آموزش وردپرس

آموزش قرار دادن متاداده‌ها در پست وردپرسی

با سلام

در ابتدا لازم است توضیحی خلاصه ‌‌دربارۀ معرفی متاداده‌ها برای دوستان ارائه بدهیم. متا داده اطلاعاتی در مورد سایت هستند که دربرگیرنده توضیحات، عناوین، و …. می‌باشند. در اینجا قصد داریم افزونه‌ای را برای نمایش دادن متا داده گسترش دهیم و سپس آن را به شکل نوشته‌های یکتا نمایش بدهیم. متا داده را می‌توان در شکل کلی‌تر همان متا تگ دانست.

.

آموزش قرار دادن متاداده‌ها در پست ورد پرسی

.

ضرورت نمایش متا داده‌ها

در اینجا باید بدانیم که چرا قصد داریم متا داده‌های ما نمایش داده بشوند و این کار چه ضرورتی دارد؟ پاسخ این سوال این است که وقتی شما انواعی از اطلاعات را دارید، در نظر گرفتن چگونگی ساخت محصولات و نوشته‌ها و مدیریت آن‌ها، بسیار مهم است. افزونه وردپرس مورد نظر برای گسترش، single-post-meta-manager می‌باشد که در ادامه درباره‌ی گسترش ان بحث خواهیم کرد.

شکل‌های مختلف ذخیره متا داده‌ها

در پایگاه داده، متا داده‌های در ارتباط با یک نوشته ذخیره می‌شوند، برخی از آن‌ها به وسیله‌‌ی افزونه وردپرس، برخی به وسیله‌ی وردپرس و برخی دیگر نیز به وسیله قالب‌ها ذخیره شده و این اطلاعات تماماً مورد نیاز و ضروری می‌باشند. مشکل در نمایش تمام این اطلاعات می‌باشد. این اطلاعات به صورت هجومی نمایش داده می‌شوند و گاهی اوقات نیز موارد حساسی بارگذاری می‌شوند. مشکلاتی که ذکر شدهمیشگی نیستند، یعنی بدان معنا نیست که قرار است، این مشکلات در هر مرتبه دقیقاً پیش‌ بیایند. برای رفع این مشکلات نیاز به گسترش دادن این افزونه وردپرس حس می‌شود.

آموزش قرار دادن متاداده‌ها در پست ورد پرسیبرنامه‌ای که در گسترش متا داده‌ها باید در نظر گرفت

۱- استفاده از تم پایه‌ی Twenty fourteen

۲- تهیه فهرست عمومی به منظور نمایش اطلاعات در بخش عمومی و نمایش نوشته‌های یکتا

بعد از فعال کردن قالب Twenty fourteen و نصب افزونه وردپرس . قابلیت‌های معرفی شده برای افزونه وردپرس به شکل زیر است.

معرفی فهرست عمومی

حتما بخوانید   آموزش بهینه سازی حجم تصاویر در وردپرس

اضافه کردن کلاس single_post_Meta_manager_publics

کلاس در فایل اصلی افزونه وردپرس

پس از افزودن فایل ها، موارد فوق رو توسط کدهای زیر در load_dependencies  به صورت عملکردی در includes/single-post-meta-manager.php ایجاد کنید.

باید توجه داشت که که خط جدید دومین جمله ی require_once است که فایل کلاس مهمی محسوب می‌شود. در ادامه، خواص سازنده و روش آن با کلاس Single_Post_Meta_Manager_Public تعریف خواهد شد

 

حتما بخوانید   کار با برچسب ها در پیشخوان وردپرس

سپس احتیاج به ایجاد عملکرد define_public_hooks می باشد:

 

سپس، نیاز به فراخوانی عملکرد سازنده ای می‌باشد. طبق خط بالا $this->define_admin_hooks(); با افزودن $this->define_public_hooks(); فراخوانی صورت می‌پذیرد.

پس از طی این مراحل می تونید افزونه وردپرس رو فعال سازی کنید و نوشته ای ایجاد کنید تا در پیشخوان افزونه وردپرس مشاهده شود. امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شود.

 

منبع: وردپرس پلاس – مرجعی برای : قالب اورجینال وردپرس – قالب وردپرس – آموزش وردپرس

امتیاز شما به این مطلب (:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن