خانه / وردپرس / آموزش سئو وردپرس / نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید نقشه وبسایت را ایجاد کرد؟

سلام دوستان، سوالی که بیشتر تازه کارها در وردپرس با روبرو هستند. خب پاسخ این سوال را باید در این آموزش وردپرس پیدا کنید.
نقشه سایت در مقایسه با نقشه جغرافیایی که در آن یک پیک میتواند آدرس های مختلف را جستجو کند و به آدرسی که مد نظر دارد برسد تفاوت هایی جزئی دارد. نقشه سایت آدرس بخش های مختلف وبسایت است و این آدرس شامل صفحاتی که در وبسایت شما وجود دارد و همچنین پیوندهای وبسایت میشود. نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
اینکه وبسایت شما نقشه داشته باشد به موتورهای جستجو کمک میکند که بتوانند اطلاعات بیشتری در ارتباط با وبسایت شما داشته باشند. نکته مثبت این قضیه اینست که موتورهای جستجو با در دست داشتن نقشه وبسایت شما با هر بار بروز شدن وبسایت شما و انتشار محتوای تازه تر که بکر و جدید است بهتر وبسایت شما را برای صفحه بندی و قرار دادن در آرشیو خود انتخاب میکنند. این موضوع به وبسایت شما کمک میکند تا توجه گوگل و بینگ را به خود جذب کند. حال با حساب نقشه وبسایت خود را باید برای گوگل و بینگ بسازید به این ترتیب هربار که بخش های مختلفی به وبسایت شما اضافه شد موتورها این اتفاقات را بهتر، دقیق تر، سریعتر و مشخص تر دریافت میکنند بنابراین وبسایت شما را در کنار دیگر وبسایت های خوبی که نقشه وبسایت دارند قرار میدهند.
حال که با مفهوم نقشه وبسایت و اهمیت آن آشنا شدید باید آن را ایجاد کنید. نقشه وبسایت ساختار .XML دارند و این فایل میتواند آدرس تمام صفحاتی باشد که برای تمام کاربران یعنی به صورت عموم در دسترس است. و البته به موتورها اجازه تفکیک پیوندهای وبسایت شما را میدهند اینکه کدام پیوندها از بقیه مهمتر هستند. عده ای فکر میکنند نقشه وبسایت در افزایش رتبه تاثر مستقیم دارد. اما باید اعلام کنیم که نقشه وبسایت تاثیر مستقیمی روی رتبه ندارد بلکه به موتورها کمک میکند راحت تر وبسایت را درک کند.
نقشه ها در وبسایت های تازه اهمیت بیشتری دارند خصوصا وبسایتهایی که از وبسایت های دیگر تعداد لینک های کمتری دریافت کرده اند.
اما چگونه نقشه وبسایت بسازیم؟

حتما بخوانید   موارد لازم برای راه اندازی یک وبسایت
برای اینکار شما میتوانید از افزونه های خوبی که در وردپرس است کمک بگیرید. یکی از این افزونه ها که میتواند علاوه بر نقشه وبسایت سئو وبسایت را هم در نظر بگیرد. در مورد سئو با این افزونه بعدا صحبت خواهیم داشت اما شما میتوانید با بخشی که درباره راه اندازی نقشه وبسایت است برای وبسایت جدید و تازه نفس خود نقشه وبسایت راه اندازی کنید.
برای راه اندازی نقشه اول به سراغ بخش ابزار وبمستری گوگل بروید سپس به حساب خود وارد شوید و برای افزودن وبسایت اقدام کنید. سپس آدرس وبسایت وردپرس خود را بصورت کامل وارد کنید. در این جا شما باید همانند گزینه زیر “روش جایگزین” را انتخاب کنید.

 

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
سپس روی گزینه HTML tag کلیک کنید. در اینجا از شما خواسته میشود که کد نمایش داده شده را در کپی و در وبسایت خود قرار دهید.

کد را کپی و در تنظیمات افزونه به بخش “وبمستر” بروید و در بخش گوگل درج کنید. سپس روی گزینه Continue کلیک کنید تا داشبورد ابزار وبمستر را برای وبسایت خود مشاهده کنید.

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
در این جا شما باید روی گزینه افزودن وبسایت کلیک کنید. روی دکمه قرمز رنگ کلیک کنید و بعد از وبسایت خود عبارت نقشه سایت را نیز همانند زیر درج کنید.

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
پس از اینکه شما مراحل بالا را با موفقیت انجام داده باشید نقشه وبسایت شما به گوگل نیز معرفی شده و ایندکس یا صفحه بندی هم میشود.
پس از یک ماه که سری به ابزار وبمستر بزنید در داشبورد خود میتوانید گزارش نقشه سایت و ایندکس مطالب وبسایت خود را مشاهده کنید.

 

نقشه سایت چیست و چرا و چگونه باید آن را ایجاد کرد؟
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image