انجام میگیرد، این یعنی برای کلمه کلیدی شما، ترکیب هایی نمایش داده میشوند که بیشتر از هر کلمه دیگری جستجو شده اند و همین جاست که نکته اصلی را با خود دارد، یعنی بهترین کلماتی که شما میتوانید پیدا کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://keywordtool.io/” icon=”fa-link” target=”true”]   KeywordTool.io[/button]

 

Open Site Explorer

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Open Site Explorer

این سرویس که هم به طور رایگان و هم به طور پرداختی در دسترس است از سرویس های شرکت بهینه سازی و سئو نامدار Moz است. میتوانید با پرداخت حق اشتراک این وبسایت، از خدمات این سرویس به طور کامل استفاده کنید یا اینکه به امکانات بخش رایگان آن اکتفا کنید.

این سرویس بستر بررسی کامل اطلاعات یک دامنه یا وبسایت را فراهم کرده است. میتوانید وبسایت هایی که به وبسایت مورد نظر شما لینک داده اند را پیدا کنید یا اینکه وبسایت مورد نظر از چه کلماتی برای بهینه سازی زمینه فعالیت خود برای موتور جستجو استفاده کرده است.

از آنجا که بیشتر این سرویس توجه خود را معطوف به استخراج اطلاعات و روند بهینه سازی کرده است، از آن در کنار دیگر سرویس های یادشده باید استفاده کنید، این سرویس در روند بهینه سازی کمکی که به شما میکند اینست که میتواند روند بهینه سازی را در اختیار شما قرار دهد به این ترتیب باید بتوانید نتیجه بهتری را با استفاده از این سرویس در کنار دیگر موارد یاد شده کسب کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://moz.com/researchtools/ose/” icon=”fa-link” target=”true”]   Open Site Explorer[/button]

 

Ranksignals

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Ranksignals

این سرویس یک ابزار بررسی موقعیت وبسایت و وضعیت بک لینک های وارده است. این شرکت که تمام هدف خود را به فرایند بک لینک و تبادلات پیوندی وبسایت معطوف کرده است تقریبا یک ابزار کامل برای هر گونه آزمایش و بررسی و تحقیق در مورد لینک های مربوط به یک وبسایت است.

این سرویس در از تمام دامنه های ملی و بین المللی پشتیبانی کرده و قدرتی مثال زدنی در بررسی موشکافانه لینک ها و بک لینک های یک وبسایت دارد.

میتوان لینک های فالو و نوفالو، وضعیت آنها، وبسایت های ارجاع دهنده بک لینک، رتبه وبسایت لینک دهنده و چندها اطلاعات اینچنینی را از آن استخراج کرد.

خوشبختانه در پلن رایگان آن، به امکانات زیادی میتوانید دسترسی داشته باشید، میتوانید هر دامنه ای که بخواهید را بررسی کنید. حتی افزونه این وبسایت برای مرورگر گوگل کروم در دسترس قرار گرفته که علاوه بر اینکه استفاده از آن را آسان میکند بلکه این امکان را فراهم کرده است که وضعیت دامنه ای که برگه آن در مرورگر باز شده است را به راحتی بدست بیاورید.

برای یک دامنه، علاوه بر اطلاعات یاد شده که در این سرویس در اختیار کاربر قرار میگیرد، رتبه وبسایت نزد گوگل، تمام لینک های ارجاعی به وبسایت، بک لینک های یکتا و حتی رتبه الکسا نیز دست یافتنی است.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://ranksignals.com” icon=”fa-link” target=”true”]   Ranksignals[/button]

 

Broken Link Checker

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Broken Link Checker

این سرویس هم به طور آنلاین در دسترس قرار گرفته است و هم اینکه یک افزونه رایگان وردپرس نیز منتشر کرده است که استفاده از آن را برای کاربران وردپرس بسیار آسان کرده است. این سرویس علاوه بر اینکه رایگان است از برترین سرویس های بررسی لینک های وبسایت است.

وبسایت های بزرگ دنیا از این سرویس به خوبی استفاده میکنند و همین نکته نشان از کارایی این سرویس و اهمیت لینک های یک وبسایت است که باید برای مراقبت از آنها هزینه خاص خودش را بپردازید.

برای بهینه سازی لینک های وبسایت میتوانید در زمان ایجاد آنها کارهای خود را انجام دهید اما، پس از ایجاد آنها، باید از آنها نگه داری کرده و همیشه سالم بودن آنها را تضمین کنید. لینک ها به حدی مهم هستند که اگر کمی لینک های خطا یا ۴۰۴ در وبسایت شما افزایش پیدا کند، به طور قطع پس از مدتی معلوم و عدم رسیدگی به آنها، حتما توسط موتور جستجو جریمه خواهید شد.

این سرویس رایگان کاربردی ساده ای دارد و کافیست آدرس وبسایت خود را درون آن وارد کنید و حتما دقت کنید که اگر وبسایت شما در ابتدای آدرس خود فاقد حروف www است، باید بدون آنها، آدرس وبسایت را برای بررسی وارد کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://www.brokenlinkcheck.com/” icon=”fa-link” target=”true”]   Broken Link Checker[/button]

 

Pingdom

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Pingdom

پینگ دام تنها یک سرویس بررسی سرعت وبسایت نیست، از ابزارهای این سرویس کاربردی، یک ابزار بررسی سرعت وبسایت است که به شما کمک میکند دقیقا وبسایت خود را از نظر سرعت کاربری و بارگذاری سنجیده و اطلاعاتی که برای بهبود آن لازم است را استخراج کنید. تقریبا تمامی قسمت های وبسایت، از محتوا و تصویر و رسانه گرفته تا کدها و فایل های هسته وردپرس که در مرورگر کاربر بارگیری می شوند را در بررسی خود آورده و همچنین راه های بهبود آن را برای شما مشخص میکند.

چرا سرعت وبسایت مهم است؟ خب معلوم است اگر میخواهید در همان قدم اول کاربران را در وبسایت خود نگه دارید باید باید باید سرعت وبسایت خود را بالا ببرید. اگر وبسایت شما در کمتر از ۷ ثانیه بارگذاری نشود بیشتر از یک سوم کاربران، شاید به وبسایت شما هیچ گونه بازگشتی به وبسایت شما نداشته باشند.

این روند برای همه وبسایت ها در حالی رقم میخورد که در حالت کلی، یک سوم کل بازدید کنندگان وبسایت شما در سایت می مانند حال اگر میخواهید از این یک سوم دوباره یک سوم کلی را برای همیشه از دست دهید، سرعت وبسایت خود را افزایش ندهید.

اگر درصدد استفاده بهتری از این سرویس بررسی سرعت وبسایت هستید، میتوانید در آن ثبت نام کنید تا به طور کامل و در هر دقیقه ای که بخواهید به طور متواتر سرعت وبسایت خود را بررسی کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.pingdom.com” icon=”fa-link” target=”true”]   Pingdom[/button]

 

SEOquake

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید SEOquake

در هر زمینه ای که بخواهید اطلاعات یک وبسایت را بدست بیاورید. آن هم به سادگی نصب افزونه این وبسایت روی مرورگر مورد علاقه خود و بازکردن وبسایت هدف. به همین سادگی

در یک کلام، سرویسی که این وبسایت در اختیار کاربران قرار میدهد فوق العادست. این سرویس رایگان است، برای استفاده از آن نیازی ندارید هر بار وبسایت را بازکرده و وبسایت های فهرست شده برای بررسی را در آن قرار داده و اطلاعات را کسب کنید. نه

فقط کافیست افزونه آن را روی مرورگر خود نصب کنید، کار خود را به خوبی انجام داده اید از این پس میتوانید در صفحه نتایج گوگل، در زیر هر وبسایت که قرار است باز کنید میتوانید اطلاعاتی نسبی از آنها کسب کنید. همچنین وقتی وبسایتی را باز میکنید که میتوانید با استفاده از نوار ابزار افزونه این وبسایت هر مشخصات و وضعیتی که بخواهید نسبت به سایت مورد نظر کسب کنید.

تقریبا این سرویس به خودی خود کامل است و در هر زمینه ای نسبت به رتبه وبسایت و وضعیت آن در موتورهای جستجو و الکسا، میتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست بیاورید. حتما این افزونه را امتحان کنید.

[button color=”red” size=”medium” link=”http://www.seoquake.com/” icon=”fa-link” target=”true”]   SEOquake[/button]

 

Rel Nofollow

9 ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید Rel Nofollow

در اصل، این نام یک افزونه نیست بلکه یک ویژگی برای لینک دهی است. لینکی که صفت نوفالو داشته باشد میتواند ارزش برگه فرود را نگه داشته، به خزنده موتور جستجو اعلام کند که لینک خروجی را دنبال نکرده و این صرفا برای دسترسی بهتر کاربر به لینک است.

پیش تر در این مورد مقاله کاملی را در زمینه انواع لینک و استفاده از لینک های فالو و نوفالو در محتوا را منتشر کردیم که در آن مفصل به بررسی لینک ها پرداختیم، برای همین از شما دعوت میکنیم سری به آن زده تا با مشخصات آن بیشتر آشنا شوید.

 

امیدواریم ابزارها و افزونه های وردپرس نام برده در این فهرست تا حد توان کامل بوده باشند و شما بتوانید از آنها در هر زمینه ای که نیاز است بهترین استفاده را داشته باشید.

همچنین اگر فکر میکنید در زمینه سرعت وبسایت میتوانید روی تصاویر و کاهش حجم آنها به عنوان حرکتی رو به جلو در بهینه سازی حجم وبسایت حساب کنید میتوانید سری بزنید به: نکاتی که در مورد بهینه سازی و سئوی تصاویر در وردپرس باید بدانید.

امیدواریم از این مقاله استفاده برده باشید، همچنین میتوانید به کانال تلگرام ما مراجعه کرده تا همیشه لینک آخرین مطالبی که به طور انحصاری در کانال منتشر میکنیم دسترسی داشته باشید و در اسرع وقت آنها را در زمان مناسب خود مطالعه کنید.

۹ ابزار و افزونه وردپرس که میتوانید در سئو و بهینه سازی وبسایت خود استفاده کنید
۴٫۸۳ (۹۶٫۶۷%) ۶ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن