آموزش وردپرس

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس و نصب قالب وردپرس

سلام دوستان

بخش نمایش / پوسته ها (قالب وبسایت و روش نصب قالب وردپرس از طریق پیشخوان وردپرس)

در بخش پوسته ها میتوانید ­­­­­­­بخش های مختلف این قسمت را مشاهده کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - زیرمنوهای نمایش

.

وارد پیشخوان وردپرس شوید، روی گزینه ی نمایش کلیک کنید. در وردپرس هر گاه در پیشخوان روی گزینه ای از گزینه های منو کلیک کنید اولین گزینه باز خواهد شد. روی نمایش کلیک کنید گزینه ی پوسته ها باز خواهد شد.

به این ترتیب با کلیک روی نمایش پوسته های وبسایت شما نمایش داده میشوند. پوسته ها همان قالب های وبسایت شما هستند. هر چند قالب که نصب شده باشند در این قسمت نمایش داده خواهند شد.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - پوسته ها.

در این قسمت که بخش گزینه های نمایش قرار دارد، شما میتوانید بین بخش های مختلف منوی نمایش جابجایی کنید.

.
آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - دکمه افزودن پوسته تازه

.

در این قسمت شما میتوانید در فرم جستجو بین قالب های نصب شده جستجو کنید. همچنین برای نصب اولین قالب تجاری وردپرس خود میتوانید روی دکمه این قسمت یعنی “افزودن پوسته تازه” کلیک کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - دکمه بزرگ افزودن پوسته تازه

.

دکمه بزرگ افزودن پوسته را مشاهده میکنید.

بعد از کلیک روی بارگذاری پوسته با بخش زیر مواجه میشوید:

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - پوسته ها.

نصب قالب چگونه صورت میگیرد؟

اگر میخواهید یک قالب وردپرس را برای اولین بار نصب کنید میتوانید این آموزش تصویری وردپرس را تا انتها دنبال کنید:

معمولا چند قالب پیش فرض وردپرس در این قسمت وجود دارد. اما امروز شما میخواهید اولین قالب تجاری وردپرس را خود نصب کنید. پس با ما همراه باشید:

روی افزودن پوسته تازه که کلیک کنید یک صفحه برای شما نمایش داده خواهد شد، در این برگه جدید، شما میتوانید قالب های آنلاین و رایگان زیادی را مشاهده کنید یا اینکه بخواهید یک قالب جدید نصب کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - دکمه بارگذاری پوسته

.

در این قسمت شما میتوانید روی بارگذاری پوسته کلیک کنید تا فایل فشرده قالب را برای نصب انتخاب کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - صافی قالب های رایگان مخزن وردپرس.

در این قسمت شما میتوانید صافی قالب های وردپرس را تغییر دهید. قالب های رایگانی که از طریق مخزن معرفی شده اند و بعضا فارسی و راستچین هستند. میتوانید هر کدام را که میخواهید مشاهده کنید یا اینکه اگر به دنبال قالب پیشرفته هستید، میتوانید از صافی خصوصیات برای جستجوی دقیق تر استفاده کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست قالب های رایگان مخزن وردپرس

.

در این قسمت، شما فهرست قالب های پیشنهادی وردپرس را مشاهده میکنید. این قالب ها همه رایگان هستند، شاید برخی فارسی باشند و شاید برخی فارسی نبوده اما از راستچین پشتیبانی کنند. به هر حال این شما هستید که میتوانید بین قالب های رایگان وردپرس و قالب های تجاری وردپرس تصمیم بگیرید.

.آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - زمینه ی جستجو در قالب های رایگان مخزن.

در این قسمت شما میتوانید با استفاده از نام پوسته ها، بین هزاران قالب وردپرس رایگان مخزن وردپرس جستجو کرده و قالب مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنید.

اما نصب یک قالب وردپرس تجاری که از طریق مخزن وردپرس در دسترس ما نیست چگونه است؟

برای اینکار کافی است به قسمت ۲ برگشته و روی بارگذاری پوسته کلیک کنید؛

دقت داشته باشید که شاید شما بخواهید در ابتدا پوشه قالب را در اختیار وردپرس قرار دهید تا نصب کند، اما وردپرس فقط فایل های فشرده با ساختار ZIP را قبول میکند. پس فایل فشرده قالب را برای نصب کنید و روی دکمه “نصب” کلیک کنید تا آن را نصب کند.

بعد از نصب قالب، شما میتوانید در بین قالب های خود، قالب وردپرس تازه نصب شده را پیدا کرده و مشاهده کنید. روی قالب دو گزینه وجود دارد: فعال سازی و پیش نمایش زنده، اگر میخواهید قبل از اینکه قالب را روی وبسایت خود به طور کلی فعال کنید و فقط وبسایت را در قالب جدید مشاهده کنید میتوانید از این گزینه استفاده کنید.

حتما بخوانید   ایجاد فرم های پیشرفته در وردپرس با Ninja Forms

اگر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید قالب برای وبسایت فعال شده و شما و کاربران شما میتوانند وبسایت را با قالب جدید مشاهده کنند.

بخش نمایش / سفارشی سازی

سفارشی در وردپرس یکی از ویژگی های فوق العاده این سیستم مدیریت محتوا است. اگر بخواهید وبسایت خود را ویرایش کنید در حالی که آن را مشاهده میکنید میتوانید این ویژگی را سفارشی سازی صدا کنید.

در سفارشی شما به بیشتر قسمت هایی که قالب وردپرس شما برای بخش رابط کاربری در نظر گرفته است برای تنظیم به طور زنده دسترسی دارید.

سفارشی سازی همیشه مربوط به تنظیمات قالب وردپرس شما بوده و در هر وبسایتی متفاوت است. وقتی قالب وردپرس وبسایت خود را تغییر دهید، گزینه های سفارشی سازی تغییر خواهند کرد. چرا که این بخش مربوط به قالب بوده و بر اساس امکانات و پیشرفته بودن قالب در اختیار شما خواهد بود.

چگونه از سفارشی سازی استفاده کنید؟

کافیست از منوی نمایش روی گزینه سفارشی سازی کلیک کنید، سپس به برگه ای منتقل خواهید شد که وبسایت خود را به طور زنده مشاهده خواهید کرد، سپس از پنل تنظیمات سمت راست، میتوانید بخش های مختلف را برای ویرایش انتخاب کنید.

.wordpress-dashboard-appearance-live-customize_wpplus

.

کار با این قسمت آسان است، اما گاهی کاربران با عجله کردن در این بخش دچار مشکل میشوند.

در این قسمت با هر بار تغییر باید صبر کنید تا تغییر انجام شده و نتیجه را مشاهده کنید، سپس از نتیجه راضی نبودید میتواند گزینه های دیگری را امتحان کنید. اگر که میخواهید تغییرات را ذخیره کنید کافیست روی دکمه ذخیره و انتشار کلیک کنید.

البته در سفارشی سازی، بخش ها دارای زیر مجموعه هستند. مثلا شما میتوانید همه منوهای وبسایت خود را در بخش فهرست ها در سفارشی سازی ویرایش کنید در حالی که زیرمجموعه فهرست ها قرار گرفته اند.

.آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - مشخصات وبسایت

.

در این قسمت، به ما گفته شده که در حال ویرایش چه قسمتی هستیم. همچنین عنوان وبسایت نیز در این قسمت نمایش داده شده است.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - تغییر قالب

.

در این قسمت نام قالب شما نوشته شده است. اگر  میخواهید قالب خود را تغییر دهید میتوانید از دکمه تغییر بده استفاده کرده و قالب جدید را انتخاب و در سفارشی سازی پیکربندی کنید.

.آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - ابزارک ها

.

هر چقدر قالب شما امکانات پیشرفته تری داشته باشد و قدرتمند باشد شما در این قسمت به بخش های بیشتری نسبت به تصویر دست پیدا خواهید کرد.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - تست رسپانسیو بودن و تغییر دستگاه نمایش.

وقتی از سفارشی سازی استفاده کنید میتوانید از این قسمت بهره و استفاده کافی ببرید. این قسمت به شما اجازه میدهد برای هر تغییر، قالب وردپرس وبسایت خود را در سه دستگاه مختلف دیده و رسپانسیو و قابل استفاده بودن در هر دستگاه را مشاهده کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - سایدبار در سفارشی سازی.

در این بخش، ابزارک های وبسایت ما در دسترس قرار گرفته است، میتوانیم از بخش ابزارک های وبسایت آن را ویرایش کنیم. این قسمت از محتوای وبسایت از سفارشی سازی قابل تغییر است.

.آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - محتوای وبسایت

.

در این قسمت نیز بخش دیگری از محتوای وبسایت شما نمایش داده میشود. این بخش از طریق سفارشی سازی معمولا در بیشتر قالب های وردپرس قابل تغییر نیست. بیشتر تنظیمات مربوط به محتوای وبسایت در پنل تنظیمات قالب وجود دارد.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - سفارشی سازی - فهرست وبسایت.

حتما بخوانید   هشت نکته که برای سئو و بهینه سازی تصاویر در وردپرس باید بدانید

.

.

این قسمت هم فهرست یا منوی وبسایت ما است. اگر میخواهید این قسمت را تغییر دهید و نتیجه را به طور زنده مشاهده کنید، میتوانید روی گزینه ی فهرست ها در بخش سمت راست کلیک کرده و فهرست ها را به طور مشخصی تغییر دهید.

بخش نمایش / ابزارک ها

ابزارک ها بخش سوم قسمت نمایش وردپرس هستند. ابزارک ها که در نسخه انلگیسی وردپرس Widgets خوانده میشوند، میتوانند محتوای ثابت باشند یا در کل عناصری در وبسایت باشند که تابع سفارشی و با خصوصیاتی چون ثابت بودن، تغییر پذیری شرطی و مطابق با وضعیت کاربر، راه های ارتباطی و بسیاری موارد دیگر باشند. حتی مشخصاتی را نمایش دهند.

.آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها -

.

ابزارک ها بسته به قالب وردپرس شما به دسته های گوناگونی تقسیم میشوند. اما تقریبا همه ابزارک ها در کناره های وبسایت با نام سایدبار یا نوار کناری نمایش داده شده و قسمت هایی دیگری هم که در دسترس هستند بخش هدر یا سربرگ و بخش فوتر یا پابرگ است.

خود وردپرس ابزارک های پیشفرضی دارد که در هر نسخه جدید شاید امکاناتی به آنها اضافه شده و بروز شوند یا اینکه ابزارک جدیدی به فهرست ابزارک های پیش فرض وردپرس اضافه شوند. ابزارک ها در بسیاری از قالب های وردپرس انحصاری هستند. در واقع هر قالب وردپرس ابزارک های مخصوصی دارد که در آن قالب وردپرس در دسترس است و نمونه ی دیگر آن را در قالب های دیگر مشاهده نخواهید کرد.

ابزارک ها را به دو شیوه میتوانید کنترل کنید. در بخش ابزارک ها و همچنین در بخش سفارشی سازی یا شخصی سازی که در البته به صورت زنده میتوانید آن ها را ویرایش کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - منوی نمایش - ابزارک ها

.

در بخش مخصوص ابزارک ها می توانید ابزارک های وبسایت خود را به راحتی مدیریت کنید اما برای اینکار لازم است با تک تک قسمت های قالب وبسایت خود آشنایی داشته باشید دقیقا ابزارک هایی که در قالب ارائه میشوند را به خوبی بشناسید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - مدیریت در سفارشی سازی.

در این قسمت شما میتوانید بجای ویرایش ابزارک ها در وبسایت خود، در بخش سفارشی سازی یا شخصی سازی آن ها را ویرایش کنید. البته این سوال پیش می آید که وقتی ابزارک ها در سفارشی سازی میتوانند کنترل شوند! چرا یک بخش مخصوص خود را هم دارند؟

جواب این سوال ساده است! در بخش ابزارک ها میتوانید به صورت گرافیکی و بسیار ساده هر کدام از ابزارک هایی که دارید ره به بخشی که میخواهید نمایش دهید کشیده و آن ها را به سادگی کنار هم چیده و تنظیم کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - ابزارک های در دسترس

.

در این قسمت شما ابزارک هایی که در وبسایت وردپرس خود دارید را مشاهده کنید. این ابزارک ها همانطور که عرض شد برخی مخصوص وردپرس هستند و برخی هم فقط در قالب وردپرس شما نمایش داده میشوند. برای کار با آنها هم هر کدام را میخواهید فقط کافیست آن را با نشانگر ماوس خود گرفته و به  هر قسمتی از بخش ابزارک ها که در قالب در دسترس هستند کشیده سپس رها کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - ابزارک های غیر فعال.

این بخش یکی از بخش های مهم وردپرس است. زمانی که ابزارکی را که تنظیمات زیادی هم دارد و باید اطلاعاتش باقی بماند اما نخواهید نمایش داده شود، به این قسمت انتقال میدهید. کافیست آنها را بگیرید و به این قسمت بکشید. این قسمت به شما این امکان را میدهد ابزارک های خود را بدون اینکه پاک کنید، و میخواهید موقتا آنها را نمایش ندهید، کافیست به این قسمت بکشید سپس آن را رها کنید.

حال در این قسمت شما میتوانید ابزارک هایی را داشته باشید که موقتا از نمایش عزل شده اند و هر وقت بخواهید آن ها را نمایش دهید، کافیست دوباره آن ها را گرفته و به قسمتی که میخواهید کشیده و رها کنید تا دوباره نمایش داده شوند.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - ابزارک های فعال شده.

در این قسمت، فهرستی از ابزارک ها را مشاهده میکنید که در بخش ستون کناری  فعال شده و استفاده می شوند. اگر بخواهید میتوانید چینش هر کدام را فقط با نشانگر ماوس خود تغییر دهید. برای حذف کردن هم کافیست آن را از این بخش با نشانگر ماوس خود گرفته و بیرون بکشید. البته اگر ابزارک را به بخش ابزارک های غیر فعال اضافه کنید ابزارک غیر فعال میشود به این صورت که تنظیمات و ویژگی های آن میماند اما نمایش داد نمیشود. در غیر این صورت ابزارک را به هر قسمت دیگری غیر از بخش ابزارک های فعال بکشید تنظیمات آن حذف خواهد شد.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ابزارک ها - ویرایش ابزارک.

این قسمت هم بخش دیگری از ابزارک ها است. در این قالب وردپرس ما، بخشی از ابزارک ها در دسترس است که زیر محتوا نمایش داده میشوند. یکی از ابزارک هایی که در تصویر مشاهده میکنید در حال ویرایش است. میتوانید مشاهده کنید که در این جا فقط میتوانید نامی برای ابزارک انتخاب کنید، اگر نامی انتخاب نکنید، همان نام ابزارک نمایش داده مشود که در اینجا زیر محتوا ۲ نام دارد.

نام: در این قسمت میتوانید هر متنی بنویسید تا با عنوان ابزارک جایگزین شود. پاک کردن: در این قسمت هم اگر روی این پاک کردن کلیک کنید ابزارک به راحتی حذف میشود. بستن: روی این دکمه هم کلیک کنید میتوانید ابزارک را ببندید. البته اگر روی هر ابزارکی  تغییراتی اعمال نمودید باید از دکمه ذخیره کردن برای ذخیره تغییرات استفاده کنید.

.

حتما بخوانید   هشت تا از بهترین افزونه های اسلایدر رایگان در وردپرس

.

بخش نمایش / فهرست ها

فهرست ها در هر وبسایتی؛ همان بخشی هستند که شما میتوانید به دسته بندی ها، مطالب و مجموعه مقالات و اخبار و آموزش ها دست پیدا کنید. فهرست ها به کاربر امکان میدهند تا به هر قسمتی از وبسایت شما دسترسی داشته باشند. فهرست ها را باید به صورت دستی تعریف کنید.

فهرست ها میتوانند نوشته های شما باشند، برگه یا آدرس های سفارشی و کدهای کوتاه باشند اما، فهرست ها همان منوی وبسایت شما بوده که به کاربران امکان ناوبری میدهند.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها

.

فهرست ها بسته به نوع قالب وردپرس شما نمایش داده میشوند. در واقع ظاهر هر منوی وردپرس وبسایتی، به نوع قالب وردپرس بستگی دارد. در این صورت منوی یک قالب فروشگاهی وردپرس با یک قالب بازی وردپرس و قالب شخصی وردپرس همیشه متفاوت است.  البته برخی افزونه ها هستند که فهرست ها را به صورت پیشرفته تری نمایش میدهند.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - منوی فهرست ها در نمایش

.

اگر بخواهید فهرست منوی وبسایت خود را به طور جامع تری ایجاد کنید میتوانید از افزونه های قدرتمندی استفاده کنید که میتوانند فهرست وبسایت شما را به راحتی بسازند و البته امکانات مختلفی مانند چند دسته بندی در یک زیر منو همراه با تصاویر و دیگر عناصر را نمایش دهند. به این منوهای پیشرفته که به یکباره انبوهی از امکانات را به کاربر نمایش میدهند مگامنو گفته میشود.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - مدیریت در سفارشی ساز

.

در این قسمت، شما میتوانید فهرست ها را در بخش سفارشی ساز یا شخصی ساز مدیریت کنید. این کار به شما کمک میکند تا به طور زنده منوی وبسایت خود را زیر نظر داشته باشید و هر کاری که لازم است را انجام دهید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - زبانه ی ویرایشگر فهرست ها.

در این قسمت شما میتوانید بین دو بخش ویرایش فهرست ها و مدیریت جایگاه ها جابجایی کرده و هر بار هر قسمتی که میخواهید را کنترل کنید.

در بخش ویرایش فهرست ها فقط بخش ویرایش فهرست در اختیار شما قرار دارد. حال اگر بخواهید فهرست تازه ای بسازید میتوانید دراین قسمت ویرایش این کار را انجام دهید. اگر هم میخواهید فهرستی را تغییر دید باید در همین قسمت این کار را انجام دهید.

در این بخش شما میتوانید هر نوع از گزینه هایی که به منو اضافه میشوند را ویرایش کنید و البته آن ها را به منو یا فهرست اضافه کنید. برای افزودن هم کافیست در این قسمت بین برگه ها، نوشته ها و پیوند های دلخواه، هر کدام را انتخاب کنید سپس روی دکمه افزودن به فهرست کلیک کنید تا به فهرست شما اضافه شود.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - فهرست های منتشر شده.

در این قسمت ساختار فهرست ها برای شما نمایش داده میشوند. هر چقدر فهرست بزرگتری داشته باشید در این قسمت نیز با گزینه های بیشتری روبرو خواهید شد. همچنین نام فهرست شما در این قسمت نمایش داده شده است. نام فهرست ها در وبسایت نمایش داده نمیشوند اما به مدیریت کمک میکنند کنترل بهتری روی فهرست ها داشته باشد.

فهرست ها ویرایش ساده ای دارند. البته باز هم این به قالب وردپرس مورد استفاده شما بر میگردد. برای جایجایی هر کدام از گزینه ها میتوانید در کشیدن و رها کردن استفاده کنید تا به راحتی جایگاه هر کدام را قرار دهید.

اگر بخواهید چند برگه را در زیر چند برگه دیگر قرار دهید یا اینکه چند دسته بندی را زیر یک دسته بندی مادر قرار دهید میتوانید هر بار برای قرار دادن یک منو در زیر منوی بالاتر، گزینه مورد نظر را  یک پله یا یک بار به سمت چپ حرکت دهید. هر بار که در زیر هر گزینه، گزینه ای زیر آن باشد که متمایل به سمت چپ است، گزینه پایین به عنوان زیر منوی گزینه بالاتر نمایش داده میشود.

برای ویرایش هر گزینه هم کافیست روی قسمت پیکان مانندی که به سمت پایین است کلیک کنید تا جزئیات هر گزینه نمایش داده شده و بتوانید به راحتی تغییرات خود را اعمال کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - تنظیمات فهرست.

در این قسمت، شما دو گزینه پیش رو دارید. با گزینه اول میتوانید کاری کنید که هر بار که برگه ی جدیدی در وبسایت خود می سازید، به طور خود کار به فهرستی که در حال ویرایش است اضافه شود.

بخش دیگر فهرست ها را مدیریت جایگاه ها تشکیل میدهد.

wordpress-dashboard-appearance-mnues-places-control_wpplus

در این قسمت کنترل ساده ای روی بخش جایگاه فهرست ها و نخوه نمایش و قرار گیری آنها در وبسایت دارید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - مدیریت جایگاه فهرست ها.

بخش جایگاه پوسته ها: در این قسمت هم میتوانید فهرست را در جایگاه هایی که قالب وردپرس شما پشتیبانی میکند قرار دهید. میتوانید یک منو را در بخش های مختلف نمایش دهید یا اینکه هر فهرست را محدود به نمایش در یک قسمت و جایگاه کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - فهرست ها - ذخیره ویرایش فهرست ها

.

هر بار که تغییراتی را روی فهرست های خود ایجاد کردید، باید تنظیمات جدید را ذخیره کنید. برای اینکار کافیست که بعد از تغییر کلید Enter را از صفحه کلید فشار داده یا روی دکمه ذخیره فهرست کلیک کنید تا تغییرات آن ذخیره و روی پوسته وردپرس وبسایت اعمال شوند.

همانطور که عرض کردیم در قسمت ویرایش مدیریت جایگاه ها میتوانید جایگاه هر فهرست را با فهرست دیگری یا فضای فهرست پوسته وردپرس خود اعمال کنید. این بهش به شما کمک میکند هر فهرستی که ایجاد کرده اید را به راحتی مدیریت کنید  جایگاه آن ها را در بخش کابری وبسایت خود مدیریت کنید.

بخش نمایش / ویرایشگر

خیلی از کاربران این سوال را در ذهن دارند که چرا وردپرس اجازه میدهد که کدها را ویرایش کرد؟ و حتی این کار را مستقیما از طریق خود وردپرس انجام داد؟آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - منوی ویرایشگر در منوی نمایش

یکی از ویژگی های مهم وردپرس که به کار بسیاری از طراحان قالب وردپرس و همچنین فارسی سازان قالب وردپرس می آید بخش ویرایشگر وردپرس است. این ویرایشگر که در دو قسمت نمایش و افزونه ها در دسترس است به مدیر وبسایت اجازه میدهد کدهای قالب وردپرس و بخش ها و پرونده های مختلف هر قالب را ویرایش کند. این کار به مدیریت این امکان را میدهد تا بدون رفتن به هاست و استفاده از کنترل پنل هاست، از پیشخوان مستقیما تغییرات روی قالب خود را انجام دهد.

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز و بین المللی است. این برنامه تحت وب، تحت گواهی GPL بین المللی منتشر شده است. این قانون در مورد وردپرس میگوید شما میتوانید وردپرس خود را ویرایش کنید، تمام بخش های آن را تغییر دهید، میتوانید این تغییرات را روی هر نسخه ای از وردپرس تا زمانی که تحت این گواهی انتشار است نگه دارید، میتوانید تغییراتی که روی وردپرس ایجاد کرده اید را در اختیار دوست خود قرار دهید، شما میتوانید این تغییرات و امکانات سفارشی را به طور جهانی منتشر کنید، اما حق ندارید این ویژگی ها را به فروش برسانید یا اینکه از طریق فروش این تغییرات و سفارشی سازی ها بدون وردپرس کسب در آمد کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر.

خلاصه اینکه وقتی یک قالب وردپرس وری وبسایت خود نصب میکنید میتوانید تک تک قسمت های آن را با برند خود تزئین کنید، اما شما حق فروش دوباره این قالب را با نام خود ندارید.

حال که در وردپرس باید و شاید کاربران به تغییر  کدها بپردازند، شما هم باید دریافته باشید که وقتی با کدها زیاد سر و کله باید زد، پس بهتر که این ویرایشگر در این قسمت از وردپرس در اختیار ما قرار گرفته است.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - مشخصات فایل.

در این قسمت نام قالب وردپرس مشخص شده است. همچنین در این قسمت گفته شده است که فایلی که برای ویرایش در ویرایشگر کد پایین در حال ویرایش است کدام پرونده قالب است. در اینجا هم نام قالب، هم نام پرونده به فارسی و به انگلیسی هر دو گفته شده اند.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - فرم جستجو.

در این قسمت میتوانید هر کدام از قالب های وردپرس رایگان یا تجاری که روی وبسایت وردپرس شما نصب شده است را برای ویرایش انتخاب کنید. دقت کنید که در این قسمت فقط پوسته را برای ویرایش انتخاب میکنید و تمام!

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - فایل های قالب.

در این قسمت از بین تمام پرونده هایی که از این طریق در اختیار شما قرار گرفته است میتوانید هر  کدام را ویرایش انتخاب کنید. این پرونده ها، گاهی به نوع قالب وردپرس شما بستگی دارد و میتواند متفاوت از تصویر باشد. به هر حال، روی هر کدام کلیک کنید میتوانید آن را باز کرده و در بخش سمت راست ویرایش کنید.

.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - کد فایل.

در این قسمت رشته کدهای پرونده قالب وردپرس شما نمایش داده شده است. اگر میخواهید در این قسمت برای پیدا کردن کدها راه آسان تری را پیش رو داشته باشید بهتر است به نوار پیمایش این بخش توجه کنید. این به معنی است که شما برای پیدا کردن هر کلمه ای در میان این همه کد کافیست از جستجوی مرورگر خود استفاده کنید. کنترل + ب که به شما امکان میدهد هر کلمه ای را در میان کدها پیدا کنید.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس - ویرایشگر - ذخیره تغییراتدر این قسمت هم کلید ذخیره سازی اطلاعات و تغییرات قرار داده شده است. روی این دکمه با نام بروز رسانی پرونده کلیک کنید تا تغییراتی که جدیدا روی پرونده اعمال شده ذخیره و استفاده شوند.

پــــــــــایــــــــــان

دوستان امیدواریم توضیحاتی که در مورد بخش نمایشگر پیشخوان وردپرس ارائه شد توانسته باشد شما را با قسمت های مختلف نمایش آشنا کند. همچنین اگر پرسش و دیدگاهی دارید میتوانید با ما درمیان بگذارید. امیدواریم استفاده لازم را برده باشید.

آموزش تصویری کار با بخش نمایش در پیشخوان وردپرس و نصب قالب وردپرس
۵ (۱۰۰%) ۳ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن