آموزش سئو وردپرس

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید

سلام دوستان

واقعا میخواهید سرعت وبسایت خود را بهبود بخشید؟ میخواهید بهترین قالب وردپرس را برای وبسایت خود انتخاب کنید؟ میخواهید بازدید از وبسایت خود را افزایش دهید، میخواهید در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شوید و جزو وبسایت های برتر باشید؟ میخواهید بهینه سازی وبسایت خود را به درجه بالاتری ارتقا دهید؟ در این مقاله… ما تقریبا تمام مواردی که لازم است بررسی کنید، یا اقداماتی که برای افزایش سرعت وبسایت لازم است انجام دهید را برای شما توضیح داده ایم، میتوانید از ابزارهای مختلف، افزونه های وردپرس، قالب وردپرس و عملکرد وبسایت ور
دپرس خود را بهبود بخشید.

بر خلاف دیگر ” فهرست فلان افزونه ها برای بهینه سازی عملکرد وردپرس یا “فلان نکته ها در زمینه بهینه سازی سرعت وبسایت” در این آموزش سعی شده تا تمام مورادی که لازم است در اختیار داشته باشید و بتوانید سرعت وبسایت خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهید ذکر شده است.

ما تقریبا تمام موارد لازم را در این مقاله گردآوری کرده ایم، تمام مواردی که مهم است، مواردی که باید به آنها رسیدگی کنید و بتوانید سرعت وبسایت را افزایش دهید، آن هم بدون اینکه سرویس های مختلفی را خریداری کنید یا اینکه بخواهید به پروژه کارها وبسایت خود را سپرده تا وبسایت را شما را به سرعت بیشتری مجهز کنند. این کارها را خود به راحتی میتوانید انجام دهید.

 

چرا سرعت وبسایت مهم است؟

مطالعات نشان میدهند که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷، میانگین انتظار کاربران اینترنت برای بازشدن یک وبسایت و بازدید از آن از ۱۲ ثانیه به ۷ ثانیه کاهش یافته است.

اما معنی این واقعیت برای یک مدیر وبسایت چه معنایی میتواند داشته باشد؟

شما زمان بسیار کمی در اختیار دارید تا محتوای وبسایت خود را در اختیار کاربران قرار دهید و آنها را در وبسایت خود همچنان حاضر نگه دارید.

یک وبسایت کند با سرعت آهسته بارگذاری، به این معنی است که کاربران منتظر بارگذاری کامل آن نشده و قبل از کامل شدن محتوای وبسایت، آن را به راحتی آب خوردن ترک میکنند. فقط با یک کلیک… اما با عواقب بسیار بد…

یک مطالعه عمیق با تحقیقات کامل در رابطه با بزرگترین وبسایت های دنیا شامل سایت های مایکروسافت، گوگل و آمازون و … نشان داد که اگر یک ثانیه تنها ۱ ثانیه در بارگذاری وبسایت تاخیری رخ دهد، نرخ تبدیل بازدید کننده به خریدار واقعی یا مشتری، ۷% کاهش پیدا میکند، همچنین به دنبال آن، با ۱۱% کاهش بازدید برگه و ۱۶% رضایت مشتریان اتفاق خواهد افتاد.

این یعنی اگر وبسایت شما در روز ۱۰۰ هزار دلار در آمد داشته باشد، سالیانه شما ۲٫۵ ملیون دلار از فروش خود را از دست داده اید.

یکی دیگر از موارد مربوط به سرعت وبسایت، رتبه بندی وبسایت در نتایج گوگل و بینگ است، این دو موتور جستجوی اصلی، تصمیم گرفته اند که وبسایت های کند را پنالتی یا جریمه کرده و از فهرست نتایج خود خارج کنند. این یعنی از طریق جستجو نیز کاربران کمتری به وبسایت های کند هدایت می شوند.

در حالت کلی، سرعت وبسایت شما تعیین کننده بسیاری از موارد است، تعداد کاربران، ورودی کاربر از موتور جستجو، بازدیدکننده ها، همه و همه به سرعت وبسایت شما بستگی دارند. بنابراین اگر میخواهید رشد کنید باید سرعت مناسبی برای وبسایت خود فراهم کنید.

