آموزش وردپرس

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس

سلام دوستان؛

در ادامه سلسله مباحث آموزشی کار با وردپرس، امروز آموزش وردپرس کار با دسته ها را آماده کرده ایم. دسته ها در یک وبسایت، همانند قفسه های یک کتابخانه است. در یک کتاب خانه بزرگ شما میتوانید در قفسه های مربوط به تاریخ، پزشکی، جغرافیا و علوم الکترونیک و فلسفه میتوانید کتابهایی را پیدا کنید که مربوط به این دسته هستند. حال برگردیم به وبسایت، در وبسایت ما نیز مطالبی پرامون افزونه وردپرس وجود دارد، و قفسه ای وجود دارد که فقط قالب های وردپرس درون آن جای میگیرند.

حال یک قفسه خودش نیز دارای ردیف هایی است که کتاب ها بر اساس نوع آن و البته در همان زمینه مثلا تاریخ دسته بندی میشود. تاریخ قبل از میلاد ایران، تاریخ دوران هخامنشی و… ، خب اینجا دسته ی بزرگی میتوانید داشته باشید که خودش دارای قفسه باشد دارای زیر دسته باشد که زیر مجموعه این دسته باشد. پس دسته ای که میتواند دسته های متعددی را در خود جای دهد همیشه با نام دسته مادر خطاب میشود.

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

برای مثالی بهتر شما همین الان در این وبسایت میتوانید دسته بزرگی به نام قالب های وردپرس را مشاهده کنید، در این دسته مادر، دسته های زیری وجود دارد که قالب وردپرس تجاری، قالب وردپرس فروشگاهی، قالب وردپرس چندمنظوره و… از زیردسته های آن است.

اما تا اینجا توانسته باشیم شما را با کارکرد دسته ها در وردپرس آشنا کنیم اما توضیحات بیشتر در مراحل قد به قدم.

بخش ۱ : دسته ها

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

دسته ها نیز در بخش نوشته ها جای میگیرند چرا که همه نوشته های شما در دسته بندی هایی که ایجاد کرده اید مرتب میشوند.

بخش ۲ : افزودن دسته تازه

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت اطلاعات لازم برای ساخت دسته جدید را وارد کنید، تا دسته جدید را بسازید. در بخش اول نام دسته را وارد کنید. همانطور که در خود توضیحات نیز ذکر شده نامی که برای دسته بندی وارد میکنید همان نامی است که در وبسایت شما مشاهده میشود. اما نامک نسخه لاتین واژه است که بعد از نام وبسایت شما یا همان آدرس شما بعد از کلمه Category در آدرس وبسایتی با این نام قرار میگیرد http://www.example.com/category/Dastehaayeshomaa

دقت داشته باید که نسخه لاتین را دقیقا ترجمه ای از نسخه فارسی نام دسته بندی وارد کنید تا وبسایتی بهینه داشته باشید.

در بخش توضیحات نیز هنگامی که کاربری مستقیما روی دسته بندی های وبسایت شما کلیک میکند تا به صفحه دسته بندی مورد نظر وارد شود میتوان توضیخاتی درباره این دسته به وی نشان داد فقط کافیست این متن را در بخش توضیح دسته وارد کنید.

حتما بخوانید   ایجاد گالری های حرفه ای با افزونه Envira Gallery Lite

بخش ۳ : نوع دسته بندی ها

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

شما در این بخش میتوانید اطلاعات درخواستی خود مانند دسته های مد نظر خود را پیدا کنید. در فیلد مشخص شده نوع دسته بندی که توسط کارمندان وبسایت شما ساخته شده است را نگاه کنید

بخش ۴ : جستجو

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

همانند دیگر قسمت های کاربری در اینجا نیز ابزاری در دسترس قرار گرفته است که به شما کمک میکند در میان دسته های مورد نظر خود جستجو کرده و دسته های خود را براحتی پیدا کنید.

بخش ۵ : دکمه های ویرایش

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

هنگامی نشانگر ماوس یا به اصطلاح فارسی موشواره را روی نام یکی از دسته ها قرار دهید. گزینه های مربوط به وضعیت دسته را میتوانید مشاهده کنید. در اینجا شما میتوانید با دکمه ویرایش مستقیما به اطلاعات کامل دسته وارد شده تا اطلاعات آن را ویرایش کنید.

بخش ۶ : دسته بندی پیش فرض

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

یکی از بخش های وردپرس که کاربرانی که تازه به این اکوسیستم پا گذاشته اند توانایی انجام کاری روی آن را ندارند دسته ی پیش فرض خود وردپرس با نام “دسته بندی نشده” است. همونطور که معلوم است دکمه پاک کردن برای این دسته بندی نمایش داده نمیشود و این دسته را نمیتوان حذف کرد. خب از حذف این دسته بگذریم تا در آموزش وردپرس آتی به این دسته بندی بپردازیم. اما چطوری است که این دسته بندی از قبل وجود دارد و نمتوان آن را پاک کرد. خب دوستان در یک کتابخانه کتاب ها را در قفسه ها نگه میدارند اگر کتابخانه بزرگی هم نباشد باید برای کتاب هایش قفسه یا کمدی داشته باشد.

در اصل دسته پیش فرض “دسته بندی نشده” توسط خود وردپرس برای نوشته های بدون دسته بندی ساخه شده است و اگر شما یک نوشته داشته باشید که دسته بندی نکنید به طور خودکار در این دسته بندی قرار داده میشود.

بخش ۷ : آمار و ارقام

 

آموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاسآموزش تصویری کار با دسته ها در وردپرس - وردپرس پلاس

 

در این قسمت نیز شما میتوانید نامک دسته بندی های مربوطه به همراه تعداد نوشته های خود را مشاهده کنید.

 

امتیاز شما به این مطلب (:
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image

بستن