 

چگونه سرعت وبسایت خود را بررسی کنید؟

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید Pingdom

 

بسیاری از تازه کارها می پندارند که وبسایت آنها سریع است، وقتی از آنها میپرسیم چرا اینطور فکر میکنند، از آنها این جمله را می شنویم: من به صورت دوره ای وبسایت خودم در کامپیوترم باز میکنم و زمانی که بدست میارم راضی کننده به نظر میرسه اما به نظر شما این درست است؟ نه

یک اشتباه محض به نام بررسی سرعت وبسایت در دستگاه هایی که مدیر وبسایت دارد.

اما در مورد یک وبسایت و سرعت آن باید حقیقتی را بدانید، وبسایت ها برای هر کسی با یک مدت زمان باز نمیشوند.

سوال اول، چرا برای شما سریع باز میشود ولی با حقیقت متفاوت است؟

مرورگرهای مدرن که امروزه از آنها استفاده میکنیم، قابلیت های زیادی دارند، یکی از آنها ذخیره برخی قسمت های یک وبسایت است، وقتی شما آدرس وبسایت مورد نظر را در نوار آدرس می نویسید، وبسایت سریعا تشخیص داده شده و برای شما باز میشود و البته چون قبلا برخی قسمت های آن در مرورگر ذخیره شده است، با سرعت بیشتری برای شما باز میشود، این کار در بخشی به نام کش Cache در مرورگر صورت میگیرد و در دستگاه شما اطلاعات لازم را ذخیره میکند.

اما برای کاربری که اولین بار وبسایت را باز میکند هنوز هیچ داده ای در کش مرورگر وی ذخیره نشده است پس وبسایت به طور معمولی برای اولین بازدیدکننده ها باز خواهد شد.

حال برای اینکه بخواهید سرعت وبسایت خود را دقیقا بررسی کنید، تمام بخش های آن را بسنجنید و مواردی که نیاز به بهینه سازی و کاهش حجم دارند، و قسمت هایی که حجم اضافی را به دوش میکشند شناسایی کنید میتوانید از سرویس های آنلاین استفاده کنید.

سرویس های مختلفی برای اینکار وجود دارد که یکی از آنها را در فهرست ابزارهای بهینه سازی و سئو وبسایت وردپرس فهرست کرده ایم.

سوال دوم، چرا برای کاربران مختلف به یک اندازه سریع نیست؟

یک وبسایت دارید که به صورت بین المللی در دسترس است، کاربری از ایران، کاربری از آلمان و کاربری از کانادا وبسایت شما را باز میکنند، مطمئنا فکر میکنید که این فاصله زمانی میتواند در سرعت دسترسی کاربر به وبسایت داخل باشد. بله اینطور است، وبسایت شما که در ایران میزبانی می شود برای کاربر ایرانی سریعتر از کاربر آلمان و متعاقبا برای آلمانی سریعتر از کانادایی در دسترس است.

حال سروسی که میخواهیم معرفی کنیم علاوه بر تجزیه کامل بخش های وبسایت شما که در سرعت بارگذاری دخالت دارند، به شما این امکان را میدهد از مکان های مختلف نیز سرعت بارگذاری وبسایت را بررسی کنید.

Pnigdom سرویس یادشده است که کاملا رایگان بوده و اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار میدهد.

معمولا بعد از اینکه سرعت وبسایت خود را بررسی کردید به این فکر میکنید که سرعت یک وبسایت خوب در بارگذاری چند ثانیه است؟

یک وبسایت خود زیر ۲ ثانیه باز خواهد شد.

به هر حال، هر چقدر سریعتر باشد به همان اندازه بهتر است و مایه برتری است، چند میلی ثانیه در بارگذاری زمان نیز به اندازه یک ثانیه میتواند در سرنوشت بارگذاری وبسایت شما و نهایتا تعامل با کاربران تاثیر داشته باشد. پس زمان بارگذاری را اصلا دست کم نیگیرد.

 

حتما بخوانید   وردپرس را بهتر بشناسید و سیر تا پیاز این سیستم مدیریت محتوا را کشف کنید

 

چه چیزی سرعت وبسایت شما را کند خواهد کرد؟

وقتی آزمایش سرعت وبسایت را در سرویس Pingdom انجام دهید، حتما مواردی را خواهید یافت که نیاز به بهبود دارند، اگر چه برخی از آنها برای تازه کاربران نا آشنا و پیچیده خواهد بود.

اما نکته کلیدی اینست که بدانید چه چیزی در اصل ماجرای کندی وبسایت شما دخیل است؟

اما دلایل عمده ی کندی یک وبسایت به شرح ذیل است:

هاست وردپرس شما وقتی شما یک هاست وردپرس خریداری میکنید بر اساس نوع هاست، سرعت و سرور آن هزینه خواهید پرداخت، و این اولین مورد در کندی سرعت وبسایت شماست.

پیکربندی وردپرس – اگر وبسایت شما برگه های کش شده را ذخیره نمیکند، پس سرور شما باید برای هر بار بارگذاری دوباره، از اول اقدام کند و همین مورد نیز میتواند باعث کندی وبسایت باشد.

اندازه برگه – اندازه برگه مربوط به حجم محتوای برگه است، بخصوص تصاویر در محتوا همیشه حجم غالب را به خود اختصاص داده اند و شما باید فکری برای بهینه سازی آنها داشته باشید.

افزونه های وردپرس ضعیف – منظور از ضعیف افزونه هایی هستند که کدنویسی درست حسابی ندارند، اگر چه توسط تیم مخزن وردپرس تایید شده اند تا منتشر شوند یا اینکه در فروشگاه ها به فروش رسانیده شده اند اما کدنویسی پایین تر از حد استاندارد میتواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد وردپرس باشد.

اسکریپت های برونی­ – اسکریپت های برونی مانند فونت های تحت وب گوگل، تبلیغات و ازین دست موارد، میتوانند روی سرعت وبسایت تاثیر مخرب خود را داشته باشند.

حالا که میدانید چه موارد و مسائلی در کاهش سرعت و کارایی وبسایت دخیل هستند میتوانید سراغ راهکارهای بهینه سازی و برطرف کردن آنها باشید.

 

افزایش سرعت وبسایت وردپرس بدون نیاز به کدنویسی

ما میدانیم که تغییرات در وبسایت وردپرس همیشه خوب نیستند، همچنین برخی تغییرات همیشه برای هر کاربری انجام شدنی نیست چرا که برخی تغییرات را باید از طریق کدهای وردپرس ایجاد کرد و اینجاست که برخی کدنویسی فرا نگرفته و برخی نیز با تغییرات در کدنویسی وبسایت، میانه خوبی ندارند.

اما نگران نباشید، در ادامه تمام سعی ما بر اینست که تمام راهکارهایی که ارائه میشوند، بر اساس کار افزونه و تنظیمات وردپرس باشد تا کاربران بتوانند به راحتی وبسایت خود را بهینه کنند.

تقریبا بیشتر کاربران همیشه در کنار برخی مطالعات خود در زمینه وبسایت و مدیریت وبسایت، مطالعاتی نیز در زمینه بهینه سازی وبسایت و بهبود عملکرد داشته اند که مطمئنا بیشتر آنها جواب گو نبوده چرا که همیشه برخی مطالب فقط کمی از حقیقت و راهنمایی های بهینه سازی را اعلام میکنند.

با ما باشید تا راهکارهای حرفه ای بیشتری ای یاد بگیرید.

 

یک افزونه وردپرس بهینه سازی کش نصب کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - افزونه کش وردپرس

برگه های وردپرس دینامیک یا چرخشی هستند، این یعنی آنها به طور معلق در زمان در دسترس کاربران مختلف هستند، این یعنی پس از ایجاد شدن، آنها هر بار برای هر بازدید دوباره ساخته می شوند، درست است که شما یکبار برگه ها را ایجاد کرده اید، بله درست است برگه های شما ایجاد شده ولی برای کاربر دوباره در لحظه ایجاد میشوند تا کاربر از آنها بازدید کند.

برای ایجاد برگه های شما وردپرس باید یک فرایند بخصوصی پردازش کند، اول اطلاعات لازم را بدست بیاورد، آنها را با هم ترکیب کند، سپس به کاربر نمایش دهد.

این فرایند حاوی مراحل بخصوصی است که میتواند به طور واقعی سرعت وبسایت شما را کاهش دهد، وقتی کاربران زیادی به یکباره به سمت آن رفته و بخواهند از آن بازدید کنند.

به همین ما پیشنهاد میکنیم که یک افزونه بهینه سازی و ذخیره کش نصب کنید، افزونه های کش میتوانند هرجایی سرعت وبسایت شما را بین ۲ تا ۵ برابر افزایش دهند.

فرایند کار آن به این صورت است: هنگام هر بار انجام فرایند تولید برگه، افزونه کش بعد از بارگذاری کامل برگه، یک کپی از آن ایجاد میکند، سپس سرورها از این برگه کش شده برای نمایش آن به کاربران بعدی استفاده میکند. به تصویر زیر نگاه کنید.

همانطور که در تصویر بالا میتوانید مشاهده کنید، به جای اینکه شش مرحله ما به طور کامل انجام شود تا دوباره برگه برای کاربر نمایش داده شود، سه مرحله از آن به راحتی نادیده گرفته شده و میتواند سرعت کار را به راحتی افزایش دهد.

مطابق تصویر، وقتی کاربری وبسایت وردپرس شما را بازدید میکند، که با php ایجاد شده است، سرور اطلاعات را از یک php و پایگاه داده MySQL فراخوانی میکند، سپس همه آنها پردازش شده، در یک فایل HTML ارائه شده و به کاربر تحویل داده میشود و بازدید صورت میگیرد، اما افزونه کش اینجا داخل بازی شده و یک ذخیره از برگه ایجاد شده نگه داری میکند، برای بازدید بعدی نیازی نیست که کاربر منتظر شده تا دوباره فرایند به طور کامل صورت بگیرد، بلکه برگه ذخیره شده سریعا به وی تحویل داه میشود. این یعنی یک خلاصه بسیار خوب در این فرایند که میتواند سرعت کار را بسیار افزایش دهد.

اما این ذخیره برگه، باعث میشود تغییرات برای کاربر قابل مشاهده نباشد که در برگه معرفی افزونه های کش در مورد آن صحبت میکنیم.

افزونه های کش زیادی وجود دارد که از آنها میتوان استفاده کرد، اما افزونه رایگان وردپرس پیشنهادی ما WP Super Cache و W3 Total Cache هستند.

 

افزایش سرعت وبسایت با بهینه سازی حجم تصاویر

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - بهینه سازی تصاویر

تصاویر از مهمترین مسلئه های وبسایت شما هستند، اگر بخواهید وبسایتی داشته باشید که کاربران حداقل به آن نگاهی خشک و خالی هم داشته باشند باید از تصاویر استفاده کنید.

تصاویر، به معنای واقعی جان تازه ای به محتوای وبسایت شما می بخشند، آنها محتوای شما را بسیار جذاب تر کرده و حتی طی تحقیقات اخیر، اطلاعاتی بدست آمده که محتوایی که تصویر دارد ۸۰% بیشتر از یک برگه بدون تصویر کاربر دارد. پس از تصاویر باید استفاده کنید.

اما تصاویر به خودی خود مانند متن خالی نیستند که هلو باشند، آنها حجم دارند و حجم اصلی برگه وبسایت شما خواهند بود، حال در این دوراهی باید از تصاویر استفاده کنید اما فکری به حال حجم آنها هم داشته باشید.

اینجاست که راهکارهای این بهینه سازی را برای شما گردآوری کرده ایم.

اگر تصاویر وبسایت شما بهینه سازی نشده و حجم آنها کاهش نیابد، به جای کمک به محتوا حتما به آن صدمه خواهد زد، بنابراین باید فکری سازنده برای آن داشته باشید. چرا که حجم تصاویر به خودی خود زیاد است و مسئله اینترنت در کشور ما نیز شرایطی کاملا متفاوت با کشورهای اروپایی و آمریکا و… دارد.

قبل از اینکه بخواهید یک تصویر را در وبسایت خود بارگذاری کنید بهتر است از نرم افزارهای ویرایش تصویر برای کاهش حجم آنها استفاده کنید.

برخی تصاویر هستند که به خودی خود حجم بالایی دارند اما با فشرده سازی آنها، میتوان گفت با حفظ تقریبی همان کیفیت، اما حجمی بسیار کمتر از آنها در محتوا استفاده کرد. به جای اینکه در این جا مطلب را در مورد تصاویر و انواع و روش های بهینه سازی آن ادامه دهیم، از شما دعوت میکنیم به مقاله راه کارهای بهینه سازی و سئو تصاویر در وردپرس سری بزنید.

 

بهترین راهکارهای بهینه سازی عملکرد و کارایی وردپرس

وقتی افزونه کش خود را نصب نمودید، سپس تصاویر را بهینه سازی کردید، متوجه خواهید شد که وبسایت شما سریعتر باز خواهد شد.

آیا واقعا میخواهید عملکرد وبسایت خود را تا حدی که ممکن است بهینه نگه دارید؟ باید تمامی مواردی که در ادامه قرار داده شده اند را تا حد ممکن انجام دهید تا بتوانید عملکرد وبسایت خود را بهینه کرده و بهینه نگه دارید.

کارهایی در ادامه گفته شده اند که شما میتوانید بدون دانش فنی خاصی آنها را انجام دهید، در این صورت شما بدون هیچ مشکلی و حتی با کمک گرفتن از برخی انجمن های وردپرسی میتوانید به راحتی راه حل مشکلاتی که شاید در صورت نداشتن دقت کار با آنها گریبانگیر شوید را نیز پیدا کنید.

 

وردپرس وبسایت خود را بروز نگه داری کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - بروز رسانی وردپرس

به مثابه یک یک پروژه متن باز بسیار بزرگ، وردپرس به صورت دوره ای بروز رسانی های خود را دریافت خواهد کرد. هر بروز رسانی نه تنها امکانات متعددی به وردپرس اضافه خواهد کرد بلکه مسائل امنیتی زیادی را بهتر خواهد کرد، بهینه سازی هایی در عملکرد آن به وجود خواهد آورد و در کل ویژگی های آن را رو به بهبودی پیش خواهد برد. به همین دلیل هر وقت بروز رسانیِ جدیدی برای وردپرس منتشر شد، پس از مدت اندکی بهتر است خود را برای دریافت بروز رسانی آماده کرده و آن را دریافت کنید.

به عنوان یک مدیر وبسایت، شما وظیفه دارید وبسایت خود را آماده به کار و در دسترس نگه دارید، قالب وردپرس وبسایت و افزونه ها هم باید بروز رسانی شوند. اما سرباز زدن از رسیدگی به این موارد در آینده حتما مشکلات بیشتری برای شما به وجود خواهد آورد.

 

در طراحی برگه از اصلی و بایگانی از خلاصه مطالب استفاده کنید

به جای اینکه مطالب را به کلی در دسترس قرار دهید، فقط به یک معرفی کوتاه در برگه اصلی برای نوشته های خود اکتفا کنید، نه تنها حرکت بزرگی در طراحی تجربه کاربری انجام داده اید، بلکه توانسته اید مطالب بیشتری در دسترس کاربران قرار دهید با اینکه حجم کمتری از فضا و حتی اندازه دانلودی برگه اصلی را اشغال کرده اید.

به طور پیش فرض، وردپرس برای محتوای برگه اصلی، از نمایش کامل مقاله ها در برگه اصلی وبسایت یا بایگانی بهره میگیرد، اما در بخش تنظیمات وردپرس مسیر خواندن، میتوانید در بخش خوراک سایت یا RSS تعیین کنید که تعداد مقاله ها چه میزان باشد و حتی خلاصه آنها نمایش داده شود یا اینکه از نمایش کامل هر مقاله به تنهایی استفاده شود.

اما مزیت داشتن برگه اصلی وبسایت با خلاصه مقاله ها نسبت به نمایش کل مقاله ها، بیشتر از موارد بالا، چه میتواند باشد؟

اول اینکه واقعا نیازی ندارید هر مطلب را کامل در برگه اصلی نمایش دهید، ثانیا، وقتی اینکار را انجام دهید علاوه بر اینکه حجم برگه را به طور کلی افزایش میدهید، سرعت وبسایت را در نزد کاربر بسیار کاهش داده، و در نهایت وی با مطالعه مقاله در برگه اصلی، نیازی ندارد آن را در پست خود مقاله مطالعه کند، به این ترتیب شما بازدید برگه کمتری را تجربه خواهید کرد.

 

دیدگاه مقاله ها را صفحه بندی کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - دیدگاه مقاله ها را صفحه بندی کنید

کمتر مطالبی را مشاهده میکنیم که دیدگاه های زیادی داشته باشد، اما تا بحال دیدگاه های زیادی را در مقاله های وبسایت خود تجربه میکنید؟ تبریک میگم شما از آن دست مدیران وبسایت هستید که وبسایت خوبی را مدیریت کرده و دست یافتن به حجم زیاد دیدگاه ها هم برای وبسایت خوب است و هم در نزد گوگل برای وبسایت شما یک مزیت محسوب خواهد شد.

اما به نظر شما، چرا حجم زیادی از دیدگاه ها را در پایین مقاله وبسایت خود به یکبار نمایش دهید، چرا از صفحه بندی وردپرس برای وبسایت خود استفاده نمیکنید، این کار کمک میکند شما در حجم برگه واقعا صرفه جویی خوبی را داشته باشید. در ضمن اگر بخواهید بارگذاری مجزایی را به دیدگاه های وبسایت خود اضافه کنید، میتوانید در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشید.

وقتی دکمه بارگذاری دیدگاه را به بخش دیدگاه های نوشته های وبسایت خود اضافه کنید، توانسته اید حرکت رو به جلویی را انجام دهید که کمتر کسی به فکر آن است حال اینکه تاثیر آن تجربه کاربری مثبت بوده و البته در حجم برگه نیز دخیل است به طوری که تا کاربر نخواهد دیدگاه ها را مشاهده کند، آنها برای وی بارگذاری نشده و به این ترتیب حجم برگه هنوز هم در مقدار کم خود با سرعت بهتر پابرجا خواهد بود.

 

از یک سرویس بنام شبکه تحویل محتوا یا Content Delivery Network با تخفیف CDN استفاده کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - از یک سرویس بنام شبکه تحویل محتوا یا Content Delivery Network با تخفیف CDN استفاده کنید

حتما میدانید که کاربران شما از یک منطقه بخصوص نیستند، اگر نیاز میبینید که باید وبسایت خود را به مرتب سریعتر در اختیار دیگر کاربران دنیا قرار دهید، باید از یک شبکه توزیح محتوا استفاده کنید.

این سرویس با کاری که میکند باعث می شود وبسایت شما، برای کاربران آلمانی و کانادایی تقریبا همانند یک کاربر ترکیه ای در دسترس باشد. دقت کنید که این فاصله جغرافیایی در سرعت وبسایت شما برای بارگذاری نزد کاربر موثر بوده و رابطه مستقیم دارد. یعنی وبسایت شما برای یک کاربر در ترکیه شاید در ۳ ثانیه باز شود، اما برای یک کاربر در قطب جنوب، که البته اگر به اینترنت متصل باشد شاید بیشتر از ۱۰ ثانیه نیز طول بکشد تا باز شود.

خلاصه شبکه تحویل محتوا، با استفاده از  سرویس هایی که خود دارد، کمک میکند برخی اطلاعات فقط در بین سرورها صورت گرفته و در این صورت درخواست های متعدد کاربران از اقصا نقاط دنیا که میخواهند وبسایت شما را بازدید کنند، در سرورهای این شبکه انجام گرفته و فاصله های جغرافیایی با سرورهای قدرتمند به قدی کاهش خواهد یافت که افتی در سرعت وبسایت شما مشاهده نشود.

در یک کلام، این سرویس کمک میکند به جای اینکه کاربر کانادایی برای بازدید از وبسایت شما، پاسخ را از سرور شما در ایران دریافت کند، در کانادا و با عملیات حجیم و سریع بین سروری، وبسایت شما را در کانادا مشاهده کند. این یعنی شما وبسایت خود را نزد کاربران برده اید، فرقی نمیکند در کجای اینترنت باشند، بلکه به این بستگی دارد ارائه دهنده سرویس شبکه توزیع محتوا تا کجا سرور های خود را ارائه داده است.

از برترین ارائه دهندگان سرویس شبکه تحویل محتوا CDN میتوان به CloudFlare اشاره داشت که با استفاده از پلن رایگان آن میتوانید برای وبسایت خود یک سرویس CDN رایگان دست و پا کنید. به زودی در این مورد نیز آموزش راه اندازی شبکه تحویل محتوا CDN رایگان را در وبسایت قرار خواهیم داد.

 

حتما بخوانید   موارد لازم برای راه اندازی یک وبسایت

 

ویدیوهای خود را مستقیما در وبسایت آپلود نکنید

شما میتوانید ویدیوهای خود را مستقیما در وردپرس بارگذاری کنید، سپس در وبسایت، وردپرس آنها را در قالب یک پخش کننده رسانه ای HTML5 نمایش میدهد.

اما بهتر است اینکار را انجام ندهید.

اول اینکه ویدیوها به راحتی مصرف پهنای باند شما را افزایش میدهند. در ثانی، وقت سرویس های میزبانی ویدیو به فراوانی یافت میشوند نیازی نیست شما محتوای ویدیویی خود را در سایت آپلود کنید، مگر اینکه واقعا بخواهید محتوا را به فروش برسانید که ماجرا فرق میکند.

همچنین ویدیوها که مستقیما در هاست باشند، شدیدا حجم بکاپ های وردپرس شما را افزایش خواهند داد. در مورد بکاپ گرفتن از وردپرس بیشتر بدانید.

میتوانید از سرویسی مانند آپارات و درج ویدیوهای آپارت در وبسایت استفاده کنید. بگذارید آنها کار سخت را برای شما انجام دهند، شما فقط ویدیو را نمایش دهید، بگذارید پهنای باند آپارات مصرف شود. شما از ویدیوهای خود استفاده بهتری داشته باشید کافیست.

 

از یک قالب وردپرس بهینه و سئو شده استفاده کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - از یک قالب وردپرس بهینه و سئو شده استفاده کنید

وقتی یک قالب وردپرس را انتخاب میکنید، میتوانید در سایت های بررسی قالب وردپرس کیفیت و سرعت آن را بسنجید، وبسایت هایی مانند جی تی متریکس GTMetrix برای اینگونه کارها طراحی شده اند، شما میتوانید هر گونه قالب وردپرس را به این وبسایت ها داده و از پیش نمایش قالب ها برای بررسی آنها استفاده کنید.

همچنین همیشه نباید از هر فروشنده یا فروشگاهی قالب وردپرس خود را تهیه کنید. وبسایت های مختلف قالب های مختلفی را عرضه میکنند که با نسخه اورجینال قالب وردپرس متفاوت است و با دستکاری هایی که در کدهای آن میشود، یقینا ارزش خرید ندارد.

بهتر است به جای خرید یک قالب وردپرس گران قیمت، بیشتر به بررسی و تحقیق بپردازید و پوسته ای را پیدا و خریداری کنید که دقیقا نیازهای شما را رفع میکند. یک پوسته وردپرس اورجینال به همراه افزونه های تجاری قالب که میتواند همه آنچه که قطعا نیاز دارید را در اختیار شما قرار دهد نه صرفا امکانات اضافی اما بدون کاربردی داشته باشد که قیمت قالب را بالا برده و توان کاربری شما را افزایش ندهد.

 

از افزونه های بهتری استفاده کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - از افزونه های بهتری استفاده کنید

حتما با خود فکر میکنید که بهترین افزونه ها در وردپرس چه افزونه هایی میتوانند باشند، اگر بخواهیم با شما صادق باشیم، باید بگوییم که افزونه های خوب با کدنویسی حرفه ای و عملکرد عالی و ارائه مخاطب پسند، بیشتر تجاری هستند.

آیا شما در وبسایت خود از محتواری بصری و گرافیکی استفاده میکنید. منظورم اینست تا بحال سعی کرده اید در محتوای خود علاوه بر تصاویر، از انیمیشن ها، وکتورها، شکلک ها و ظاهرهای مختلف برای برگه ها استفاده کنید؟

برای برگه سازی و تولید صفحه ی دلخواه و محتوای سفارشی، از برگه سازهای قدرتمند و مطرح مانند Beaver Builder  و Visual Composer استفاده میکنید. اصلا از اسلایدرها در وبسایت خود استفاده میکنید، برای اسلایدرهای خود از چه افزونه هایی استفاده میکنید، برای گالری های وبسایت خود فکری کرده اید، آیا از افزونه های گالری ساز استفاده میکنید، حتما به سراغ بهترین آنها رفته و در وبسایت خود استفاده کنید.
در بین برگه سازها، پیشنهاد میکنیم که اول از برگه ساز درونی قالب خود استفاده کنید، در غیر این صورت میتوانید از ویژوال کامپوزر انتظارات بهتری داشته باشید.

اگر از افزونه های اسلایدرساز استفاده میکنید، در صورتی که میتوانید با امکاناتی کمتر نسبت به Revolution Slider و Layer Slider سازش کنید، میتوانید از افزونه ای بنام Soliloquy استفاده ای مفید داشته باشید.

اگر در وبسایت خود از تصاویر زیاد استفاده میکنید و سعی میکنید که ارائه بهتری داشته باشید پیشنهاد میشود که از افزونه وردپرس گالری ساز Envira Gallery استفاده کنید.

 

نوشته های بلند را صفحه بندی کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - نوشته های بلند را صفحه بندی کنید

وقتی در وبسایت خود نوشته های بسیار بلندی دارید، میتوانید بدون اینکه به ساختار سئو و یا حتی تجربه کاربری آنها آسیبی وارد کنید، به شکلی بهینه مطالب بلند را در اختیار کاربر قرار دهید. کاربر در ادامه بخواهد ادامه نوشته ی شما را بخواند به بخش بعدی رفته و مطلب را ادامه میدهد. این کار کمک میکند حجم کمتری در هر بار برای کاربر بارگذاری شود و همچنین وی کنترل بسیار بهتری روی مطلب داشته باشد.

اگر جستجویی در اینترنت بزنید به راحتی میتوانید اینکار را انجام دهید. اگرچه کدهای زیادی برای اینکار در اینترنت در دسترس است، اما چون در ابتدا هم گفته شده که از تکینک های پیچیده استفاده نکنیم، میتوان از افزونه رایگان وردپرس TinyMCE Advanced استفاده کرد. البته وقتی این افزونه را نصب کنید، یک افزودنی برای آن از مخزن وردپرس به نام TinyMCE Page Break Buttonn نصب کنید تا بتوانید از صفحه بندی برای نوشته های بلند برخوردار شوید.

 

رونوشت های پست ها را در وردپرس محدود کنید

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید - رونوشت های پست ها را در وردپرس محدود کنید

شما همیشه به دو تا سه نسخه آخری رونوشت های پست های خود در وردپرس نیاز دارید، لازم نیست که همه رونوشت ها را نگه دارید.

رونوشت ها، همان نوشته های بایگانی شده ی شما در زمینه هستند، یعنی بجز مدیریت کسی به نسخه های قبلی نوشته دسترسی ندارد. اما اصلا چرا رونوشت ها در وردپرس وجود دارند؟ و چرا باید آنها را محدود کرد؟

رونوشت ها یا Revision ها، در وردپرس برای این هستند که اگر شما بخواهید تغییراتی در یک پست ایجاد کنید، یک کپی از نوشته گرفته شده، سپس در کپی تغییرات صورت میگیرد، و با هر بار اقدام به تغییر، همیشه از آخرین نسخه یک کپی گرفته شده و روی آن کار می شود.

چرا باید آنها را محدود کرد؟ چون نیازی ندارید همه آنها را نگه دارید، گاهی اوقات شما رونوشت هایی را پیدا خواهید کرد که بیشتر از یک سال عمر دارند، آیا شما واقعا میخواهید از آن مطالب بعد از گذشت یک سال استفاده کنید؟ مسلما خیر! چون شما در نسخه های بعدی با ویرایش های جدید نوشته را به طور کلی ارتقا داده و سطح جدیدی را برای آن ایجاد کرده اید، اینست که شما میتوانید رونوشت های قدیمی را پاک کنید. این رونشت ها در دیتابیس ذخیره میشوند و همین که تعداد آنها زیاد شد شما باید به فکر دیتابیس وردپرس خود بوده و آن را بهینه و پاکیزه تر نگه داری کنید. پس دست به کار شده و رونوشت های وردپرس را حذف کنید.

امروز، اگر بخواهید با کدنویسی این کار را انجام دهید، باید محطاط باشید، اما ما راهی بهتر پیشنهاد میدهیم، آن هم اینکه از یک افزونه برای کنترل رونوشت های وردپرس خود استفاده کنید. افزونه وردپرس بهینه ساز Simple Revisions Delete میتواند کمک کند تا بتوانید هر کدام از رونوشت ها را در پست های خود حذف کنید. به این ترتیب توانسته اید دیتابیس را بهینه تر نگه داری کنید.

همچنین اگر مایل به استفاده از کدنویسی هستید میتوانید کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید.

و در نهایت این خود شما هستید که از خدمات باکیفیت برای کار خود، از همکاران حرفه ای تر و از فروشنده های معتبرتر برای تهیه محصول یا پشتیبانی و سفارش استفاده میکنید، این شما هستید که وبسایت خود را در دست دارید و میتوانید با استفاده از بهترین ها همیشه وبسایت خود به شکلی کاملا پابرجا و مطمئن نگه داری کنید.

 

منبع: وردپرس پلاس

چگونه عملکرد وبسایت وردپرس خود را در بهینه ترین حالت نگه دارید
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن